Fórum - Téma


nejede, zlobí měření vzducu


Fórum Technický koutek nejede, zlobí měření vzducu
2011-05-31 14:45:15

Mam dotaz ohledne gti

Nesvitilo mi svetlo..tak sme se pustili do udrzby a skoncili az u vzduch.filtru ten profouli komresorem aby byl cisty..ale....vzali to i s vahou..nj ale auto netahne, neni mozne jet

kdyz vytahnem konektor vahy tak drzi nadherne otacky na 2 tis..beda kdyz konektor zapojime, hned se dusi az chcipne, diagnostika vyblikala 33 a 34-meření vzduchu, vahu 2. jinou tu mam..a namontovali sme a kraví stejne dal. Neudrzi volnobeh. Klasicky sem nejdriv pridavala na volnobehu(klasika, zima/leto) a kdyz to nepomohlo(zadny zmeny vuubec) tak sme otocili "červikem".Klapka vyčištěna...konektor od vahy nepoškozen.

2011-05-31 15:13:02

Čidlo váhy vzduchu jsme dali od Pedra, prej na to jezdil, takže by mělo být OK, ale po namontování do auta to na volnoběh a úplně kucká až chcípne, jede to snad na dva válce a chová se stejně jako s původním čidlem.

Měl bych k tomu pár dotazů:

1. Nedá se nějak změřit voltmetrem, jestli to dobře dává "šťávu" do čidla? , na konektoru jsou piny A, B, C, D (jeden je nezapojený), takže máme tři dráty, neví někdo, jaké se mezi nima má naměřit napětí? Zkoušeli jsme jít po kabelech z čidla co to šlo, ale z 3-žilového kabílku se směrem k řídící jednotce stává čim dál větší BAGO a abych to změřil, jestli jsou dráty vodivé, tak jedině celé rozplést, to by byl asi mazec.

2. Ta samá otázka na čidlo váhy vzduchu - dá se pomocí Ohm-metru přibližně určit, jetli podle odporu je čidlo OK, nebo KO na první pohled?

3. Pokud by záv\da nebyla způsobená ničím z výše uvedených věcí, co by to mohlo k sakru dělat?

2011-05-31 21:22:17

mam zip..soubor s navodem nastudujem

2011-06-07 08:36:46

Tak to bylo přecejen čidlem váhy vzduchu, to jsem nečekal, že budou dvě čidla nezávisle na sobě v háji .


Odpovědět