Fórum - Téma


Nespíná kompresor klimatizace


Fórum SX4 I Nespíná kompresor klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla2014-06-04 21:09:25

Zdravím,

přestal mně spínat kompresor klímy. Klimatizace je asi měsíc po servisu (čištění, doplnění, atd. - poprvé po 6-ti letech - a byla tam dle měření celá náplň - nic neuniklo).

Zelená kontrolka nebliká, vše se chová normálně - až na to spínání a na to, že nechladí, což je u klímy dost důležité.

Stalo se to už někomu ? Díky.

Radon (SX4)

2014-06-04 22:28:19

radon:příčin může býti vícero- jen servis odhalí...

omlouvám se za naprosto nekonstruktivní informaci , stalo se mi to a u nového vozu GV po půl roce ,odstranění trvalo 3x servis + a celý měsíc červenec , v srpnu už byla zima ....., problém byl nakonec v motorku větráku který 2x odpálil teplotní čidlo ...., což nemusí být samozřejmě stejná závada /taky nebude/ a tedy nemusí být s SX4 stejné , v každém případě v nastávajícím letním období velmi nepříjemné, ale nic vzácného-jak mi tehdy sdělil mechanik ....

P.S. je to tak , že při zapnutém-jdoucím motoru magnetická spojka na řemenici nepřipojí kompresor ? tzn při zapnutí klimatizace se kompresor netočí ?,nic necvakne? , takže příčin vícero od někde v podpalubí rozpojeného kontaktu , až po "rozbitou" magnetickou spojku seikoseiki ...

ale jestli se v tom někdo hrabal a před tím to fungovalo ...

2014-06-07 13:50:41

Tak už mám takový "mezivýsledek" - klimatizace je po měsíci od naplnění prázdná. Mechanik to měřil manometrem, hledal porušení těsnosti UV lampou, ale nic nenašel. Kontroloval to jen vepředu auta, výparnik a jeho okolí ne. Zajel jsem pak tam, kde mně dělali to doplňování a tam tomu moc nevěřili, že to dělá automat.

Ale kdo ví, jestli fungoval správně. Už jen to, že po šesti letech tam byla celá náplň (podle protokolu, co vytiskla ta plnička) je trochu podezřelé.

Jedu tam ještě v úterý, ze se na to kouknou. Přece kdyby to mělo ujít za měsíc- to by tam musela být dost velká netěsnost....

A to, že to nespiná spojku, je ochrana kompresoru. To jsem i věděl, ale vůbec by mě nenapadlo, že je to i můj případ.

Pak dám vědět jak to dopadlo.

2014-06-07 20:10:44

radon: určitě je nutno sdělit, kde tě obohatili o servisní úkon ...páč bez toho bychom byli ochuzeni o zážitek s 6let funkční klimatizací a náhodou po servisu , to nefunguje ....tak šup sem s info, nebo se bojíš, je to jinak ?

2014-06-08 07:18:40

radon:

To, že po šesti letech provozu je množství chladícího média vyhovující a systém plně funkční není zase tak neobvyklé.

Zkoušet ale funkčnost klimatizace pouze manometrem rozhodně nestačí. Provozní tlaky v obou částech systému jsou pouze jeden ze sledovaných parametrů. Důležitější je množství chladícího média, správné nadávkování nového oleje při výměně, nebo recyklaci náplně a hlavně precizní vyvákuování a vysušení celého systému před jeho novým naplněním. To by měla zvládnout automatická plnička, ale jenom v případě, že je pravidelně kalibrovaná a udržovaná a ne, že její původ je někde v "bazaru"

V tvém případě evidentně nedošlo k odstranění původní příčiny poruchy klimatizace. Ať už byla vadná plnička, nebo obě ruce mechanika levé.

Typoval bych, že "zakopaný pes" bude v kompresoru.

2014-06-08 07:46:03

K tomu servisu : nebyl to servis Suzuki, tam jsem nejezdil ani na servisní kontroly ..... Byl to solidní servis v Brně, žádná garáž...

Vždycky jsem tam byl spokojený, nechci jim teď dělat špatnou reklamu. Doufám, že nebudu muset...

Klimatizace před plněním jela "normálně", jestli chladila méně než dřív nedokáží říci. Chtěl jsem jí jen za dobré služby dopřát servis....

Uvidím v úterý .....

2014-06-08 08:40:19

radon:

... já vždycky říkám, "Co se nerozbilo, neopravuj "

2014-06-11 06:26:44

Tak klima už funguje. Nebyla naplněná ač protokol z plničky říkal pravý opak. Zajímavé ....

Hledali netěsnost UV světlem, kontrolovali i těsnost servisních ventilů k plnění, pak se vakuovalo - vakuovaní OK bez netěsností.

Takže záhada....

Snad to již bude bez problémů.

2014-06-11 08:19:57

radon:

Já říkám důvěřuj, ale prověřuj. A to se týká i v případě nějakého "cáru papíru".

V tomto případě prakticky ověř, zda klimatizace má dostatečný výkon podle plošného teplotního diagramu tak, jak to popisuje servisní manuál.


Odpovědět