Fórum - Téma


Nové SX4 ???


Fórum SX4 I Nové SX4 ???

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2014-05-28 21:13:07

jandaxx:

To je ale ve znění novel k 1.1. 2011, na ministerstvu dopravy chrápou a mají tam bordel, najdi si tu vyhlášku 341 raději v ASPInu ve znění novel k 1.6. 2014. To o těch žárovkách určitě neplatí déle jak 2 roky.

2014-05-28 21:16:36

Našel jsem ještě tohle:

http://www.uplnezneni.cz/...a-pozemnich-komunikacich/

To by mělo být k 1.10.13 a je to stejné. Napíšu dotaz na MDCR

2014-05-28 22:14:59

jandaxx: Vážení pánové, ještě nemám auto, a už mi z něho ( čti : z vaší hádky ) praskne hlava.

Vždyť život ... a sbírání reklamních propisovaček ... je tááák krááásný,

a ještě když to řekneš s tím nádherným žižkovským přízvukem :

Přijel Kladeňák do Ostravy a ptá se kluka na prvním nástupišti:

"Helaéé volaéé, jak se dostanúúé na néjblyšý zastáfku autobusůů ?"

"Toš pyčo s tym přyzvukem neodydeš s perona !"

2014-05-28 22:27:21

jandaxx: v rakousku vesta povinná leta, kdo vyleze z auta musí mít vestu, ano začlo to vestou řidiče , přes povinný hasicí přístroj až po povinnost, vezeš-li 3 další cestují a vystoupí li na autobahn mimo parkplatz ist noetig vesta pro každého ...

Eu je jeden bordel , národní povinnosti rakouska platí a jsou i vymáhány v rakousích gendarmerií na silnici , žárovky mi nikdo v rakousích nekontroloval, a že jsem byl mnohokrát kontrolován....

K novému vozu jsem zde dostal od suzuki 2009 sadu žárovek s pojistkami, , stejně ,jako k novému vozu letos v únoru 2014 , ale už jen proto ,že nemám xenony ....tzn dobrovolnost dealera k novému vozu , ke xenonům nedávají nic, když si klient řekne dostane klasickou sadu ....

sděluji jen a pouze praktickou zkušenost ,na druhou stranu je výměna vysokonapěťových xenon atd výbojek určena jen pro servisní práce , svépomoc je zapovězena , z čehož plyne jednoznačně ,že náhradní "žárovka" a sada již není při kontrole potřeba, pozor jsou jiné povinnosti vést ssebou ,které např v zimním období jsou...., už se to tu probíralo....

2014-05-29 06:43:14

Díky za elaborát Najedu asi na váš styl. V každém postu 6 smajlíků.

Omlouvám se, ale mně nezajímá Tvoje dedukce, proč si myslíš, že náhradní žárovky nesjou potřeba. O nemožnosti výměny některých zdrojů světla už se tady psalo. Mně zajímá současný stav dle legislativy. A jak jsem našel, žárovky jsou stále povinné. Takže bez jakéhokoliv rytí bych spíš než elaboráty "já si myslím, protože", uvítal link na právní normu, která potvrzuje vaše dedukce Normálně lidsky chci vědět, jestli je mám vozit nebo ne.

MilanT  
Milan
2014-05-29 10:22:14

Jandaxx:

Máš pravdu, poslední novelizace byla v říjnu 2013 - http://www.epravo.cz/top/...ch-komunikacich-3578.html

Je tam jasně uvedeno, že kromě výbojek musíš mít ve výbavě náhradní žárovku (výměnný zdroj světla) od každého druhu užitého na vozidle. A to včetně nářadí potřebného pro její výměnu. A v odst.8 toho §35 je dokonce zmínka o tom, že touto výbavou jsou vozidla vybavena už od výrobce. Takže žádný bonus zdarma, ale ty náhradní žárovky jsou v ceně auta (stejně jako ostatní povinná výbava - hever, klíč na kol. šrouby...).

Tuto povinnost nemají od 2009 jen motocykly registrované v ČR.

Nehledal bych v tom žádnou vědu. Můžeme polemizovat jestli je to blbost nebo není, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat. Vlastně ne, jít k volbám a zvolit si ty správné zástupce, co vytvářejí zákony.

Já vím, to je utopie.

2014-05-29 12:28:48

milant: Pan Milan tu citaci uvedl naprosto přesně . . . dovoluji si jako začínající člen poslat jen výňatek z odkazu pana Milana - ve Wordu.

Zajímavé je, že neexistuje vládní nařízení, přikazující občanovi postoupit vypsanou reklamní propisovačku na TO SPRÁVNÉ MÍSTO

Mějte se hetky - Suzukáři, Karel.

2014-05-29 12:38:56

milant: pan Milan to uvádí přesně a jednoznačně :

ČÁST PÁTÁ

VÝBAVA VOZIDLA

§ 32

Povinná výbava motorových a přípojných vozidel

(K § 76 odst. 1 zákona)

(1) Pro vozidla kategorií M a N se požaduje vždy tato výbava:

a)

náhradní elektrické pojistky, po jedné od každého užitého druhu, pokud jsou v elektrické instalaci používány,

b)

po jedné náhradní žárovce (výměnného zdroje světla s výjimkou výbojek) od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci a nářadí nutné k jejich výměně, s výjimkou zvláštního světelného výstražného zařízení,

c)

příruční zvedák o nosnosti rovnající se alespoň největší technicky přípustné hmotnosti na nápravu nejvíce zatížené nápravy vozidla nebo jízdní soupravy nebo rovnající se hmotnosti zvedané části vozidla z největší technicky přípustné hmotnosti vozidla při zvedání této části způsobem stanoveným výrobcem pro použití zvedáku,

d)

klíč na matice (šrouby) kol vozidla,

e)

náhradní kolo (ráfek s pneumatikou), které je dostatečně upevněno v držáku zajišťujícím, že síla při snímání kola z držáku nebo vkládání do držáku nepřesáhne 490 N; v případě, kdy je na vozidle použito více rozměrů kol, musí být náhradní kolo použitelné pro všechny tyto rozměry nebo musí být vozidlo vybaveno náhradními koly pro všechny rozměry.

. . . . . . a hlavně . . . . . . .

(8) Nové vozidlo výrobce při jeho předávání prodejci vybavuje minimální výbavou podle odstavců 1 a 5, pokud není stanoveno v odstavcích 2 až 4 jinak.

  • - - - - - - - - - - - - - - - - -

Neuvěřitelné je, že neexistuje zákon, ukládající občanovi ČR odevzdat vypsanou reklamní propisovačku na předepsané místo - TEDY MNĚ

2014-05-29 13:00:21

Jen tak pro úplnost , a zajímavost vyhlašuji průzkum

Kdo z vás, majitelů vozidel od roku výroby 2005, které mají ve své instalaci použité pojistky 50 A, 80 A případně 100 A, vozí tyto pojistky jako náhradní v "povinné" výbavě

Kdo z vás, majitelů např. vozidla SX4 vozí náhradní žárovku H11, o které zřejmě málokdo ví jak vůbec vypadá.

Přiznejte se, kdo z vás "hrubým" způsobem porušuje zákon č. 341 sb./2002 ve znění pozdějších předpisů

Karel2:

Možná, že kdyby byl prosazen zákon "Lex Karel2" zabývající se problematikou vypsaných propisovaček, byl by to jediný zákon, který by byl dodržován, protože jinak se česká společnost vyznačuje tím, že na dodržování zákonů sere, a to včetně zákonodárců.

MilanT  
Milan
2014-05-29 13:37:36

plukovník: Ano, teď přesně nastává ten okamžik, o kterém jsem už psal. Začneme polemizovat o ne/smyslnosti zákonů, nařízení a vyhlášek.

Já nevozím žárovku H11 do mlhových světel, nevozím pojistku 50 a 80 A, neřeším ani to že ve vyhlášce o schvalování vozidel v ČR musí mít taková vozidla vyvedeny zplodiny na levé straně ve směru jízdy (a u SX4 se divím, proč to chrlím lidem na chodníku do ksichtu - nojo, v Japonsku se jezdí vlevo), nechápu kdo pojede první na křižovatce s předností zprava když se v jeden okamžik sjedou 4 vozidla, nechápu proč musím mít neprošlou lékárničku, když tomu obvazu a zraněnému je to šumafuk...Pokud by všichni striktně dodržovali zákony, tak jsou silnice prázdné.

Snažil jsem se jen vyhledat legislativu ohledně žárovek (kterou jsem mimochodem nevytvořil). A tak tím životem proplouvám, vozím originální servisní krabičku žárovek, čerstvou lékárničku, snažím se nejezdit 210 do Průhonic (nezachraňuji Tokijskou burzu před krachem a nejedu spasit svět jako James Bond), prostě se snažím nikomu nepřekážet, neubližovat, neohrožovat. A jak už jsem taky tady psal - není to žádná věda.

MilanT  
Milan

Karel2, 2014-05-29 12:28:48 napsal:

milant: Pan Milan tu citaci uvedl naprosto přesně . . . dovoluji si jako začínající člen poslat jen výňatek z odkazu pana Milana - ve Wordu.

Zajímavé je, že neexistuje vládní nařízení, přikazující občanovi postoupit vypsanou reklamní propisovačku na TO SPRÁVNÉ MÍSTO ..

Mějte se hetky - Suzukáři, Karel.

2014-05-29 13:45:36

Pane Karle, napiš mi do interky adresu, kam ti ty propisky mám poslat. Pár se mi jich v šuplíku válí. Sbíráš i vypsaný fixky?

2014-05-29 13:59:54

plukovník: A kdo dneska ještě vozí v autě nářadí jak za dob Š100? Vyměnit žárovky dejme tomu ještě u AstryG byla brnkačka - všchny byly lehce a beznářaďově dostupné, k předním žárovkám se daly strčit obě(!) ruce, to byla pohoda. A dnes - demontáž celých částí vozu, aby člověk vyměnil jednu podělanou žárovku. Já teda nářadí mám, ale stačí mi tak akorát na odšroubování zadní skupiny světel, do ničeho dalšího už bych se dnes ani nepouštěl, natož v lijáku potmě v noci cestou z dovolené, kde výměna H7 zabrala cca 15sekund poslepu od vystoupení do deště po opětovné nasednutí

2014-05-29 14:31:43

pivlis:

Ono lze diskutovat i o tom, k čemu je v soukromém osobním vozidle např. povinně lékárnička. Odpovím si sám: úplně na hovno. V případě vážné havárie náplast s polštářkem nikomu život nezachrání, na to je linka nouze 112. A pokud se najde nějaký horlivec, tak pokud nebude zrovna doktor se svým kufříkem, tak zraněného možná ve snaze pomoci spíš dorazí, i když má povinně v autě "kartu první pomoci".Z toho důvodu také v některých zemích, jako např Francie nepatří lékárnička k povinné výbavě osobního vozidla.

Kdo z nás kdy použil (rozlepil ) naposledy lékárničku. Já, před mnoha lety, když jsem v ní jako mladý chlapec vozil jako "nadstandartní" výbavu prezervativy. Jinak nikdy.

2014-06-16 10:15:01

milant: Dámy a pánové, holky a kluci, prosím o tykání, už jsem majitelem SX4, je z TERSu v Počernicích . . .

. . . a až najdu romantický místo, kde to bude hezký, nahraju fotky, protože SX4 je už polepená ze všech starn.

Mějte se hezky, Karel2 sběratel vypsaných propisovaček (fixů ne- Milane) z Libušína u Kladna.

Milane, poslal jsem interku ... pokud je to soukromá zpráva, ačkoliv jsem to moh napsat sem, nestydím se za nic, kromě kradení reklamních propisovaček kdekoliv, kdykoliv, jakkoliv.

Ahoj.

2014-06-16 10:21:45

Nové SX4 .... součástí auta byla POVINNÁ KRABIČKA žárovek a pojistek.

Že žár.a poj. nejsou povinný - to je blábol .

Ostatně : výrobce je podle českých obchodních zákonů dodat k novému vozu povinnou soupravu žárovek a pojistek,

od každého druhu JEDNU.

Kdo jste psal, že někde v autě jsou vysokoproudové pojistky a relé - tak to je pravda,

ale tyto vysokoproudové součástky NEJSOU povinné.

Kdybych byl prodejce Suzuki, začal bych sbírat nové krabičky žárovek a pojistek ... ... od výrobce Suzuki Magyarország a Suzuki Nippon bych je odebíral, ale zákazníkům bych je zatajil.

Mějte se hezky ... pamatujte ... sbírat se dá všechno, Karel z Libušína.

MilanT  
Milan
2014-06-16 10:45:23

Karel2:

Tak nezbývá než poblahopřát k novému vozu, který je výrazem dobrého rozhodnutí jeho majitele.

Též si přečti interní poštu - jak jsem slíbil, tak udělám.

Přeji mnoho kilometrů bez nehod a poruch a snad jen - bude ti stačit objem kufru při tvých výletech za propiskami?

2014-06-16 12:04:25

karel2:

Máš to určitě z první ruky, zřejmě to bude pravda a možná v tomto případě ta "pravá ruka neví, co dělá levá". Tedy že:

.... součástí auta je POVINNÁ KRABIČKA žárovek a pojistek. Že žár.a poj. nejsou povinný - to že je blábol .

a také ....že vysokoproudové součástky NEJSOU povinné.

A já se ptám:

Které konkrétní konstrukční typy použitých žárovek, je povinnost vozit, a jaké konkrétní nářadí je pro případnou výměnu těchto "žárovek" nutno mít ve vozidle. A pokud je nutno vozit pouze "POVINNOU KRABIČKU" žárovek a pojistek, k čemu to má sloužit, když nikdo neví kolik druhů zdrojů světla ve skutečnosti u světlometů více jak sedmiset značek automobilů vlastně je, včetně laserových diod u nejvyšší třídy vozidel BMW ?

Kde je specifikováno, jaké žárovky se vozit jako náhradní musí a u jakých to již vyžadováno není.

Co jsou to vlastně ty "vysokoproudové" součástky (pojistky), jak jsou specifikovány ? Hodnotou proudu ? (nad 30A, nad 50 A, nad 80A.... ? Nebo snad velikostí a typem pouzdra ?

Jsem z toho volajaký zmetený a popravdě řečeno jednoznačně si dovedu představit pouze co je to vypsaná propisovačka.

2014-06-16 14:58:02

plukovník:

I Tebe - milý plukovníku - mohu milovat, jako kdybys byl můj ... za určitých předpokladů.

To, že výrobce je POVINEN dodat PRODEJCI sadu žárovek a pojistek, to je český obchodní zákon, ale já nejsem dostatečně inteligentní, abych určil "obvyklé" a "neobvyklé" pojistky a žárovky ... ale můj selský rozum mi říká, a vlastně nikdy (teda jen asi třicet-čtyři-krát) mě nezradil:

  • auto musí dojet domů včas, aby žena neševelila ... takže nemám-li vysokonapěťovou ochranu, relátko, atd. je můj problém, když se ženy nebojím a mám prachy na odtah,
  • ale vyměnit co nejdřív navečír v plískanici obrysovku a směrovku a brzdovku je NEJLEPŠÍ ČIN podle selskýho rozumu, proto nejen respektuju tuto povinnost, ale hlídám u aut mých dětí, aby tyhle žárovky - a třeba pojistku ostřikovače, když v listopadu padá smog a listí a hovna špičkama dolů - aby tohle měli.

Moji milí, jsem dost starý na to, abych se šprajcoval policistům a vyhlášce, radši se vymezím skupině Čajna-Skáj a Michalovi Malátnému, když jeho rodiče ho ustrašeně varovali: "Všechno sleduj z povzdálí, nehas co Tě nepálí !"

Já ani máma a táta jsme nebyli poserové a zbabělci

Mějte se hezky, a nezapomeňte, na Kladně, i jinde ve vesmíru, i při policejní kontrole je nejdůležitější mít :

  • bílý froté ručník a vypsanou propisku

Karel2

2014-06-17 21:54:06

milant: Dobrý večer Milane, dobrý večer kamaráde .... ovšem, budeš-li o to stát .... tak jsem si v noci projížděl krásný sen, jak Tě všichni Tví podřízení mají rádi, jen Ti nejzdrženlivější Tě "POUZE" respektují, což ale taky stačí k pohodovému chodu firmy .... a jak si Tví podřízení podávají kliku u Tvé kanceláře:

"Ahoj říďo / vážený pane řediteli, jak jsi vzkazoval přes vedoucí úseků, tady jsou ty propisky "

"Jo a dívali se chlapi na vaše fórum, to musí ale bejt ujetej magor ten novej s SX4

2014-06-17 22:00:06

karel2: Milane, prosím, jestli jsi "tak nějak" -fórum master- -šéf fóra-

prosím o co nejjednodušší - nejjednoznačnější návod:

Jak vytvořit soubor Teru________________linka s možností uložit tam pro vás všechny fotky ???

Nebo dva - tři - soubory, Teru________________linka je nádherná v noci.

Díky.


Odpovědět

1  2  3  4