Fórum - Téma


Odstranění zadních sedadel ze Swifta r.v


Fórum Swift IV Odstranění zadních sedadel ze Swifta r.v

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidlaJoan  
Jana
2012-03-31 22:03:12

Hezký večer,

říkala jsem si, že mám do léta času dost přijít na to, jak odstranit ze Swifta 1.3 r.v. 2002 zadní sedadla, abychom mohli spolu se synem o prázdninách vyrazit na pár dní na čundr se spaním v autě, ale dnešní zážitek nutnost sundání zadních sedadel jaksi urychlil : ehm, pes se mi poblil v autě a jako na potvoru to žluté svinstvo s rozemletými granulemi zateklo do škvíry mezi sedadlo a dveře a já se k vyčištění prsty nedostanu.

Když sedadlo silou krapítek nadzvednu, lze zahlédnout svazek drátků. Co vše se pod zadním sedadlem ukrývá? A hlavně, jak ho prosím demontit?

Díky moc za radu, zítra bych to chtěla vypucovat, než auto chytne odér "burčáku"...

2012-03-31 22:11:42

predpokladam ze je to stejny jako v 3dveri takze sklopit sedacky a v krajnich dolnich rozich je pant na 2 sroubech. Odsroubujes a operatka do strany vysunes z cepu a hned pod nima uvidis zase na kazdy strane 1 sroub. Odsroubujes a sundas sedacku. Tot vse

Hill  
Jaroslav
2012-03-31 22:41:55

Přední sedadla si odsuň na doraz vpřed.

Zaber za sedák zpředu, zvedni ho tak vysoko, aby vyskočila ta odpružená zajišťovací Účka z podlahy a pak za sedák táhni dopředu. Vzadu zhruba uprostřed má plochou planžetu zasunutou pod třmen, může být přirezlá, tak možná budeš muset víc zabrat.

Není vyloučené, že u tvého ročníku tam jsou vzadu účka dvě a ještě zajištěná šroubem (obrázek, pozice 14) - jestli to tam je, stačí sklopit zadní opěradla a zvednout podlážku v kufru. Odtud se k nim dostaneš.

Pak uvidíš, jestli sedák vzadu drží na jednom nebo dvou místech, a zda tam je nějaké zajištění (od ročníku 1989 do 1996 v pětidveřáku určitě žádný šroub nebyl).

Joan  
Jana
2012-03-31 22:58:47

Vřelé díky vám oběma! Hned zítra se na to vrhnu.

EDIT: Tak se zadařilo ! Po sklopení zadních opěradel jsem odšroubovala na každé straně 2 šrouby (jeden patřil ještě opěradlu, druhý za účko držel sedadlo) a celou sedačku jsem vytáhla z auta. Pod ní teda bylo nastláno

P.S.: Kam vedou všechny ty slabé drátky pod sedadlem?


Odpovědět