Fórum - Téma


Odvzdusnenie brzd problem


Fórum Swift New I Odvzdusnenie brzd problem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New I  |  Naše vozidla2016-07-05 17:38:08

Ahojte,

pri vymene zadneho oblozenia na Swifte 1.3, 2008 som zistil ze mam zatuhnuty valcek, vymenil som ho teda.

Problem mam ale s odvzdusnenim, stale makky pedal hoci zo vsetkych brzdovych odvzdusnovakov ide len kvapalina. Uz som prelial systemom asi dva litre kvapaliny a stale bez zmeny. Ked pumpujem pedalom tak to vydava zvlastne zvuky. Obavam sa ze mam vzduch v ABS alebo co. Viete poradit ako to odvzdusnit? Z odvzdusnovakov ide len kvapalina ziaden vzduch no pedal stale spongia.

2016-07-05 20:07:10

domino_89:

Zkus odvzdušňovat se zapnutým zapalováním.

Pokud to nepomůže a opravdu jsi zavzdušnil jednotku ABS, bude to chtít možná odvzdušňovat s připojenou originální diagnostikou Suzuki.

V jednotce jsou totiž elektromagnetické ventilky a vysokotlaké čerpadlo, přičemž k aktivaci této hydraulické jednotky dojde normálně teprve za jízdy při rychlosti vyšší než 4 km/h, takže její odvzdušnění v klidovém stavu je bez diagnostiky, pomocí které dojde k její umělé aktivaci, velmi obtížné.

Proto je nejlépe při jakékoliv manipulaci s brzdovým systémem se jejímu případnému zavzdušnění vyhnout.

2016-07-05 20:13:06

Skúšal som so zapnutým motorom aj bez aj už asi všetko :) Aj som sa bol voziť po šotoline a dupal na brzdy aby zoplo ABS a potom odvzdušnil, no bez úspechu. Počuť pri odvzdušňovaní zvuky ako keď je odstavený vodovod, potom ho zapnú a pustíš vodu, také prskanie, alebo ako to nazvať. Proste vzduch v systéme. Akurát, že žiaden nejde von.

Budem musieť zajtra do servisu to tak vidím :/


Odpovědět