Fórum - Téma


Originál autorádio + subwoofer


Fórum Swift III Originál autorádio + subwoofer

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2012-03-18 18:41:06

Zdravím potřeboval bych poradit jak je to s originálním autorádiem ve swiftu.

Uvažuji o koupi jako dárek do auta ale nevím zda jde bez jakýhkoliv problému zapojit,

nebo jestli je ze zadní části rádia nějaký výstup na zesilovač nebo subwoofer :)

Tady je typ subwooferu.

http://elektro.bazos.cz/i...ACEM-400W-repro-16-cm.php

Asi to nebude hrát nějak zázračně,ale určitě postačí :)

Děkuji za odpovědi

Hill  
Jaroslav
2012-03-18 19:52:47

Podle uvedené pojistky má tuba tak 30-40W hudební výkon, do 30W trvalý. Tedy uváděných 400W určitě neznamená trvalý ani hudební výkon (leda by to bylo opsané z reproduktoru - někteří výrobci na něj píšou výkon, při kterém prakticky okamžitě shoří kmitací cívka, nikoli výkon trvalý, ale to číslo vypadá líp a dobře se to prodává).

Rádio ve Swiftu umí trvale 4x20W, krátkodobě 4x40W, jestli si dobře pamatuji. Když to zvládnou reproduktory slušně vyzářit, už si tubou moc nepomůžeš.

Nedávno jsem měl podobnou tubu s nápisem 250W rozdělanou a byl v ní zesilovač poctivých 35W, víc dát nemohl, protože to už by porušil přírodní zákony...

2012-03-18 21:35:15

...a hlavně, přírodní zákony říkají, že dunidlo, které by mělo skutečně poctivých 400W sinus by nemohlo stát 699,-Kč, ale musela by tam být přinejmenším nula navíc.

2012-03-20 11:04:10

Velice děkuji za odpověď zda-li má originální rádio na suzuki swift ze zadní části výstup na zesilovač opravdu se divím že člověk nikdy nedostane odpověď na kterou se ptal

Nepotřebuji rady ohledně toho kolik to má ve skutečnosti Wattů nebo jestli je to,to spravné dunidlo.

V hudbě do auta se vyznám a kdybych chtěl dunidlo tak se určitě dívám po tubě která má 700W.

Chci to jako dárek pro zdokonalení hudby v autě a né ať se otřásá interiér auta.Je jasné že výrobce uvádí

na subwoofru 700W a zesilovač k tomu má nějakých cca 50W.

Kdyby měl subwoofr 700W reálných tak stojí minimálně 2000Kč + k tomu zesilovač za minimálně tu samou cenu,aby to hrálo na úrovni.

Vím o čem mluvím,protože jsem kdysi pořizoval hudbu do svého auta a nebyla levná.Nicméně kvalita šla poznat.

Takže děkuji za info,ale rád bych uvítal odpověď, jestli jde na originální autorádio ve suzuki swift připojit ze zadní části zesilovač.

Hill  
Jaroslav
2012-03-20 17:20:49

Ale hlasitost tuby se přece musí řídit s hlasitostí ostatních reproduktorů (na tubě si nastavuješ jen příspěvek tuby). Vstupy tuby by měly mít citlivost nastavenou tak, aby je šlo buď symetricky nebo aspoň nesymetricky připojit přímo na výstupy k reproduktorům.

A ty výstupy k reproduktorům tam jsou, tak nemusíš nic shánět, jiný výstup nepotřebuješ.

A to, že za koncákem bude signál slyšitelně degradovaný proti napěťovému výstupu (pokud ho rádio má), je pověra. Změřit nějaký rozdíl jde, ale slyší ho málokdo - a to ještě v naprostém tichu, ne za jízdy.

Škoda, že se dnes nedělají poslechové testy zařízení naslepo (ty organizoval a výsledky zveřejňoval ČS hifiklub do roku 1969). Posluchači (a bývalo jich vždy nejméně 30) bodovali. Zajímavé bylo, že nejméně rozhodní byli puristé jinak zvaní hifipýři - jakkoli jim žádné reprodukční zařízení nebylo dost dobré, většina jich to tipovala jako sportku - jednou že lepší, podruhé horší, protože neznali značku ani cenu. A nestačili se často divit, kolik bodů dali zařízení, které by jim jinak "nedocáklo ani na kotníky", kdyby to věděli, přes co poslouchají. Pánové Dudek, Sýkora a několik dalších by mohli vyprávět (já jsem se na podobných akcích zúčastnil jen třikrát).

Pamatuj na to, že rozlišování kvality, tím méně výkonu, podle ceny je kravinimum - když obchodník na stejnou tubu dá cenovku 3000, myslíš, že tím tubě zvedne výkon na štíkovou hodnotu?

Tak se nepaprč a připoj tubu na reproduktorový výstup.

Čekáš odpověď na položenou otázku?

Zní: ANO, NA VÝSTUP ORIGINÁLNÍHO I NEORIGINÁLNÍHO RÁDIA VE SWIFTU TUBU PŘIPOJIT LZE.

2012-03-22 08:52:55

Kuty: jestli chceš víc informací, tak nás musíš taky napřed trošku zásobit informacema o roku výroby a modelu auta + značka autorádia, v profilu nemáš nic čeho by se člověk chytil a takhle je to každou chvíli. Takhle ti můžu například napsat, že swift 1,0i 39kW r.v. 97 s originálním autorádiem Clarion s kazeťákem výstup ne zesilovač nemá

2012-03-27 12:13:37

Díky za info.Nakonec jsem se rozhodl tubu nekupovat,protože prodejce vypadal že ani moc nemá zájem spolupracovat.Od takových lidí raději nic nebrat.Jinak jsem měl samozřejmě namysli nového swifta

2012-09-16 22:27:27

Ahoj, mám Suzuki Swift 2012 s autoradiem bez bluetooth (MENU PA68LA) snazil jsem se najit nejake informace, zapojeni konektoru atd., ale bohuzel. Snad jen foto radia zezadu. Je mozne k tomuto radiu pripojit subwofer? Mam aktivni, ke kteremu je mozno pripojit jak linkovy vystup, tak vystup z koncovych zesilovacu leve a prave strany. Nema zde nekdo tip na zapojeni, pripadne schema nebo nazvy konektoru na radiu? V originalnim prislusenstvi pro Suzuki Swift je v nabidce nejaky SUB, ktery se dava pod sedadlo spolujezdce, ale nemuzu nikde najit zadne dalsi informace, pripadne zapojeni, kterym to resi. Za veskerou pomoc dekuji!

http://bimg1.mlstatic.com...C-F-2749499000_052012.jpg


Odpovědět