Fórum - Téma


Otvírání kufru od řidiče u 1.0 GL


Fórum Swift IV Otvírání kufru od řidiče u 1.0 GL

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla


1  2

spm
2015-03-24 23:47:10

Zdravím,

pořídil jsem swifta vcelku za pár peněz jako druhé auto čistě na ježdění po městě trasy 3km tam a zpět. Nemám od toho nijak velké očekávání, ale trápí mě tam jedna naprostá blbost. V chytrém manuálu, co jsem stáhl zde na webu se tvrdí, že by někde vedle sedačky řidiče měla být páčka na otevření kufru, nicméně za boha tam nemůžu nic najít. Na fóru zde jsem akorát našel, že ji tam někdo taky neměl, ale v koberci na ni bylo vyříznuté místo - já ani na koberci nenašel nějaké stopy, že by tam něco chybělo. Měly to otevírání z interiéru doopravdy všechny verze nebo se to vyskytovalo jen u nějakých lepších výbav? Co jsem navíc pochopil, tak otevírání by mělo být čistě mechanické taháním za lanko - nicméně mě ani nenapadá, kudy by lanko mělo vést. Celá mechanika zámku je ve dveřích; v karoserii je jenom kus kovu a nedokážu si úplně představit, že by lanko vedlo do 5. dveří. Mohl by mi někdo potvrdit, že to opravdu u některých swiftů chybí? Případně neměl by někdo fotku, kde konkrétně ta páčka je - jestli jenom nejsem abnormálně slepý?

Jinak je to třídvéřák, 1.0 GL absolutně bez výbavy (tím ani nepředpokládám, že by to mělo mít elektrický odskok), rokem výroby si nejsem úplně jist - první registrace dle TP je 4/2002 (nicméně jestli jsem dobře pochopil, tak 1.0 se vyráběly jen do 2001), v TP uvedeno jako MA, měla by to být euro 3, ale velký techničák jsem v ruce ještě neměl a z VIN kódu rok výroby taky zjistit nejde...

2015-03-25 06:24:45

spm: Vlevo dole vedle řidiče. Lanko vede tou samou stranou dozadu pod kobercem, kolem sedaček, tlumiče, dole v kufru a pak se zvedá k zámku (logicky ani jinou cestu vést nemůže). Oddělej v kufru koberec u zámku a hned to uvidíš (pohledem přímo na zámek by to mělo být vidět taky- kousek lanka a jeho ukončení válečkem). Pokud bylo auto napadeno nejen korozí, ale i tuzerem, je i elektrický odskok možný.

2015-03-25 08:17:38

mal som dvoch litrových swiftov v GL výbave čiže volant + sedanka a v obydvoch to bolo ako píše jaski

spm
2015-03-25 08:21:59

Musí se oddělat ty plasty v kufru neby by to mělo jít vidět jen po sundání koberce? Protože koberec jsem kompletně včera venku měl a ničeho divného si nevšim (a i jsem koukal pod koberec u řidiče)... Divné mi je právě i to, že ten zámek je v 5. dveří a ne na spodní části, takže mám pocit, že by to lanko muselo vést do 5. dveří, aby mohlo něco dělat... Nějakou tu korozi jsem v autě viděl, ale tuzeroviny moc ne. Jedinej nadstandard, co jsem potkal, bylo zamykání zpátečky a příšernej ječák na světla (ječí, když jsou světla vypnuté a klíček zapnutý), jinak se ani nezdá, že by se v tom autě snažil někdo něco upravovat :)

2015-03-25 08:36:16

vedla soferovej sedanky by si mal mat plastove klipy zacvaknute v podlahe a do nich sa srobuje ta ovladacia páčka. co sa kufru tíka tak ak si dobre spominam tak na tom haku na prahu kufrovích dverí bola malá páčka tahaná tiahlom z lanka a tá odomikala kufor

2015-03-25 08:52:14

spm: Ten koberec jsem napsal špatně. Musíš sundat ten plast, co je hned pod zámkem. Lanko vede ke spodnímu dílu ne do dveří. Vidět by to mělo být i bez sundání. Ale třeba to nefungovalo a někdo to komplet vykuchal. Bzučák funguje nejen na světla, ale i na klíč v zapalování, když otevřeš dveře- ochrana pro zabouchávače klíčů Dá se to vyřadit zde na fóru to je, jaký drát přecvaknout.

spm
2015-03-25 12:09:47

Ok, díky, na mechanismus toho zámku jsem koukal tak zběžně. Nicmoc jsem tam neviděl, ale zkusím se podívat ještě pořádně a případně sundat i ten plast (koneckonců o víkendu stejně budu rozebírat dveře a napravovat další škody). Nicméně u řidiče jsem neviděl ani nějaký držáček, kam by šla zašroubovat páčka, koberec taky celý vcelku... Budí to na mě dojem, jak kdyby to tam maďar zapomněl úplně namontovat (nebo to fakt někdo vymontoval a dal si na tom hodně záležet, že tam po tom nic nezbylo).

Pískání asi snad nějak přežiju - na jednu stranu je užitečné, že to hlásí, že nesvítím. Jenom ten zvuk je nesnesitelně protivnej a nerad startuju se zapnutýma světlama U signalizace s otevřenými dveřmi jsem si ještě nevšim, nicméně on ve dveřích řidiče ten snímáč nejspíš nefunguje (lampa ve stropě se rozvěcí jen když otevřu u spolujezdce), takže to bych dával za vinu tomu :)

Joan  
Jana
2015-03-25 12:22:26

spm: Mám Swifta r.v. ze září 2002 (5 dv.) a páčku na otevírání kufru mám přesně v místě, kde nový Swift má otevírání víčka nádrže . Tj. na zemi hned vedle sloupku u řidiče. Když ji pozvednu nahoru, tak se pohne zobáček v části zámku, která je normálně odkrytá ve výřezu na horní hraně kufru uprostřed. A v pátých dveřích je očko jako u petlice, takže k těm dveřím lanko vůbec vést nemusí.

spm
2015-03-25 12:40:45

Heh, to jsem z toho zmaten ještě víc Já mám právě "očko na petlici" v dolní hraně kufru a ten samotný zámek v těch dveřích - i díra na klíč zvenku je ve dveřích :) Ještě si právě říkám, jestli se blbě nedívám a není to schované fikaně někde za "sloupkem" - třídvéřák má ty dveře hodně dlouhý a já jsem malej skřet, takže konec těch dveří mám pomalu půl metru za sedačkou řidiče :)

Každopádně díky všem za rady. Až se k autu dostanu za světla, tak zkusím pořádně koukat do mechanismu v dolní hraně, eventuelně to odkrytovat a vynasnažím se najít alespoň zbytek lanka nebo něco takovýho Alespoň mě to utvrzuje v tom, že by to tam někde vážně být mělo a že to maďaři úmyslně do některé série nemontovali :)

Joan  
Jana
2015-03-25 13:11:46

spm: Safra, teď jsi mě nahlodal taky . Ono to očko fakt možná bude v kufru, jak tak horkotěžko vzpomínám (za tři roky už bych mohla svoje auto trochu znát, no jsem ostuda). Ale ta pohyblivá část ovládaná bowdenem bude určitě v části v kufru, ne ve dveřích, protože v té kufrové části je pružinka a dá s s tím bazmekem trochu pohnout zvenku prstem. Pomůže Ti, když Ti to večer nafotím, jestli to máš stejné, když už máš stejný rok výroby?

spm
2015-03-25 13:45:51

Jestli můžu poprosit, tak foto by možná pomohlo, že bych viděl co případně i hledat :) Já zkusím nafotit i to moje, jestli na tom někdo něco najde - akorát dnes se k swišťovi za světla asi nedostanu, tak spíše až zítra večer. Díky

2015-03-25 14:49:42

spm: Ještě jednou. Lanko otvírání vede ke spodní části zámku, která je na karoserii a nikoli nahoře na dveřích. Na dveřích je zase fabka na klíč.

Joan  
Jana
2015-03-25 21:45:33

spm: Takhle to vypadá u mě

MilanT  
Milan
2015-03-25 22:02:28

joan: Tak to je fikanej systém. Zámek ve dveřích je ovládán bazmekem s pružinou na prahu zadních dveří.

Lak na zadních dveřích skoro jako novej.

Joan  
Jana
2015-03-25 23:21:08

milant: Jj, jednoduché, ale geniální. Navíc není nad starou dobrou mechaniku s lankem, kdepak jenom samotné dálkové ovládání . U půjčeného (na pojišťovnu) nového Swifta nebyla šance otevřít samotný kufr aniž by zůstaly zavřené ostatní dveře (možná aby zloděj u supermarketu mohl v poklidu vykrást auto, zatímco bude jeho šťastný majitel ukládat do kufru nákup?)

Máš pravdu, na to, že ty dveře byly prý původně zelené, jsou šikulové

spm
2015-03-26 00:51:50

Fotky jsou super, teď aspoň přesně vidím, co mám hledat zítra se snad vrátím k autu za světla, tak to hned prolezu a porovnám. Díky moc.

Joan  
Jana
2015-03-26 08:53:50

spm: Není zač, ráda pomůžu . Btw, nejsi v tom sám, taky jsem se musela pozeptat, jak otevřu kufr u toho půjčeného nového Swifta, když jsem žádnou adekvátní páčku nenašla. No, ona totiž opravdu vůbec nebyla, vše jen dálkově...

MilanT  
Milan
2015-03-26 09:03:02

joan: Bohužel, dnešní doba je rychlá, instantní, dálková...na dálku se můžeš vdát, vystudovat, zapnout topení na chalupě, adoptovat dítě v Africe...ale třeba taky někomu pomoci na fóru.

spm
2015-03-26 18:23:21

No, tak zatím vše nasvědčuje tomu, že to fakt nějaký kutil pečlivě vymontoval Viz foto - na hraně kufru, mám ten kus plastu urvaný (teď už i chápu proč, jestli tam ten výkusek byl, tak se to nejspíš za něco zachytlo a upadlo, nicméně na samotný mechanismus by to jinak vliv asi nemělo) a v něm nic není. Ta páčka na zámku na dveřích, za kterou to předpokládám potom tahá, jinak je. Ještě jsem prošmátral pořádně koberec u řidiče a našel jsem v něm tu díru, kudy má ta páčka vykoukávat ven. Takže záhada asi rozluštěna - nejspíš to tam vážně bylo :)) Až se v tom o víkendu budu hrabat, tak se zkusím dostat ještě pod koberec a sundat ten plast v kufru, jestli ten mechanismus tam neni upadlý válející se pod tím. Přece jenom mi je vážně divné, že by si někdo dal tolik práce, aby to celé vymontoval ven Každopádně díky všem za rady.

2015-03-26 19:10:04

spm: nemusel to být kutil,do čr se dodávali fakt socky bez výbavy,ja to do 2 aut domontovával


Odpovědět

1  2