Fórum - Téma


Páčka svetiel


Fórum Technický koutek Páčka svetiel
2011-05-04 10:52:44

ahojte ..mam taký menší problém s páčkou svetiel. Stalo sa mi že som normálne zapol svetla ale ked som dobehol jedno auto tak som nemal odraz svetiel. Tak som vystupil a pozrel sa a nesvietili . Problem však bol väčši ten že ked som v praci končil o 23tej a chcel som isť domov tak sa nedalo lebo nesvietili. Zistil som že musim dať dať tu druhu polohu ešte o kusok dalej na tej pačke aby to svietilo .. ale už tam citim ako keby bolo niečo zlomene alebo tak ..takže musim uplne najsilnejšie a najdalej ťahať .. ešte za polohu aby sa rozsvietili .. no a ked hodim smerovku tak to automaticky vypadne .. poradite ako to opraviť???

2011-05-04 16:57:48

bud klasicky vypalenej ten soupaci bazmek a nebo to co ho posunuje kdyz otocis packou. na litru sem mel oba pripady :) ulomenou tu tycku co to posouva (byl tam nasroubovanej sroub) a jeste k tomu se to porad vypalovalo. pokud nejak netrvas na tom mit to v otocny pacce tak vyved 2 prepinace a budes mit klid

Hill  
Jaroslav
2011-05-04 17:28:17

To jsem obešel pomocí relé (umístěné u konektoru pod volantem) a kolébkového vypínače s kontrolkou (v jednom z rezervních víček pro tlačítka):

  • cívka relé v sérii s přidaným spínačem se zapojí mezi červenožlutý drát (obrysovky) a kostru (černý)
  • kontakt spojuje hnědožlutý drát (společný od přepínače potkávačky/dálková) na kostru (černý drát).
  • kontrolka v kolébkovém spínači se spojí také s červenožlutým drátem.

Funguje to tak, že zapneš parkovačky a relé přemostí ten vadný kontakt otočného spínače hlavních světel - samozřejmě jen v případě, že je sepnutý ten přidaný, nový, spínač. Prodává se v normálních motovzteknách, relé se spínacím kontaktem tamtéž.

Jednoduše máš kontrolu, že jsou sepnutá hlavní světla kontrolkou v kolébce. Přepínač světel otáčíš jen do polohy na parkovačky, kolébkou si volíš, jestli k tomu budou nebo nebudou svítit hlavní světla.

Vypnutím parkovaček zhasnou i hlavní světlomety.

Osvědčilo se to, i když jsem kvůli montáži tohoto bypassu prošvihl sraz v Litomyšli... že zrovna Swift si vymyslel tuhle poruchu právě, když jsem si na sraz vybojoval čas....


Odpovědět