Fórum - Téma


Plovák


Fórum Baleno I Plovák

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Baleno I (Cultus)  |  Naše vozidla2011-10-05 21:15:45

Ahoj nevíte někdo jak bych se dostal k plováku? Nebo mi poradit čím může být to, že když auto stálo nakloněné a pak bylo zpátky v rovině, že už mi ta rafička nešla? Je to na Suzuki Baleno.

Hill  
Jaroslav
2011-10-06 22:51:12

Jestli nemáš pod zadním sedadlem odnímatelné víko, přes které by ses dostal k nádrži, abys vyndal víko s pumpou a plovákem z ní, tak musí nádrž ven. Ale zkus stejný postup jako u Swifta:

pod zadním sedadlem je konektor, ve kterém končí žlutý drát s červeným proužkem, ten vede k plováku. Napřed ho rozpoj a zase spoj, často tomu víc není, jen to chce pročistit kontakt.

Když to nepomůže, zase to rozpoj, vezmi žárovku 12V/3W (plus mínus něco, může být 3,4W), zapoj ji mezi ten drát a kostru a zapni klíček. Ručka palivoměru by měla pomalu lézt nahoru a žárovička se pomalu rozsvěcet. Když to udělá, je měřidlo v pořádku.

Pak změř odpor mezi drátem čouhajícím z nádrže a kostrou. Přibližně víš, kolik v nádrži máš, tak bys měl naměřit při prázdné nádrži 110-128 ohmů, při půlce nádrže asi 33 ohmů a při plné méně, než 5 ohmů. Jestli tedy víš, kolik v nádrži je, prověříš aspoň, jestli je plovák zaseklý nebo přerušený reostat plováku. V tom případě ti nezbude, než nádrž ven a závadu odstranit.


Odpovědět