Fórum - Téma


Pojistky, mlžení oken atd.


Fórum Swift III Pojistky, mlžení oken atd.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2008-07-12 22:46:43

Chlapi kde najdu pojistkovou skříňku? Chci si tam zapojit bzučák, abych nezapomínal zhasínat světla. Další dotaz, má Swišť r.v.93 něco jak pylovej filtr. Jakmile trošku prší, začne se mi přední okno mlžit a ventilátorem to nejde rozehnat. A pak ještě jeden dotaz, nezkoušel jste někdo nějakým způsobem rozdělat a zrušit zamykání volantu? Mě se to tam při odemykání nějak zasekává a mám strach, že jednou od někud neodjedu a budu do toho muset vlítnout flexou.

Hill  
Jaroslav
2008-07-13 19:19:37

Pojistky máš pod palubkou vlevo od volantu. Ale jestli dosud nevíš, kde jsou pojistky, tím méně asi víš, že hlavní světla se spínají ukostřením a na žárovkách je trvale plus, zatímco do parkovaček se plus spíná po červeném drátu se žlutým proužkem, ten je roztahaný po celém autě.

O kousek dál na kabelu ale visí konektor pro pípák, co má hlásit klíček v zapalování nebo rozsvícená světla při otevření levých dveří. Všechno najdeš v manuálech tady. Nakonec možná tam i ten pípák bude, jen předchozím majitelem odpojený, někdo to nesnáší, když mu primitivní hmota připomíná, že má hosipa.

Swift nemá žádnej filtr, takže možná budeš mít ucpaný kanál ke sklům listím, za ty roky už tam něco může být.

Taky můžeš mít ucpané odtokové otvory v žlábku pod sací mřížkou. Vyčistit.

Nebo ti teče radiátor topení. Ale to poznáš, že musíš dolévat chladicí kapalinu a Fridex by byl cítit, pokud tam je.

A pak by to chtělo zkontrolovat bowdeny od páček a správné zavírání klapek výdechů.

V každém případě odmlžení oken urychlíš, když to na ně pustíš všechno a pootevřeš okno.

Možná parkuješ někde, kde je hodně vlhko od země (to buď rád, že nemáš ležatého boxera, jako byl Oltcit, k němu se po ránu muselo se sadou suchých svíček a všechny vyměnit, jinak nešel natočit - parkoval totiž v lese u hájenky vedle rybníka - a zrovna v něm byl přístup ke svíčkám, no hanba mluvit).

Jestli parkuješ předním kolem o chodník, tak se nediv, že volant nejde odemknout, nesmí být o západku opřený.

2008-07-13 20:23:35

Díky za radu ohledně pojistek, musím teda do toho vniknout. Dneska jsem to prolejzal, ale nic jsem neobjevil. Problém s mlžením jsem dneska odhalil, zadníma bočníma oknama do vnitř krapet zatejká a ve vnitř se drží vlhko.

2008-07-25 23:02:40

Ty pojistky musí najít i slepej, cca jak máš levou nohu asi. Přes pojistky je nacvaklej takovej hnědej sráč ještě, ohnul hlavu a pořádně juknout


Odpovědět