Fórum - Téma


poloha rozvodového řemenu - poraďte


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick I poloha rozvodového řemenu - poraďte

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick I  |  Naše vozidla2009-11-16 19:24:12

Dobrý den, při výměně rozvodového řemenu na Vitaře jsem omylem sundal celou spodní řemenici i se spodním rozvodovým kolem, tak že mi řemen spadnul. Po krátké mdlobě jsem ho tam dal spátky, spodní řemenice je v pohodě (je tam péro s drážkou) ale na horním rozvodovém kole (ventily) mám značky dvě - dvě tečky důlčíkem s označením E a I. Vychází mi to o dva zuby na tu E, ale nejsem si teď jistý, motor jde normálně naprázdno protočit jako před tím ale nastartovat si netroufám. Nevíte někdo, která značka na tom kole platí? Navíc je tam ještě barvou červená tečka, to mě taky mate. Děkuji za odpověď.

2009-11-16 19:42:27

no nemam knižku,to ti mužu řict až ve středu na 100 procent,ale količek z vačky maš na E,tak riska musi vyjit taky na E,takže E musiš dat na tu risku,a dole na klice budeš mit taky 2 rysky proti sobě,ale jak řikam je lepši se podivat do knížky at je to na 100procent

2009-11-16 20:14:46

děkuji za odpověď, byl bys tak hodný a podíval by ses mi do moudré knihy? Do středy klidně počkám, dneska to nemůžu už ani vidět. Kolo na dole na klikovce má jasnou a zřetelnou značku, má poloviční počet zubů než to zpropadený kolo pro ventily nahoře, tak že na dvě otáčky bych se měl do nějaké značky trefit, což se mi nedaří. Patrně jsem se spletl o zub nebo dva. Díky.

2009-11-18 16:34:19

tak je to na stoprocent na E,

2009-11-19 05:31:12

děkuji za odpověď Swifte, ty máš nějaký dílenský manuál na Vitaru? Dostaly se mi mezi tím do ruky jen dva listy, tak jsem je volně přeložil a přikládám pro případného dalšího nešťastníka. Ještě jednou děkuji za odpověď, kdyby se našel někdo se servisním manuálem a byl by ho ochotem okopírovat, byla by to výrazná pomoc na těchto stránkách pro všechny Vitaristy stojící někdy těsně před sebevraždou . Jdu dneska na ten řemen, byla to děsivá noční můra ale v podstatě na tom nic není. Bohužel, informace jsou nejdražšší zboží ...

2009-11-19 15:30:34

Ahoj,pokud ti mohu poradit,nevim,jaky mas r.v. ,ale motory,ktere se davaji do vitary - 1.6 jsou totozne ze swifta sedana 1,6.

Jinak nic ve zlem,ale pokud by jsi menil remen tak,jak se ma ,nemohlo by se ti nic takoveho nikdy stat,ja si na remen a na rozvod. kola udelam rysky a potom povolim nap.kladku a remen sundavam.

Pokud je vice moznosti - rysek na kolech,vezmu si ten stary remen, spocitam zuby a nasadim na "sve" rysky.

Toto jinak doporucuji delat vsem,pokud to samozrejme jiz davno nedelaji.

Mejte se.

2009-11-19 16:02:08

To co píšeš má samozřejmě logiku , já jsem povolil středovou matku na řemenici klikovky a sundal jí i s rozvodovým kolem. Že se má povolit pět šroubků kolem, že pak jde řemenice sundat lehce bez náročného povolování centrální matky se zachováním polohy rozvodového řemene a že jsem to zhonil mi je už teď jasné. Je to pod plastovým krytem, dělal jsem to prvně, tak doufám že se ostatní poučí z chyb druhých (tedy z mojí) a ti co se nepoučí tady mají návod co s tím když to spadne. Za info o motoru Swifta / Vitary děkuji.

2009-11-19 18:40:21

ne ja jsem mechnik a v praci mame autodata a tam jsou všechny auta,ale nejlepši jsou japonsky

2010-02-21 22:37:37

caute chcem sa spytat mam ten isty problem menil som teras hlavu takze som vsetko rozsteloval chcem sa spytat to ozubene kol. vacky sa da otocit o 180 st. je to jedno stale to musi byt na E DIK ........tak uz je to ok


Odpovědět