Fórum - Téma


POMOC pořád mi svítí brzdová světla


Fórum Ignis I POMOC pořád mi svítí brzdová světla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Ignis I  |  Naše vozidla2015-09-10 19:38:49

Nevíte někdo náhodou prosiím vás,jak je možné,že mi pořád svítí brzdová světla?Když rozsvítím světla normální,tak zároveň s nimi se rozsvítí i brzdová Jsem bohužel sama,takže si nedokáži poradit.Kdyby tu byl někdo kdo by věděl a poradil... byla bych převelice šťastná.Bohužel na to abych jela do servisu fakt nemám - aspoň momentálně.Předem všem děkuji za odpovědi a snad i pomoc

MilanT  
Milan
2015-09-10 19:59:32

dany:

Tak to může být zaseknutý brzdový spínač (kdesi u pedálu brzdy). A nebo spíš došlo ke spečení vláken ve dvouvláknové žárovce. Jedno vlákno je zadní obrysovka a druhé vlákno je brzdové světlo. Pokud se to v jedné žárovce zkratovalo, tak ti přes to zkratované brzdové vlákno teče proud do druhé brzdové žárovky a taky určitě do třetího brzdového světla.

Takže bych zkusil vyměnit postupně žárovky a vylučovací metodou zjistit, jestli nekecám.

2015-09-11 12:14:43

milant: Mockrát děkuji za radu.Takže asi takhle:můj otec (již starší pán-tudíž neznalý mi měnil žárovku,která nesvítila.a vzhledem k tomu,že je starší a opravdu neznalý úplně stejně jako já,tak mi tam místo žárovky dvouvláknové nacpal žárovku obyčejnou - takže výsledek byl takový jaký byl .....hrozně se mi ulevilo-a autíčko zase svítí,tak jak má.

Vše super a díky za radu

MilanT  
Milan
2015-09-11 13:08:36

dany: Tak teď už jste oba znalí a víte, že jednovláknová žárovka se chová stejně jako dvouvláknová se zkratovanými vlákny.

Kontrolní otázka mimo téma: proč se do semaforů a drážních světelných návěstidel dávají dvouvláknové žárovky?

2015-09-11 13:19:48

No po pravdě,já znala ještě donedávna žárovky pouze a jedině obyčejné - neměla jsem nejmenší tušení,že existují žárovky dvouvláknové a fakt je hloupé,že to nevěděl ani můj pan otec.A co se dává do semaforu fakt nevim - nejspíš nějaké řárovky či co.Nedělám v oboru,bohužel pracuji ve sklářství.No jsme určitě chytřejší ale hlavně já jsem už v klidu.....děkuji pane

MilanT  
Milan
2015-09-11 13:41:41

dany: Není zač Hlavně že to byla jen taková prkotina.

Biluxová neboli dvouvláknová žárovka se používá od 50. let minulého století Pokud máš v předních světlometech halogenku H4, tak ta je dvouvláknová a díky tomu můžeš svítit potkavacími nebo dálkovými světly.

Jinak v těch semaforech a návěstidlech se používají dvouvláknové žárovky z důvodu jejich delší životnosti. Při přepálení jednoho vlákna svítí dál vlákno druhé. Praxe ale ukazuje, že při přepálení jednoho vlákna dojde k přepálení i toho druhého.


Odpovědět