Fórum - Téma


Přestala svítit potkávací světla


Fórum Swift IV Přestala svítit potkávací světla

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2000 Swift IV GL

2 fotek  |  33 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.


1  2

Hill  
Jaroslav
2016-01-17 17:16:52

emta41: to já jsem našel k Balenu ročník 96, asi to bude u tvého totéž.

http://pe2bz.philpem.me.u...Auto/-%20Pdf/suzuki96.pdf

Skutečně používají nejen jiné barvy, ale to relé hlavních světel tam už je, a nejen to: je tam i relé na obrysovky a ty jsou podruhé jištěné až za ním, takže mají dva okruhy. Proč se to o tolik liší proti ostatním Suzukám? Nejspíš je dělali jinde a tam si barvy drátů špatně přečetli....

Takže potřebuješ jen jedno relé u pojistkové skříňky, nikoli pod volantem. Jeden konec cívky spojíš s bíločerveným drátem od potkávaček. Druhý konec cívky a jeden vývod od kontaktu relé spojíš s bíločerným drátem, co vede od pojistkové skříňky lucasu.

Teď bude relé přitahovat, když zapneš hlavní světla, přepneš na dálková a potkávačky zhasnou.

Zbývající vývod relé spojíš s červenočerným, co vede od pojistek k dálkovým světlům.

Zakreslil jsem ti to do tvého schémátka:

2016-01-17 21:14:10

hill: Super a diky Uz nad tim chvili dumame. Potrebujem na technickou do patku a tohle je nebezpecna zavada dle Dekry. Nemuze byt spatne HEadlight rele? V aute je jedna pojistkova skrin pod kapotou, je to Relay box s pojistkami, Pak je hneda skrinka oznacena FUSE a plna relatek pod volantem. Je dost tezce pristupna. Viz obrazek: To je pojistkova skrinka Lucasu?

Hill  
Jaroslav
2016-01-17 22:42:31

emta41: relé hlavních světel máš zjevně v pořádku, když ti svítí potkávačky. Kdyby mu cokoliv bylo, nerozsvítíš ani ty (a, kdyby ten kontakt v lucasu, který spíná cívku relé, při přepnutí na dálková zase rozpojil, muselo by být slyšet cvaknutí relé, jak odpadlo, nebo při přepínání na potkávačky, jak zase přitáhlo - to totiž nesmí, to relé musí přitáhnout při přepínání na hlavní světla bez ohledu na to, zda potkávačky či dálková).

Ta pojistková skříňka pod volantem obsahuje sekundární pojistky, tedy rozjištění jednotlivých spotřeb. U baterky máš hlavní pojistky a výkonová relé (hlavní relé, palivové čerpadlo, rozmrazovač zadního skla, případně další pro jiné žrouty).

V pojistkách pod palubkou máš vražené konektory, tak snad najdeš někde poblíž ve svazku červenočerný a červenobílý drát vedoucí z konektoru E17 a z druhé strany konektor G35 a z něj vedoucí bíločerný drát. Na ně zlodějkami připojíš ty tři dráty od přidaného relé a je to. Pak už jen zajistit, aby se ti to nikde neprodrbalo na kostru, jinak světla nezhasneš.

2016-01-18 06:15:36

hill: Opravdu dik moc, vyzkousim a uvidime. Musim vzit nove rele. Ve stredu budu mit chvili cas se na to znova podivat. Neprodrbalo na kostru? Jinym spotrebicem nebo svodem (pruraz izolaci)?

Hill  
Jaroslav
2016-01-18 10:02:12

emta41: to jen upozorňuji na nebezpečí vznikající při zásazích do elektroinstalace vozu, přece jen jsem pár probroušených izolací viděl.

Když přidáváš do instalace jakékoli dráty, musíš je chránit i mechanicky, abys omezil prošoupání izolace vibracemi za jízdy. Vyhnout se ostrým hranám příček pod palubkou nebo použít přes ně ochrannou hadici, průchodku, cokoli měkého a trvanlivého, a kabely zajistit, aby se na tom pokud možno nemohly hnout.

Když se totiž spojí s kostrou červenočerný drát, budou trvale svítit dálková světla. Když uděláš zkrat na kostru na červenobílém drátu, budou trvale svítit klopená. V obou případech ničím nepůjdou zhasnout, jedině vyndáním pojistek světel nebo odpojením baterky.

Když si spácháš zkrat bíločerného drátu na kostru, budou svítit trvale dálková světla, dokud nerozsvítíš potkávačky, jen tehdy zhasnou dálková. První pomoc opět stejná - vyndat pojistky nebo odpojit baterku.

Jo, abych nezapomněl: když píšu dvoubarevné kombinace, tak první barva je základ, druhá proužek. Teček si nevšímej, znamenají cíl kabelu.

2016-01-18 21:43:15

hill: Super Dam vedet az zamontju Diky.

Hill  
Jaroslav
2016-07-18 10:12:47

emta41: tak co, kdy dáš vědět?


Odpovědět

1  2