Fórum - Téma


Přestřik interiéru


Fórum Swift IV Přestřik interiéru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla2012-06-26 00:28:58

Ahoj chtěl sem se zeptat když bych chtěl změnit barvu vnitřních dílů interiéru nastříkat to do barvy auta:) čím jste to dělali?? Jde o to, že to nechci barvit nějakou barvou která se za pul roku odloupe... předem díky za rady

Nudím se protože čekám na vyjádření 2 servisů na opravu toho že mi to nebliká, a chci to dát nějak dokupy:)

2012-06-27 15:45:53

záleží jak moc jsi zručný, ale pokud to chceš kvalitně, zapoměň na sprej. A postup zrychla je: odmastit (víc než hodně, protože v introšu je to hodně mastné) přebrousit, plnič, přebrousit a barva.

Pokud to myslíš Vážně a chceš do toho jít, klidně ti to rozepíšu podrobněji.

2012-06-28 10:54:52

Myslím to vážně:) jelikož rodiče plánují koupi dalšího auta(4té) tak bych mohl jezdit jedním ze zděděných plus si nechat Swiště a udělat ho na srazy:) je to sice jen 1.0 ale na vzhled a hudbu to stačí:)

2012-06-28 11:28:21

OK tedy:

Jak jsem psal, pokud to chceš kvalitně, na spreje zapomeň. Potřebuješ to fouknout klasicky pistolí.

1. Vše co chceš lakovat musí ven.

2. Pořádně odmastit nejlépe acetonem nebo nitro. Ve swiftu by neměli být plasty které to rozleptá. Když myslím pořádně, tak opravdu pořádně na mokro a několikrát (nechat uschnout a pak znovu) plasty většinou trochu zbělají. Pokud to uděláš pořádně, předejdeš si hodně problémů. V introšu je totiž díky leštěnkám a blbostem jako kokpit spreje hodně mastnoty.

3. Pokud nechceš dávat tunu plniče, tak je potřeba to trochu zbrousit. stačí lehce aby jsi to oškrábal tu strukturu, ale ne moc hrubým smirkem min tak 120.

4. Odmastit

5. před stříkáním plniče to musíš naprášit základem na plasty. Trochu ty plasty naleptá, aby pak barva lépe držela.

6. Stříknout to plničem. Nejlépe "stříkacím tmelem" má hrubší strukturu a víc zalije.

7. Vybrousit plnič do hladka můžeš začít ta 600 ale měl bys končit minimálně 800 lepší je to pak jen přeleštit 1000.

8. Vzhledem k tomu, že je to broušené pod vodou nechat pořádně proschnout aspon nějaký ten den.

9. Když jsi někde probrousil, tak poupravit, na to už ti bude stačit stříkací tmel ve spreji, který je určený na takové opravy. Jo a jak to zastříkneš, z toho plastu se ti objeví jako kdyby chloupky, ale toho se zbavíš po obroušení. Pokud to má velkou strukturu (což většinou má) je lepší dát dvě vrstvy plniče. Ne jednu velkou. To znamená stříknout - vybrousit a pak ještě jednou stříknout a znovu vybrousit .

Když máš takto připraveno pak to normálně nalakuješ jako cokoliv jiného barvou jakou chceš.

10. někdo ještě doporučuje dát do barvy příměs aby byla pružnější, já to mám obyč barvou na auta a nikde mi nic nepraská. Praskal mi jen kryt střechy ale tam je to o něčem jiném.

Budeš tedy potřebovat:

Stříkací tmel

Základ na plasty

Smirky od P120 - plasty P400 - P1000 na plnič

Barvu (pigment)

Případně čirý lak - záleží jaké efekty chceš

A z vercajku defakto jen kompresor a pistoli - plasty budeš defakto brousit jen ručně.

To je snad vše kdyby něco, klidně se ptej.

P.S.: Kdyby jsi přece jen dělal sprejem, použij profi trysku s širokým rozptylem. Napodobíš tím trysku lakovací pistole a ušetříš barvu oproti klasickým tryskám které jsou na sprejích. Ale počítej s tím, že plnič ve spreji není tak hustý a spotřebuješ ho víc.

2012-06-28 22:41:36

Tweety mockrát děkuji 2x sem si to přečetl a myslím si že budu muset ještě tak 10x číst:) protože toho je na mě v tuto dobu až až:) Ale jinak fakt děkuji:) snad to půjde tak lehce jak jsem měl s kamarádem namysli:) dám vědět a popřípadě dám foto jak by to mělo vypadat:) ale chci vše do bílé barvy:)

2012-06-29 13:34:08

Do bílé? tak to hodně štěsí. Kámošovi sem lakoval do bíla introš a je to nevděčné barva. Jestli můžu dát tip, nelakuj to potom na slunku uvidíš totiž kulové, pokud budeš mít zářivou bílou. A horní část palubky když dáš na bílo, tak potom za jízdy na slunku nic neuvidíš, protože se ti to bude odrážet ve skle.

2012-06-29 14:07:09

Tak to je v ().() protože se mi bílá barva líbí:/ a auto je bílé:) ještě sem přemýšlel to dát do matné černé:) takže by to pak stačilo jen a jen nenalakovat?? nebo je jiný postup??? přinejhorším CARBON FOlie:(

2012-06-29 17:25:59

No v té horní části je nejlepší mít něco matného. Ono musíš brát, že i ten střed palubky je pěnový, to nenalakuješ, pokud to nezpevníš. já mám tu horní část čalouněnou do koženky a i ta se mi sem tam odráží ale není to nic hrozného. já se swiftem ale nejezdím denně takže to není problém.

2012-07-01 19:34:31

Kamarád má showcar a introš taky v bílé a odlesky máš vyřešené tím, že na jízdu si tam dává takovej černej potah co si nechal ušít.

2012-07-01 20:51:20

to je varianta ale pokud s tím chceš jezdit normálně, tak je to na prd. Pokud jde jen o show car tak se to dá přežít.


Odpovědět