Fórum - Téma


Převodový olej


Fórum Swift New II Převodový olej

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New II  |  Naše vozidlaMilanT  
Milan
2016-07-18 19:35:18

Přesunuto z tématu "Zimní pneu - 175/65 R15":

liquids napsal:

plukovník: Nějak stále nechápu, co je akademického na tom, jestli výrobce naladil složení směsi a celkově konstrukci pneu spíše komfortně nebo sportovně? No, u zmíněného oleje je největši sranda to, že třeba pro náročnou převodovku Swifta je převoďák od Shellu opravdu velmi vhodný, protože obsahuje velkou část systetické složky a i esterové přísady. Tedy reálně obsahuje, ne, že je to jenom napsané na obalu.


plukovník napsal:

liquids: No vidím, že od tebe si zřejmě ještě leccos zajímavého přečteme. Třeba že "země je placatá, a nesou ji sloni..." P.S. Nějak ale stále nechápu, proč že má zrovna "růdl" zvaný Swift, podle tebe tak "náročnou převodovku".


liquids napsal:

plukovník: Dej si do vyhledáče, swift + generálka převodovky po 100 kkm, swift + ložiska převodovky atd... Předpokládám, že s výběrem pneu to souvislost nemá...


plukovník napsal:

liquids: Mě nezajímá kdo a kdy vylágroval převodovku Swifta po sto tisících. Swifta nemám, ani jsem ho neměl. Ale z těch 5000 zdejších členů zas asi tolik těch smolařů nebylo. Řekl bych, že stejně jako u každé jiné značky. Ale nějak nechápu tvé sdělení: "...je sranda to, že třeba pro náročnou převodovku Swifta je převoďák od Shellu opravdu velmi vhodný, protože obsahuje velkou část systetické složky a i esterové přísady..." Vzhledem k tomu, že převodových olejů Shell je spousta typů a kvalitativních tříd. Jenom běžný olej pro synchronizované převodovky Shell 75W-80 se vyrábí minimálně ve třech kvalitativních třídách a v rozdílné ceně od cca 150,- do cca 350,- Kč, podle složení základu a přidaných aditiv. Moc bych se, podle toho, co píšeš divil, že se zrovna ty v tom vyznáš a že víš, konkrétně který z olejů Shell pro MT je v současné době "top". Vlastně se v tom vyzná jen málokdo. Na to je potřeba přečíst mnóóóho oběžníků. ...ale když mně chce někdo v tomto směru radit, vždy zamáčknu slzu dojetí.


liquids napsal:

plukovník: ?! - http://lubematch.shell.cz...k12b_69kw_swift_EFt8Pj3PL


MilanT napsal:

liquids: Tak ten tebou odkazovaný olej Spirax S6 GXME 75W-80 je tady určen pro nákladní auta - http://www.oleje.cz/p/she...s6-gxme-75w-80-1-l--19336 Takže pokud někdo věří speciálním olejům, pneumatikám a třeba vzduchu do pneumatik konkrétního auta, tak ať tomu věří dál. A tím bych tuto story o olejích v tématu o zimních pneumatikách ukončil.


liquids napsal:

milant: Výrobce v dokumentaci o žádné specializaci pro nákladní vozidla nehovoří. Je to univerzální olej. V eshopu to mají blbě zařazeno.. http://www.epc.shell.com/..._GXME_75W-80_(en)_TDS.pdf


MilanT napsal:

liquids: Souhlasím a přesně to jsem se ti snažil naznačit. Je to univerzální olej, který není vyšlechtěn jen pro náročnou převodovku Swift. Prostě je to běžný olej pro kamiony, nákladní a osobní auta.


plukovník napsal:

A co by z toho mohlo vyplývat na závěr ? Plukovník tento nový druh oleje, Spirax S6 GXME 75W-80, považuje za velmi dobrý a proto ho doporučuje do manuální převodovky jakožto i rozdělovací převodovky všech ekvipáží, nejenom Suzuki. A to nikoliv proto, že ho zrovna nalil do svého "záchranného člunu", ani proto, že je to ten "zázračný" Shell, ale protože ho prostě považuje za velmi kvalitní A to i jako náhradu oleje viskozity 75W-90, který je o něco hustší.

2016-07-18 19:39:12

Milan: Ty mi asi citas myslienky :D. Presne pred 5 min. som si myslel zeby si mohol tie prispevky z Gum preniest do noveho vlakna, lebo mna gumy nezaujimaju, ale o tych olejoch si rad nieco precitam. A tu ajhla nove vlakno

2016-07-18 21:52:25

MilanT napsal:

liquids: Souhlasím a přesně to jsem se ti snažil naznačit. Je to univerzální olej, který není vyšlechtěn jen pro náročnou převodovku Swift. Prostě je to běžný olej pro kamiony, nákladní a osobní auta.

Ale o tom přece nikdo nemluvil. Samozřejmě, že ho můžeš použít i jinam. Jenom prostě patří složením k lepší olejům, proto je vhodný.

2016-07-19 14:49:12

V servisu do mého miláčka rovněž lijí Shell (přesně nevím který i když bych to mohl zkoumat na přidrátované plachetce) a říkali, že je to to pravé. Pro můj milý v mlhách vzpomínek mizející Opel Kadet D byl údajně nejlepší Aral. No, myslím, že ty oleje budou + - stejné (možná se jako elektronika, hadry, jízdní kola a varné desky dělají na jednom místě) a nezávodí-li jeden asi je to v celku jedno. I když pod 100Kč/L bych asi nešel, myslím-li to s naším miláčkem vážně a chci po něm makat dalších 83kkm.

2016-07-20 08:49:26

...a kupříkladu taková značka Renault je "odladěna" výhradně a jenom na oleje Elf

2016-07-20 08:55:24

plukovník:

No vida!

Co si ovšem počnou fůrverky do kterých se mělo lít "výhradně" mazivo od PENZOIL či zmíněný ARAL, když tyto značky vyklidili EU?!

2016-07-20 08:58:59

brtník:

No a co si počne ten zmíněný Elf, když se stal pouze "prodejnou děvkou" ve společnosti Total a vyrábí se v Polsku ?

2016-07-20 09:04:10

plukovník:

"co si počne ten zmíněný Elf?" No, řekl bych, že svůj stres zmírní zakousnutím nějakého trpaslíka (viz fantasy).

MilanT  
Milan
2016-07-20 09:10:53

Tak teď už tady chybí jen poznámka, že auta Suzuki jsou naladěna jen na benzín a naftu od Shell.

Jo a jezdit jedině do myčky Shell - http://www.suzukiclub.cz/...rum-tema/mycka-shell-5449

2016-07-20 09:15:38

milant:

Náš Swiftík se asketicky krmí u ONO a v myčce ještě nebyl a hohdá nebude(lak s mojí nejmilejší škrámeme vlastnoručně). Kosmetiku občas obstará déšťová voda s blahodárnou příměsí H2SO4.

plukovník, 2016-07-20 08:58:59 napsal:

brtník:

No a co si počne ten zmíněný Elf, když se stal pouze "prodejnou děvkou" ve společnosti Total a vyrábí se v Polsku ? ..

2016-07-24 10:57:41

plukovník:

No co...naleje se tam něco odpovídající specifikaci od Motulu nebo Totalu (což jsou oleje stejné nebo lepší kvality) a bude se jezdit dál...


Odpovědět