Fórum - Téma


Připojení přídavných dálek na Vitaru.


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick I Připojení přídavných dálek na Vitaru.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick I  |  Naše vozidla2008-07-04 09:48:06

Zdravín majitele Vitar r.v. 95 cabrio, nenašel jsem podobný dotaz v této sekci tak zakládám tento. Předem hlásím že jsem elektroneználek a ptám se proto kdo má zkušenost se zapojením přídavných dálk. světel do el.instalace. Jestli je na Vitaře už nějaká předpříprava od výrobce nebo se musí tahat vše nové,,,. Musí svítit současně se stávajícími ale budou mít svůj vypínač s modrou kontrolkou. To znamená o jedno rellé navíc.. (jedno rellé je přiloženo v balení světel co jsem koupil, a pojistkové pouzdro je u toho taky.) Kdo by si chtěl o tom pokecat ? Díky.

PS. Obešel jsem dva autoelektrikáře, jeden nemá čas, druhý drmolil nějaké nesmysly tak jsem od "odborníků" upustil.

2008-07-08 13:07:55

Ahoj Calouniku,

asi tak pred mesicem jsem absolvoval montaz pridavnych dalkovych svetel. Z puvodne planovanych dvou hodin prace to bylo hodin pet, ale s tim se musi pocitat. Co se tyce instalace, ja jsem ve sve Vitare nachystane draty nenasel, tak jsem si s tim musel vyhrat sam. Nejvetsi problem byl jak a kam zapojit rele. Rikal jsem si, ze spinaci proud vezmu z pacek (jako u skodovky), bohuzel jsem zjistil, ze packy nemaji fastony ale vsechny draty jsou na ne priletovany, takze rele skoncilo u predniho svetla, ze ktereho beru spinaci napeti. Primo z baterky pak beru stavu pro svetla. Je treba si to trosku predstavit (s kamaradem jsme si to predstavovali cca hodinu a pul ). Take jsem trosku narazil na problem co vlastne zapina dalkove svetla jestli je to sepnuty plus pol nebo minus, a pokud si to dobre pamatuji tak to byl minus pol, takze jsem na spinaci cast rele privedl z baterky plus a ukostril na spinany minus pol dalkovych svetel............ no snad se v tom trosku vyznas, kdyby neco klidne se ptej.

2008-07-09 12:23:26

Díky moc, o wíkendu se pokusím o nemožné...Mam také nějaké obecné schéma a když se zadaří, tak ho dam na net. hoj čalouník.


Odpovědět