Fórum - Téma


problém po výměně baterie


Fórum Swift New I problém po výměně baterie

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New I  |  Naše vozidla


1  2  3

MilanT  
Milan
2015-03-02 19:55:52

plukovník:

Pokud máš na mysli SUPPLY jako PSU (Power Supply Unit), tak tuto nabíječku taky vřele doporučuji. Mám CTEK MXS 5.0 (do 110 Ah). Ta tvoje je, tuším do 225 Ah.

Dokoupil jsem ještě kabel s kabelovými očky pro komfortní nabíjení s ukazatelem stavu akumulátoru.

Jinak při výměně akumulátoru taky může pomoci soused nebo kamarád s autem, kdy si paralelně k vyměňovanému aku připojím jině aku. Ale to je tady na fóru nošení dříví do lesa.

Autoveteran:

A dáš ruku do ohně za to, že se to napětí ze zásuvky zapalovače dostane všude tam, kam je potřeba?

2015-03-02 20:10:52

milant:

Jo jo, ta tvoje je do 5A, já mám tu další v řadě (do 7A max. nabíjecího proudu), jsem přesvědčen že nabíječky CTEK jsou to nejlepší co je na trhu.

Ta funkce SUPPLY je volitelný mód, při kterém nabíječka funguje jako stabilizovaný zdroj napětí 13,6 V při odběru 0-7A. Takže může fungovat jako záskok pro komfortní funkce a paměti při vyjmutí baterie z vozidla. Teď si nejsem jistý jestli to ta 5.0 verze také má (těch verzí 5.0 je několik druhů s různou výbavou.

Co je tady nošení dříví do lesa nevím, ale Autoveterán se svým držákem na 8 tužkových baterií, který připojí přes diodu do zásuvky zapalovače má zřejmě lepší řešení a levnější než to naše a ještě k tomu z kauflandie (kam se na to hrabe nějaké Švédsko). Ale zřejmě ještě musí provést nějaká měření, na která ale opět nemá měřák...

S tou spínanou zásuvkou zapalovače jsi ho možná zaskočil, ale on mu lodní doctor poradí nějaký fígl.

MilanT  
Milan
2015-03-02 20:30:47

plukovník: Na to "značkové" zboží, o kterém píše autoveteran, mám svů názor. Jsou značky, které se tváří značkově a světově (Casio, AEG, Elektrolux, Sencor, Hyundai...) a pak jsou značky neznačkové, neznámé, ale o to kvalitnější (Hublot, CTEK, Liebherr, Narex, Suzuki ).

Ty první jsou levné, dostupné v Lidlu a Kauflandu, ty druhé dražší. Proč asi?

Takže kdo kupuje "značkové" zboží, tak ať ho kupuje dál. Nic pro mě (nepodporuji dětskou práci v Asii).

Tu nabíječku mám v té nejnovější verzi s teplotním čidlem a mód Supply tam nemám.

2015-03-02 21:46:43

ad zásuvka - to záleží na autě, proto píšu krokodýly nebo konektor.

V Lidlu jsem viděl nabíječku za pětikilo, kterou mám už asi 10 let, ale v moderní verzi s displejem. Podobné stojí jinde kolem 1-2 tis.

2015-06-01 17:17:54

Otáčky volnoběhu .. Chlapi zdravím vás všechny,klekla mě baterie tak jsem dal do auta novou,startuju bez problému,ale na volnoběh to okamžitě chcípne,co s tím????????

MilanT  
Milan
2015-06-01 18:39:42

robin42: Tvoje téma jsem sloučil se starším vláknem, kde se řešil stejný problém.

Pročj si nazval svoje téma "Otáčky volnoběhu", když žádné nemáš a hned to chcípne? Navíc jsi to svoje téma zbytečně zduplikoval ještě do poradny. A taky se tě už na to ptal Hill - co máš vůbec za typ auta, motorizaci, výkon...?


Odpovědět

1  2  3