Fórum - Téma


Problém s parkovací kamerou u autorádia z ebay


Fórum Swift New I Problém s parkovací kamerou u autorádia z ebay

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New I  |  Naše vozidla2016-10-09 21:30:32

Ahoj, koupil jsem si do Swifta autorádio s GPS a couvací kamerou z číny. Vše jsem zapojil podle návodu. Všechno jde až na parkovací kameru. Ta je napojena na zadní couvací světla. Když mám zhasnuté světla, tak po zařazení zpátečky funguje a při vyřazení se zase vypne jak má. Problém nastává tehdy, když rozsvítím světla. Když rozsvítím světla, tak se zeslabí podsvícení displeje (funguje to podle návodu). Když ale zařadím zpátečku, tak místo toho aby sepla parkovací kamera, tak se zesílí podsvícení displeje jako při jízdě bez světel. Napětí do kamery určitě jde, protože i při zapnutých světlech u kamery svítí LED diody, jen se prostě nepřepne autorádio. Zvláštní je, že ikdyž od kamery odpojím - od kostry, tak kamera normálně funguje bez záporného pólu. Opravdu si s tím nevím rady a budu rád za každou radu :) Děkuji.

2016-10-09 23:32:44

může to být i chyba software. Hledal bych update firmware.

Kamera funguje proto, že má malou spotřebu a došlo u ní k tzv. parazitnímu napájení přes signálový drát, můžou za to ochranné diody na čipu kamery.

2016-10-10 17:58:44

Firmware jsem na tu čínu nenašel :D Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli je jedno, na kterém zadním světle je to napojené. Ze zadního pohledu mám na levé straně na couvací žárovce napojený pípák se senzory a na druhé tu kameru. Další věc, co mě napadá je, že na přívodu k čidle zpátečky u převodovky mám napojené denní svícení, tak jestli by to taky nemohlo mít vliv. Díky.

2016-10-11 00:12:34

Bez toho, aniž bysme věděli, jak máš co zapojený, nejde říct, jestli to má vliv, nebo ne.

Denní svícení se zapojuje + na + palivového čerpadla a - na + jedné žárovkové parkovačky.

2016-10-17 11:07:50

bohuslav4: Pane obávám se, že napojení denních světel na čidlo zpátečky je nesmysl! Rozsvícení obrysovek je info (+12V) pro radio aby stáhlo jas, info(+12V) od couvačky je pro rozsvícení obrazovky zadní kamery. Pokud je to zapojeno takto, může špatná funkce být reklamována u výrobce. A jak jsem zkoušel, bude to na delší lokte a dost drahé!

2016-10-17 11:43:06

Zdravím, proč je napojení denního svícení před spínač zpátečky nesmysl? Napětí tam jde až v 2 poloze klíče a funguje jak má. Ohledně toho rádia by to byl asi problém vyreklamovat, ale teoreticky kdybych odpojil ten oranžový drát na podsvícení rádia, tak by to mělo fungovat, ne? Podsvícení bych si ztlumil manuálně na displeji (stejně ho během jízdy zhasínám úplně).

2016-10-18 13:25:24

bohuslav4: Před spínačem zpátečky jsou zapnuté při 2. poloze všechny spotřebiče - denní světla nevyjímaje. Ale spínač zpátečky o nich nerozhoduje.

Tlumení obrazovky dle potřeby lze také předepsat navigačnímu programu. V IGO8 se to navázalo na čas západu a východu slunce což navigační program umí, včetně letního-zimního času a posunu západu/východu slunce dle ročního období. Stejně tak lze přejít na "noční" vzhled mapy. To jsem spolu s tlumením pomocí info od obrysovek rád užíval. Mám však klasické žárovky a nevím, jaký proud do oranžového vývodu pouštíš ty. Je-li pulzní pro diodové světla, muže to být onen problém, (usměrnit, vyhladit). Místo vývodu od obrysovek lze úspěšně použít osvětlení paluby, (které je u mně seřiditelné a je vyvedeno i do orig. konektoru). Potom základní osvětlení radia odpovídá intenzitě osvětelní paluby, včetně tlačítek, která neruší ani v při noční mlze, kdy už zřítelnice šimrá jen trochu bílé tmy.

2016-10-18 14:07:38

Zdravím, na autě mám normální žárovky, pouze u obrysovek a podsvícení SPZ mám LED žárovky. Můžu se zeptat, kde je ten konektor na podsvícení palubovky? Zkusil bych to na něj. Jinak v igo se ty barvy samozřejmě dají nastavit, ale když jezdím do práce, tak mám zaplé pouze rádio. Jinak to denní svícení mám napojené schválně z toho důvodu, ze když chci poslouchat jen rádio, tak otočím klíčem do první polohy a denní svícení zbytečně nesvítí.

2016-10-19 01:37:32

Je to červenožlutý přívod konektoru G12, pin č.2. Vše je k ověření v díl. příručce (anglicky) str.č.1272 - audiosystem. Je nahraná v manuálech - Swift sport.


Odpovědět