Fórum - Téma


problém se startováním


Fórum Jimny / Samurai II JA12 / JA22 / JB32 problém se startováním

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Jimny / Samurai II JA12 / JA22 / JB32  |  Naše vozidla2012-08-10 22:52:39

Ahoj,

chtěl bych požádat o radu. Mám Suzuki Samurai 1,3i, rv. 1992 a z ničeho nic mi přestal jet a startovat. Rozsvítila se kontrolka "Motor Engine". Motor točí, benzínové čerpadlo funguje a benzín dává, ale motor nenastartuje.

Domníval jsem se, že problém může být v rozdělovači nebo cívce.

Vyměnil jsem rozdělovač, pak i cívku a svíčky, ale problém je stále stejný.

Prosím netušíte někdo, na co se ještě podívat.

Díky

Jirka

Hill  
Jaroslav
2012-08-12 10:05:01

Proč měníš zapalování dřív, než zjistíš, zda to nedělá některý kabel, ať už zapalovací (od cívky k rozdělovači) nebo napájecí/ovládací?

To, že čerpadlo dává benzín, přece ještě neznamená, že otevírá vstřikování...

Dostává vůbec zapalovací cívka napájení? Dává snímač pod rozdělovačem impulsy? Jdou impulsy na vstřikovací ventily?

Opravdu nejlepší je vyměnit půlku auta, aby se pak přišlo na jeden upadlý drát... jak československé...

Pardon za sprďáka i následující OT: už mne dnes dorazily dva maily od podobných výměnkářů (sice nešlo o auto, ale může mě vzít čert, když se na sběratele si hrající ptá, jestli má vyměnit obrazovku, když vidí OSD menu, ale obraz ne, shání buben do videa jen proto, že má v háji řemínek...) a začalo to včera: v týdnu jsem shromáždil mapu, fotky videa a souřadnice, jak objet slovinskou dálnici, pro kolegu z práce, ale podrobněji to snad ani nešlo. Dva večery na to ruply.

Včera ráno v šest mě vytáhl z postele, volal z Rakouska, jestli nevím, jak a kde tu dálniční známku koupí, a jestli na 8 dní musí mít dvě týdenní nebo jednu měsíční, že přece jen jeho nadpantoflí rozhodlo... no to bys ho ubezdušil...

Tak se nediv.

2017-07-18 16:19:43

Jak vidět, závada není jenom u jednoho. Já mám tu samou závadu, před chvílí jsem samíka dotáhnul od mechanika, ale ten se elektrice nerozumí, tak si vzal odměnu, za to, že... ale to o tomto problému není. Takže- jaká je šance, že vstřik je špatný? Mechanik mi řekl, že k zástrčce nejde žádná elektrika. Kde tedy hledat- myslím tím místo a jak to tam vypadá. Dík za navigaci k odstránění problému. P.S. pojistky jsem proměřil a jsou v pohodě. Alespoň ty, u řidiče vlevo.


Odpovědět