Fórum - Téma


Problémy s novou Grand Vitarou ?


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick I Problémy s novou Grand Vitarou ?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick I  |  Naše vozidla2008-07-23 18:15:46

Mám novou Grand Vitaru (5dv., benzin., najeto 1500 km) a potřeboval bych poradit.

První dotaz: nevím jestli nemám nějaký problém s dochlazováním motoru. Zjistil jsem to náhodou, když jsem přijel z práce domů. Motor jsem vypnul, zapalování také a po chvíli jsem potřeboval opět zapnout zapalování, protože jsem chtěl na přístrojové desce něco vysvětlit synovi. Po zapnutí zapalování (bez nastartování motoru) bylo slyšet že se rozběhl ventilátor v motorovém prostoru a jeho otáčky se dokonce po chvíli i zvedli. Když jsem zapalování vypnul tak se ventilátor přestal točit. Teď to mám jednoznačně odpozorované – po ukončení jízdy se ventilátor nerozběhne, pokud není zapnuté zapalování. Není to závada ? Nedává mi to totiž smysl. Dochlazování motoru ventilátorem po ukončení jízdy by přece nemělo být závisle na tom jestli je zapalování zapnuté a nebo ne. Nevylučuji ale, že zvuk ventilátoru, který je z motoru po ukončení jízdy, vypnutí motoru a opětovném zapnutí zapalování slyšet, není dochlazování ale něco jiného. Ručička teploměru na přístrojové desce se totiž v této situaci vůbec nezvedá.

Druhý dotaz: při stlačení a puštění spojky ( při řazení “1“ a z „1“ na „2“) slyšet takové tupé klapnutí. Je to normální ?

Děkuji Honza

2008-07-25 09:55:40

Ahoj mě to dělá také to samé, ale jen když je puštěné klima.Podle mě to je ventilátor na chladiči od klimošky.Ale u spojky žádné cvaknutí neslyším.

2008-07-25 10:30:43

Tak se prosím zkus přejet bez klimy (20-30 km) a když zastaviš vypni motor. Po cca 15-20 s zapni zapalování bez nastartování a zkus poslouchat jestli se ventilátor nerozběhne. A dej miprosím vědět.

Co se týče toho "klapání" tak to je nejlépe slyšet, když jedeš kolem něčho od čeho se zvuk odráží (řada aut na parkovišti, alej stromů, tunel) a máš otevřené okno řidiče. Já kdyř v teto situaci řadím jedničku nebo z jedničky na dvojku tak slyším všechno co se v převodovce "děje". Nevím, asi to tak má být.

Zdravím a dík Honza


Odpovědět