Fórum - Téma


Sběratelství a jiné obsese


Fórum Pokec všeobecný Sběratelství a jiné obsese1  2  3

Hill  
Jaroslav
2014-05-28 12:12:50

Zakládám toto vlákno bezprostředně nesouvisející se značkou Suzuki: doporučuji zde provětrat obecné koníčky, hobbíčky, obsedantní úchylky, jako například sběratelství, a podobné posedlosti, v nichž si můžeme navzájem vypomoci.

Hlásí se Karel2: tak začni!

MilanT  
Milan
2014-10-28 20:39:25

Provětrávat koníčky, hobby, sběratelství a posedlosti můžeme, ale asi nikdo nemá náladu nebo chuť se s tím chlubit.Tak já začnu a třeba se někdo chytne.

Jsem klasický příklad kutila domácího od výkopových prací přes betonáž, instalateřinu, elektrikařinu až k zapojení bojleru. Čehož (zne)(vy)užívají příbuzní, známí...a já neumím říct ne. A všechno, co zrovna dělám, se stává mým hobby. Moje jedno z posledních hobby je fotovoltaická elektrárna, kterou jsem postavil a provozuju na chalupě. Jinak se zajímám o hard-rockovou hudbu, kterou se snažím provozovat na elektrické kytaře (k radosti sousedů, protože hardrock se nedá dělat potichu . Manželka si myslí, že bych v 50 letech mohl mít rozum, ale chlapi jsou věční kluci, že? Kytary mám 4 a to už je sběratelství.

Mým dalším hobby se stala SX4. Do toho auta se nedá se nezamilovat. A protože když je něčeho víc než jeden kus, tak je to sběratelství. A tak jsem si pořídil druhou SX4 4x4, opět v tmavě hnědé metalíze. Je sice 80x menší a 800x levnější než ta první SX4, ale je to další kousek do sbírky.

2014-10-29 10:25:03

milant:

Kde jsi sehnal ten skvost ?

To chci taky (i když své fetiše už skoro nemám kam dávat )

Joan  
Jana
2014-10-29 11:38:04

milant: Zdravím Tě Milane, naprosto přesně vím, o čem mluvíš, toto téma je mi skutečně neskutečně blízké . Podhoubí kutilky domácí ve mně začalo klíčit už v dětství - ano, v 11 letech jsem v kroužku tehdejšího ODPM postavila svého prvního balsového větroně jménem DANA v kategorii A1 - a od té doby svoje kutilské buňky hýčkám jako vzácné semínko, opravdu je nemá každý. Když moje milovaná tchyně potřebuje vyměnit umyvadlo nebo zavěsit polici, bývám s železnou pravidelností první na ráně, ale mě to těší a jsem na to hrdá .

Mám nevykořenitelný zvyk o každé věci zralé k vyhození popřemýšlet, co by se z ní ještě dalo vyrobit: vždyť koupit hotové je tak snadné... - viz moje stránky níže, a abych nezapomněla, co jsem kdy ze svých mozkových závitů a rukou vyždímala, naházela jsem si svoje dílka na vlastnoručně vytvořený web (ano, lákalo mě naučit se jazyk HTML + CSS + přičichnout k PHP a JavaScriptu a koupit si webhosting).

http://www.handy.zlatberry.cz/

Třeba někoho budu inspirovat ? Momentálně sestrojuju lampičku do koupelny nad zrcadlo ze sklenice od značkového kafete. A použiju k tomu mj. malinkou součástku ze zámku zpátečky, který jsem si nechala nedávno vymontovat, jelikož mi byl spíše na obtíž a absence klíčku na svazku vraženém v zapalování je příjemná.

Tož ať se díla daří!! A tzv. rozum je dobré někdy odsunout stranou, aby nedejbože nenastávaly často situace, kdy bude "rozumnější" zamýšlenou věc či počin koupit, objednat jinde, nechat udělat... to by byla nuda, že jo.

P.S.: Neumíte si nikdo představit, kolik hračkářství jsem prolezla a kolik polic s autíčky tam prohrabala ve snaze vylovit mini-swiftíka, teď už jakékoliv verze. Stále mám sice v plánu postavit si modýlek sama, ale třeba v důchodu nebudu potřebovat tolik (či vůbec) spát a času bude dost, kdož ví...

MilanT  
Milan
2014-10-29 13:20:21

plukovník: Jeden známý mi to koupil na ebay - http://www.ebay.com/itm/2...autos&hash=item3f37fbc191

A až po nafocení superzoomem jsem objevil dezén pneumatik, vyhřívání zadního okna a třeba i malé logo 4x4 na pátých dveřích S tím hromaděním fetišů to taky znám. Sbírám třeba kytarová minikomba a žena remcá kdo z toho má utírat prach A to už nemluvím o své sbírce pivních lahvových a sudových etiket, kterých mám řádově tisíce.

Joan: Jano, plně tě chápu i když u ženy je to věc tak často nevídaná, ale o to více muži ceněná Taky na chalupě hromadím staré věci na "cokdybysetopozdějihodilo" A když už to člověk vyhodí, tak to druhý den na něco potřebuje. Jinak jsem prolezl asi půlku internetu a zrovna tvůj model swiště jsem nenašel. Asi si ho budeš muset opravdu vyrobit za dlouhých zimních večerů. Jiné modely Swift se ale sehnat dají, ne?

Tvoje stránky znám a koukali jsme se ženou s otevřenou pusou na noční stolek z pneumatik. Můj syn teď vyrábí stolek z vyřazeného motoru - něco jako mají v Top Gearu. Jenomže tam jde prvoplánovitě o ten motor jako takový, kdežto ty jsi řešila "kam s nimi?". Tak ať tě nápady neopouštějí.

P.S. Jak jsi pokročila se svým závěsným místem pod stropem auta?

Joan  
Jana
2014-10-29 14:43:07

milant: Díky Milane, tos mě potěšil . Mám kamaráda, který spíš odsuzuje moje technické buňky s tím, že je to "chlapská" záležitost. A já se aspoň snažím se moc nevytahovat .

Stolek z motoru jsem viděla už někde na internetu, s horní skleněnou deskou - parádní nápad!! Pak prosím přidej fotku! Co jsem musela trošičku předčasně přezout na zimní z důvodu místy totální absence vzorku, tak mám stolek pouze z disků. Což o to, přehoz hladce skryje absenci gum a lampičku a brejle udrží s přehledem, ovšem nedávná zkušenost, že na takovýto "stolek" (oproti s gumami) nesmím při mytí oken stoupnout, se mi vryla do paměti málem s pěkným rachotem plechových disků.

Bohužel jsem v regálech nezaznamenala vůbec žádného SWIŠTĚ , tak možná přehodnotím a budu se pídit po jakékoliv SUZUCE. Anebo si napíšu Ježíškovi

Podstropní odkladiště stále ladím v duchu v hlavě, do příštích hub ho zaručeně budu mít. Nebo do srazu určitě. Zatím nevím přesně, z čeho to udělám, ale až potkám něco vhodného, budu přesně vědět, že je to ono!

MilanT  
Milan
2014-10-29 17:14:51

Jano, to muselo bolet ten pád mezi disky. Nebo jsi včas odskočila? Doporučuji příště použít minimálně dvě závitové tyče alespoň M10 (nejlépe M12 a provléknout je místo kolových šroubů) a disky rádně stáhmout k sobě. To mi připomnělo jednu mojí bývalou kolegyni z práce, která v záchvatu uklízecího šílenství stoupla na dekl záchodového prkénka. To samozřejmě prasklo a jí proletěla noha do sifonu záchodové mísy. Prasklý plastový dekl jí rozerval lýtko až do masa a chodidlem zajela do sifonu, kde se zaklínla a zlomila si kotník. naštěstí byl doma její manžel, který nám to po nějaké době už se smíchem vyprávěl. Takže bacha na kutilské úrazy. Když se o víkendu objevím v montérkách zakrvácený na chirurgii nemocnice v Kutné Hoře nebo Kolíně, tak se mě na příjmu rovnou ptají: "chalupář?"

Co se týká modelů autíček, tak v dnešních hračkářstvích neseženeš Suzuki a už vůbec ne Swifta. To není jako za našich mladších let. Dnes tam najdeš barbíny a transformers. Ale dnes je zase výhoda eshopů a nějaké Swifty a Vitaru seženeš třeba tady - http://www.happymodel.cz/...odely-osobnich-aut-suzuki nebo tady - http://shop.foxtoys.cz/1-43-osobni-auta/suzuki/ Ale určitě je toho víc.

Joan  
Jana
2014-10-29 20:06:45

milant: Naštěstí jsem nebyla moc hrrr a když sletěl první disk s horní dřevotřískovou kruhovou deskou, tak jsem stihla včas obejmout sloupek u okna! Ošem na záchodové prkénko občas šlapu a nenapadlo mě, že bych se mohla skrz něj infiltrovat do mísy . Mejch 60 kilo je zřejmě nad pevnostní hranicí obyč prkýnka.

Přímo ke zraněním při kutění jsem se zatím nepropracovala, i když jednou jsem měla dost namále: z dvourychlostní příklepovky Narex EVP 13C-2 jsem uvolňovala vrták a nepochopila jsem jak, ale brnkla jsem něčím o spoušť v okamžiku, kdy jsem držela pravou rukou kličku ve sklíčidle, abych uvolnila vrták. Vrtačka se rozběhla, praštila mě děsnou silou do levého zápěstí (divím se, že v něm nic neprasklo), přeletěla mi jak vrtulník nad hlavou a dopadla přesně do kouta, kde jsem měla uschovanou skleněnou nádobu od konvice na čaj s drobounkou prasklinkou a přemítala jsem, jestli ji fakt musím vyhodit anebo z ní udělám třeba květináč. No, po náletu vrtačky přímo na cíl jaksi nebylo už o čem přemítat, vyřešila to za mne

Jůů, ty modýlky jsou krásné, dík že už vím, kde hledat!!

2014-10-29 20:56:34

milant:

Tak teď alespoň vím, že až pojedu navštívit svého kamaráda do Kötztingu, půjdu prozkoumat jenom pár kilometrů vzdálený Miniatur Modell Markt ve čtvrti Harras. Tedy, jestli to není jenom nějaká korespondenční adresa.

MilanT  
Milan
2014-10-29 21:15:28

plukovník: Z jejich stránek jsem to nevyčetl, ale tak jim dopředu napiš nebo zavolej - http://translate.googleus...dSozxH8a7Am3QCe2Vwf3b8uIw

2014-10-29 22:32:02

milant:

Možná by se dal nějaký zajímavý fetiš objednat i tady.

A navíc je možno k tomuto HO modelu objednat montáž funkčních předních světlometů a brzdových světel. Taková věc by se potom na malé vitrínce vyjímala obvzláště majestátně

http://www.smallcars.cz/o...9629-suzuki-sx4-1-87.html

MilanT  
Milan
2014-10-30 07:15:58

plukovník: ze SmallCarsu jsem už nějaká autíčka bral, ale bohužel SX4 jsou zrovna nedostupná. Na moje emailové dotazy ohledně dostupnosti pan Matějka želbohu nereaguje. To "rozsvícení modelu" za 9 stovek je určitě fajnová věc. Obzvlášť u modelů 1:87 musí imitace xenonů a blikajícího majáku vypadat efektně.

Kdo tomuhle sběratelskému koníčku podlehne, tak je ztracen nejen finančně. Manželce bych asi nevysvětlil, že prostě MUSÍM MÍT půlmetrový plastový model BMW Le Mans za víc jak 56 tisíc - http://www.smallcars.cz/z...1199-bmw-v12-lmr-1-8.html

Joan  
Jana
2014-10-30 09:44:39

milant: Tyjo ! Skoro nafous tolik stál můj "živý" Swišť před třemi roky - naštěstí je delší než ten půlmetr

Mají ty modýlky funkční tachometr ?

MilanT  
Milan
2014-10-30 10:42:16

joan: Nojo, ale zase tam můžeš pořídit meďoura za 70 korun - http://www.smallcars.cz/o...rcedes-m-klasse-1-72.html

Jestli to má funkční tachometr netuším , ale některé modely jsou fakt propracovány do posledního detailu.

2014-10-30 12:44:56

milant:

V tom SmallCarsu zřejmě pravá ruka neví, co dělá levá, protože mi sdělili, že miniatura SX4 v černé barvě se nevyrábí a já přitom už vím, že norimberský výrobce Rietze ji v tom měřítku 1:87 vyrábí rovnou v šesti barvách, mimo jiné i v mém oblíbeném černém antracitu. Takže nezbývá než si ji nechat poslat rovnou z rajchu.

Joan  
Jana
2014-11-02 18:07:31

Přeji fajn nedělní podvečer .

Ve svém prvním příspěvku jsem zmínila tvorbu kafe-lampičky do koupelny. Tož před chvílí jsem nahodila jistič a - už svítíme . Stříbrný zrcadlový spodek oranžového kloboučku jsem vystřihla z krabice od pěnových indiánků zakoupených v Lídlu.

Btw, sololaková deska s imitací dřeva pod zrcadlo je zavěšena na takových můstcích sestavených ze silných hranatých špejlí od rachejtlí posbíraných na některý Nový rok a hran vyšroubovaných ze starých lyží... Je to už "obsese" ?

MilanT  
Milan
2014-11-02 18:37:44

Jano, to není obsese, ale vysokooktanové kutilství.

Pěknej svítící hříbek a jen doufám, že ho máš dost daleko od vany, sprchy a dost vysoko nad umyvadlem. Ta panelová krabice má krytí IP 40 a tudíž žádnou ochranu proti vniknutí vody.

2014-11-02 19:08:50

milant:

Nulové krytí proti vodě, nemá jenom panelová krabice, ale i vypínač, to nemá žádný běžný vypínač v domácnosti, tím spíše velkoplošný. To je ale v podstatě jedno, protože ani ta lampička nemá homologační značku. Ale Joan určitě nedělá zbytečně cáky cáky a její lampička je určitě v druhé třídě izolace a ani o tom neví.

MilanT  
Milan
2014-11-02 19:52:16

plukovník: Souhlasím s tebou, ale já tam vypínač nikde nevidím a proto jsem reagoval jen na tu krabici. Pokud je to opravdu nad umývadlem, tak by spodní okraj svítidla měl být minimálně 180 cm nad zemí. Pokud je níž než 180 cm, tak musí být z trvanlivého (nerozbitného) izolantu nebo musí mít ochranný koš. A krytí musí být minimálně IPX1

Ale vidím tam nějaký zelený sólo vodič a to bude určitě ochranné pospojování a tak aspoň tak. Taky kladně hodnotím pravděpodobně nehořlavou podložku pod krabicí.

inu
2014-11-02 20:07:51

milant: ....vypínač je součástí té krabice


Odpovědět

1  2  3