Fórum - Téma


Servis Nymburk, střešní okno, přední náprava


Fórum Grand Vitara III Servis Nymburk, střešní okno, přední náprava

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara III  |  Naše vozidla2015-07-06 13:14:06

Ahoj,

Potřeboval bych od Vás poradit, takže:

1. Nechal jsem omylem svítit lampičku v interiéru, po týdnu jsem měl úplně vymlácenou baterku. Přes týden jsem jezdil do práce na motorce, takže jsem si toho nevšiml. Auto jsem včera nahodil přes kabely, ale mám problém se střešním oknem, přijde mi jako by se vymazali funkce automatického otevření po podržení tlačítka a automatického dojíždění do koncové pozice (otevření a zavření)

2. Dotaz číslo 2 bude souviset s 1. Pokud by se vymazala pamět funkcí střešního okna, asi bych s tím musel do autorizovaného servisu. Nejbližší mám v Nymburce. Máte tam s nimi někdo zkušenost ? Když už bych jel do servisu, tak bych rovnou nechal doplnit klimu. Na kolik by tak asi mohlo vyjít doplnění klimy a nahrání softwaru pro střešní okno ?

Ptám se abych měl alespoň ponětí o ceně a nezkoušeli mě natáhnout.

3. Poslední dotaz, před měsícem jsem byl na STK a tam měl upozorňovali ať nechám "vyměnit" stabilizátor na přední nápravě. Od přední nápravy se ozývá takové jakoby skřípání, jako na funkci auta to nemá vliv, ale rozčiluje mě to. Na rovné silnici není nic slyšet, ale jak člověk sjede na vedlejší tak začne koncert skřípání. Chci se jen zeptat, mohl by toto být problém v pryžovém uložení stabilizátoru ? Nebo se tam vysypalo ještě něco ? Při zatáčení auto nijak necuká.

Předem díky za rady

Aleš

2015-07-08 21:45:13

alex1.1: O strešnom okne po odpojení

baterky je niečo písané v návode. (už si nespomínam čo tam je písané). Tiež som mal podobný problém.

MilanT  
Milan
2015-07-08 22:08:30

alex1.1:

Kompletní servis klimatizace dělávali v autorizovaných servisech Suzuki za 1800 korun. Letos byla nějaká jarní akce a stálo to 1000. Jinde to třeba v nějakém pneuservisu pořídíš za pětikilo. Toliko k cenám a rozhodnutí nechám na tobě.

Koukal jsem na ten "tvůj" nymburský autorizák a v nabídce mají pouze čištění a desinfekci klimy - http://www.suzuki-nymburk.cz/servis-a-sluzby Tak nevím, jestli to tam umí servisovat, plnit...

2015-07-09 08:34:34

Zdravím,

ze servisu mi poslali přibližnou kalkulaci a při srovnání s koncernovými servisy mi to teda tak strašný nepřijde.

Cena za doplnění klimatizace se řídí podle váhy doplněného chladiva a oleje v klimatizaci – OD 660, Kč do 1200,- Kč

Hluk od stabilizátoru – předpokládám poškozené uložení – cena cca 420,- Kč za materiál a 660,- Kč za výměnu

Zjištění ele. Závady na vozidle 450,- Kč

Pro přesnou kalkulaci je nutné zadat VIN: vozidla.

Nevíte náhodou někdo, kde sehnat uložení stabilizátoru a případně jak náročná výměna to je ?

MilanT  
Milan
2015-07-09 09:19:16

alex1.1:

http://www.eshop-rychle.c...atoru-vitara-grand-vitara

2015-07-09 09:57:44

milant: Díky za link. A náročnost výměny ? Nerad bych něco rozhrabala a pak zjistil, že to nedám z nějakého důvodu, třeba že nebudu mít doma specifický přípravek a nebo tak něco...

MilanT  
Milan
2015-07-09 20:51:50

alex1.1: Co vlastně zjistili v té STK? Jsou vymačkaná jen gumová uložení stabilizátoru nebo i kuláky držáku stabilizátoru?

Hele, já to nedělal na žádným autě (natož na GV) a na ulici bych to rozhodně nedělal. Ale jsou tady určitě machři, kteří ti poradí co s tím a co jak.

2015-07-09 22:28:22

milant: na STK mi pouze řekl, všechno ok, jen si něco udělejta s tim stabilizátorem na přední nápravě, jediný co jsem se stihl zeptat, jestli nejsou vytlučený čepy, řekl že je to všechno v cajku až na ten stabilizátor a pak běžel do pr.....

Jinak se to skřípání začalo ozývat postupně, nejprve při výrázném propružení nápravy a do půl roku se to rozjelo na vrzání i na místě (ale musí auto stát na nerovném povrchu). Jinak to za jízdy nic jiného nedělá, až na ten otrvaný vrzavý zvuk, člověk má až pocit že jede v nějakým Gazu.

2015-09-11 09:33:51

Jen dokončuji příspěvek, třeba to v budoucnu někomu pomůže...

Takže Silentbloky vyměněné - cena i s poštovným 300Kč.

Mimo jiné odešla i jedna stabilizační tyčka na pravém předním kole, v životě bych neřekl, že to dokáže dělat za jízdy takový hluk, vrzání, měl jsem pocit že jedu ve starým Gazíku. - Takže tyčky vyměněné rovnou obě - cena celkem 1200Kč.

Co se týče střešního okna, dostal jsem radu od chlapíka zde z fora, abych odpojil a zapojil baterku. Po opětovném připojení proběhlo obvyklé "check system" -> vypnutí zapnutí zapalování a okno začalo opět normálně fungovat.

Co se týče originálního servisu - nechal jsem si od nich zaslat cenovou nabídku na výše popsané problémy. Nebudu to více komentovat, ale jen za samotné silentbloky chtěli 2x tolik + práce.


Odpovědět