Fórum - Téma


Skládací klíč pro Swift 2014 - jak na transpondér?


Fórum Technický koutek Skládací klíč pro Swift 2014 - jak na transpondér?
2015-07-11 10:12:38

Zdravím fórum!

Mám Suzuki Swift 2014 a dostal jsem k němu pár nepraktických klasických klíčů. Pořídil jsem si tedy klíč skládací, u kterého jsem zpětně zjistil, že slouží pro konverzi starších klíčů, které mají transpondér mimo tlačítkovou elektroniku a baterii (malý černý kvádřík nalepený někde u kovu klíče). Můj klíč má transpondér v krabičce s tlačítky, elektronikou a baterií. V mé verzi je vevnitř přilepen a na první pohled to vypadá, že je snad i součástí elektrického obvodu. Když mou černou skříňku s tlačítky vložím do ústrojí skládacího klíče, tak s ním auto nenastartuji, protože je transpondér moc daleko od samotného kovu klíče.

Otázka zní: Mohu ho odpájet z plošného spoje a přesunout ke kovu klíče jako v minulé verzi transpondérů? Když jsem samotný plošný spoj s transpondérem bez baterie přiložil ke klíči bez transpondéru, tak auto bez problémů nastartovalo. Zdá se tedy, že ten transpondér byl pouze přesunut na "bezpečnější" místo.

Předem děkuji za všechny odpovědi a návrhy, díky!

2015-07-12 10:01:09

nexer: Ahoj, na fordu nebyl problem koupit samostatny transpoder na ebayi (doslova za par kacek) a ten nasledne zaregistrovat do ridici jednotky, prohledej ebay, mohla by to byt jednodussi cesta nez nicit stary klic.

Pripadne koupit cely vystrelovaci klic s transpoderem a zbytecne si nekomplikovat zivot.

2015-07-27 00:09:23

Dělal jsem tohle stěhování synovi na Hondě civic. Tam jsem musel odletovat a odlepit vysílací cívku a na prodlouženém vedení ji umístit do komůrky vedle kloubu skládacího klíče. Původní vzdálenost cívek po přendání elektroniky byla velká. Bacha bude se letovat na vlasových plošných spojích a kablíky doporučuji do průměru 0,7 mm venkovní isolace mnohopramenné - aby to něco vydrželo, zkompaktnit smršťovací folií.

Poslední upozornění, nehmátnout si mastnou rukou na baterii, ono to za 3 měsíce přestane chodit, jako kdyby baterka došla. (vyčistění pomohlo)


Odpovědět