Fórum - Téma


Spolupracuje TPMS s All Grip?


Fórum Technický koutek Spolupracuje TPMS s All Grip?
MilanT  
Milan
2015-12-30 19:48:59

Narazil jsem na zajímavý problém na fóru SX4 USA. Monitorování tlaku pneumatik tam mají povinné od 2006 a tak se ta otázka u nich, narozdíl od nás, týká i starých SX4. U nás to bude zřejmě jen S-Cross a nová Vitara.

Ale k věci - pokud vám TPMS hlásí pokles tlaku u jedné pneumatiky, jde vám na All Gripu zařadit volba "lock"? Né že by mi to jako majiteli auta bez TPMS trhalo žíly, ale nechci umřít blbej.

2015-12-30 20:49:30

milant:

Jó, TPMS , to je velká věc! Skoro jako jaderná zbraň.

Dříve jsem celkem pravidelně kontroloval tlak manometrem a když vyjímečně poklesl z těch 2,5 o dvě desetinky, okamžitě jsem to dofoukal.

Nyní, s TPMS se na to vyseru a počkám až to bude signalizovat ten pokles o 20%.

Na gumách s tlakem sníženým o půl atmosféry jsem nejezdil v dobách minulých, bez monitoringu, snad nikdy.

MilanT  
Milan
2015-12-31 13:32:38

plukovník:

Tak budeme muset počkat, až některý majitel auta s touto vymožeností obětuje pár minut, ufoukne přední kolo o půl baru a zkusí zařadit "lock".

2015-12-31 14:27:44

milant:

Abych se ještě vrátil k jádru věci,

podle hlav pomazaných z EK údajně 50% vozidel jezdí s podhuštěnými pneumatikami ?!?! (zřejmě tato vozidla nejsou provozována plukovníky ani osobami podobného ražení )

EU prý očekává že s pomocí zázraku zvaného TPMS se tím pádem v Evropě ročně ušetří více jak 1 000 000 000 litrů paliva a emise CO2 budou nižší o 4 800 000 tun.

Navíc prý podle "dlouhodobých zkušeností" z USA měla tato záležitost "pozitivní dopad na nehodovost".

Položím si rétorickou otázku, kde tyto informace vzali ?

Odpovím si sám, vycucali si je z prstu

A důvod ?

Protože inteligence volených zástupců je stejná, jako průměrná inteligence obyvatelstva.

No a já tvrdím, že není zrovna dobré, aby o našem životě rozhodoval někdo s IQ 105.

Problém je v tom, že volební právo v dnešní společnosti má každý, i ten s inteligencí houpacího koně, který si pak zvolí sobě rovného zastupitele.

Proto by lidstvo zachránilo možná to, kdyby volební právo měli pouze ti s IQ nad 105, a právo být volen jen ti s IQ alespoň 130. Protože jak k tomu přijdeme my s IQ150, když mají o našem životě a budoucnosti rozhodovat hovada

MilanT  
Milan
2015-12-31 15:02:35

plukovník:

Ale i kdyby si ty čísla nevycucali z prstu, tak by bylo dobré zmínit i tu druhou stranu mince. Kolik energie je potřeba na výrobu knoflíkových baterií do TPMS? A kolik tun zbytečného nebezpečného odpadu vznikne po jejich vybití? A další a další aspekty a komodity, které vstupují do hry.

Každý si může najít největší znečišťovatele ovzduší - jsou to elektrárny. A přitom je elektřina propagována jako ekologická energie.

Ne, ne a ne. Za tím vším ekoterorismem není záchrana planety nebo lidstva, ale jen prachy, prachy a zase jen prachy.

2015-12-31 15:54:10

milant:

Knoflíkovými bateriemi do TPMS ve jménu ekologie to začíná, bateriemi do elektromobilů to pokračuje.

Elektromobily, to ztělesnění ekologie, uhelné elektrárny které si odmyslíme, jaderné, které zavrhneme, stejně jako ty akumulátory do elektromobilů, které dneska stojí přibližně 8 000 dolarů a jejich životnost je tisíc nabíjecích cyklů, neboli 3 roky provozu a které se potom zřejmě ekologicky zlikvidují vhozením do moře...


Odpovědět