Fórum - Téma


Stahování okna


Fórum Jimny / Samurai III Stahování okna

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Jimny / Samurai III JB23 / JB33 / JB43 / JB53  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2003 Jimny / Samurai III JB23 / JB33 / JB43 / JB53 1.3

3 diskuzí

Výkon motoru 60 kW (82 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 328 ccm (81 cui), 4-válec, Řadový.2014-06-25 19:03:35

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak opravit stahování okna u řidiče. Když ho stahuji a také vytahuji od cca poloviny skáče a trhavě se pohybuje. Stačí jen namazat pojezd - není zaprášený? Není tam nějaká záludnost v rozebrání plastů popř. odpojení el. stahovacích tlačítek? Ještě se mi zdá, že je a levé straně při vytaženém okně cca 1cm od zavření okna vetší mezera než napravo. A na závěr když je motor na volnoběh při stahování tohoto okna mu poklesávají resp. kolísají otáčky. Okno u spolujezdce je OK. PS: auto mám 2 měsíce tak se teprve seznamuji. To okno začalo zlobit až tento týden.Dík a odpovědi.

Ira
Víťa
2014-06-25 20:01:32

kosnik: mě to takhle skáče 10 let, hlavně, když se tam dostane voda, ale funguje to, tak jsem to nijak neřešil......

MilanT  
Milan
2014-06-25 20:04:45

Tak já se pokusím laicky reagovat na to kolísání volnoběžných otáček při zapnutí el. spotřebiče. A to zejména u studeného motoru.

Tohle se mi stává u Pažouta. Nejsem autoelektrikář, ale myslím si, že velký proudový odběr při stahování oken způsobí, že alternátor začne fungovat jako elektromagnetická brzda (zvýšeným magnetickým polem statoru je brzděn rotor) a to se přes klíňák přenese na motor. Určitě znáš takové zhoupnutí motoru nebo pokles jeho otáček když hned po nastartování rozsvítíš světla.

A pokud je navíc akumulátor v žalostném stavu a nestíhá vykrýt zvýšenou spotřebu proudu, tak budeš stahovat okna hóóódně pomalu a motor ti skoro chcípne. No a navíc když je mechanické vedení okna v nepořádku, tak ten motorek bere a bere a alternátor s motorem a baterií nestíhají.

Toť moje, třeba naivní vysvětlení.

EDIT: U golfa mého synátora došlo dokonce k tomu, že se utrhlo plastové táhlo od okna. Bylo to tím, že si nandal ofuky oken a při zavírání a otevírání okna tomu byl kladen velký mechanický odpor.


Odpovědět