Fórum - Téma


Stále svítící brzdové světlo + drobné opravy


Fórum Swift IV Stále svítící brzdové světlo + drobné opravy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1998 Swift IV GLS 1.0

1 fotek  |  30 diskuzí  |  1 otázek

Výkon motoru 39 kW (53 PS) . Maximální rychlost 145 km/h. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 993 ccm (61 cui), 3-válec, Řadový, G10A.2016-05-28 22:39:48

Zdravím všechny swifťáky! Tentokrát si nejdu pro radu, ale chci se podělit o pár zkušeností.

Při cestě ze školy jsem si všiml, že mi svítí brzdové světlo na zadním skle, i když nebrzdím. Po zastavení jsem s asistencí přítelkyně zjistil, že mi svítí všechna brzdová světla a to když zapnu potkávací, tlumená nebo dálková světla - když byla světla vypnutá, brzdová se chovala normálně. Tím jsem vyloučil snímač pod brzdou a zkontroloval jsem pojistky. Pojistkami to také nebylo a tak jsem se vyděsil, že začala zlobit elektrika a rozhodl se dojet domů i s touto závadou. Doma jsem oba světla rozebral a na závadu přišel - byla to vadná žárovka v pravém zadním světle - ta dvouvláknová. Na pohled žárovka vypadala v pořádku, ale pravděpodobně se někde vlákna spojila. Co však ale nechápu je, proč díky tomu svítila všechna brzdová světla. Takže kdyby se vám stala podobná závada, neděste se.

A když už sem píšu, podělím se ještě o pár oprav z poslední doby. Především jsem vyvařil prahy a část podlahy pod nohami řidiče, kde byla koroze tam ji obrousil a celý podvozek natřel základovou barvou a poté tlumex plastem a následně několika vrstvami gumoasfaltu, který by měl podvozek chránit před různými kamínkami. Z vrchu jsem podvozek natřel nejprve základovou barvou, pak tlumex plastem a následně ji natřel vazelínou, na vazelínu položil noviny a na ně další vrstu vazelíny a stejným způsobem několik vrstev, úplně navrch jsem položil mirelon a na něj koberec. Vazelína by měla spolu s tlumexem vytvořit "srajdu" která zateče do všech drobných spár a podvozek chránit a odpuzovat vodu, tak doufám, že teď pár let vydrží.

Dále mi nefungovali zámky dveří spolujezdce a pátých dveří, oba zámky se "rozhýbali" a stačila k tomu trocha konkoru. Také jsem opravil zlomenou kliku vnitřních dveří u spolujezdce - o tom jsem se rozepsal v příslušném fóru. Protože mám repliky předních světlometů bez servomotorků, vyndal jsem z přístrojové desky přepínač pro naklápění světel - to abych tím neprovokoval na stk - a to se musím pochlubit, swift prošel a tak mám na dva roky klid.

Tak třeba někdo řeší podobné závady a tohle vlákno pomůže.

PS. pořád mi zatéká voda nejspíše okolo těsnění u dveří řidiče. Nenajde se někdo, kdo už těsnění měnil? Hlavně mi jde o to, kde těsnění koupit, jestli jsou rozdíly v kvalitě gumy a hlavně čím nalepit to nové?

MilanT  
Milan
2016-05-29 10:14:03

danono: Nojo, problém dvouvláknových žárovek.

A nejlepší je místo dvouvláknové dát jednovláknovou a to pak svítí brzda taky s obrysovkama - http://www.suzukiclub.cz/...select=42634#message42634


Odpovědět