Fórum - Téma


Staré pneumatiky z eshopu NejlevnejsiPNEU.cz


Fórum Technický koutek Staré pneumatiky z eshopu NejlevnejsiPNEU.cz
udm  
2014-07-01 14:31:38

Kupoval jsem pneumatiky z eshopu NejlevnejsiPNEU.cz a přišly mi pneumatiky z roku 2012 přesto, že jsem do objednávky jasně napsal, že jiné než letos vyrobené ať ani neposílají, že objednávám pneu vyrobené v roce 2014.

Dávejte si pozor, co Vám z eshopu přijde. Označení data výroby pneu najdete na pneumatikách. Je tam nápis DOT a vpravo od něj čtyřčíslí, které značí datum výroby. První dvě číslice jsou týden v roce, další dvě číslice jsou rok. V mém případě jsou všechny 4 pneu DOT 4712, tedy 47. týden 2012.

Z eshopu mi napsali, že jim výrobce posílá až 4 roky staré pneu a že to neovlivní a má to prý být vpohodě. Jenže to mě jako zákazníka vůbec nezajímá, když jsem si objednal letos vyrobené. Schválně řekněte, koupili byste si třeba pneumatiky z roku 2010? Já teda nejsem muzeum, takže mě tyto staré kousky nijak nelákají.

Pošlete známým a sdílejte, ať se nenapálí další lidé. Eshopy evidentně spoléhají na to, že drtivá většina lidí neví, kde datum výroby na pneumatice najde a nenapadne je, že jim mohou být poslány ne uplně čerstvé kusy.

2014-07-01 16:40:21

udm:

V tomto e-shopu jsou zřejmě velmi podnikaví obchodníci, kteří pneumatiky s datem výroby starým 1-2 roky nakupují v Německu za čtvrtinu ceny nových a jako nově vyrobené je prodávají neználkům v ČR

V Německu není možné prodávat jako nové pneumatiky s DOT starším než dva roky.

P.S.

Žádný seriózní prodejce pneu nemůže prodávat bez výrazné slevy pneumatiky starší než jedna sezóna, to jest max 6 měsíců

MilanT  
Milan
2014-07-01 20:58:01

Tak je asi pravdou, že tohle mnozí neřeší. Možná tak ještě datum výroby a trvanlivost jogurtů a možná tak ještě léků.

Zajímavé je, že ten uvedený e-shop s pneu uvádí na svých stránkách, že v detailu každé pneumatiky uvádějí DOT. No...třeba u Matadorů jsem to nenašel, ale třeba u Michelinek ano. A většinou to byly maximálně rok staré gumy. No ale u těch Matadorů je to asi nevhodná informace a proto není uvedena. Nebo blbě hledám, ale slepý ještě nejsem.

Osobně bych se nebál pneumatiky mladší jak 2 roky, ale to je o vkusu a názoru každého.

Ono se to mnohdy neřeší ani třeba u rezervy, kdy jí má někdo přes 10 let pod autem(nebo v kufru) a těch 10 let jí ani neviděl, nezměřil tlak...

To samé je stáří olejů, brzdových kapalin...

EDIT: docela by mě zajímalo, jestli tohle trápí a řeší prodejci nových aut. Výrobce tam určitě nedává dva dna staré gumy, pak to auto nějakou dobu stojí v salónu...

Na SX4 kupované letos v únoru mám na gumách DOT 2413. Takže jsem kupoval auto na 8 měsíců starých gumách.

2014-07-01 22:28:18

milant:

Jestli se jednalo o auto které při výrobě mělo již 8 měsíců staré gumy, nebo jsi kupoval již auto vyrobené před osmi měsíci zjistíš porovnáním data výroby na mnoha jiných dílech. Měsíc a rok výroby je uváděn na většině plastových dílů a mnoha jiných součástech jako např. nádržek, vík, bezp. pásech, elektromotorků, reflektorů... atd., přičemž automobilky mají skladové zásoby cca na tři dny a u subdodavatelů je to podobné.

MilanT  
Milan
2014-07-04 19:47:28

plukovník: Nechtělo se mi kvůli tomu třeba vyndavat nádržku ostřikovače a tak jsem to zkouknul jen letmo, co bylo viditelné bez nějaké demontáže.

Takže:

Pneumatiky - všechny 2413 (10. - 16.6.2013)

Chladič - 6/2013 (Made in Czech)

Bezpečnostní pásy - všechny Seat Belt for Automobiles in 2013

Všechny hadice klimatizace v motorovém prostoru - 2013

Skla (nevím přesně, jak se počítají měsíce podle těch teček před a za číslovkou - mám všechny tečky před) od "jedna tečka+3" až po "čtyři tečky+3".

Datum vystavení záznamu o schválení technické způsobilosti vozidla - 13.12.2013 (dle TP).

Zimní pneu, které mi prodal prodejce auta, mají DOT 2313, tudíž o týden starší, než byly originál letní na autě.


Odpovědět