Fórum - Téma


Stávkující dálkové ovládání


Fórum Tuning a úpravy Stávkující dálkové ovládání
Joan  
Jana
2012-10-31 13:18:11

Zdravím,

zničehonic mi přestalo (po jízdě v dešti) fungovat dálkové centrální zamykání - podle vzhledu ovladače mám patrně Phantom CZS01. Nejde zamknout na dálku, klíčem bez problémů, tudíž servomotorky nepodezírám. Projevuje se to taky tak, že kontrolní červená LEDka v autě bliká zhruba 2x rychleji a silně mi to připomíná situaci, kdy jsem v létě radostně namontovala vrakové zadní světlo a nezkontrolovala si, že uvnitř chybí oranžová žárovka k blinkru. A tehdy se blinkr taky zbláznil co do rychlosti blikání.

Řekla bych, že by to bylo baterkou v ovladači, pokud by se LED v autě chovala standartně. Ale ta bliká mnohem rychleji. Jednou se mi to stalo už taky: stačilo porýpat se klíčem kolem krytu červené LEDky v autě ve snaze vyndat záslepku s LEDkou (a dál zkoumat příčinu) a ono to zase na dva měsíce naskočilo. Teď to nepomohlo.

Mám zásadní otázky:

1) když budu zkoumat závadu na tom bazmeku v autě, je reálná možnost poškodit při tom zamykatelnost klíčem?? Tj. aby se nestalo, že už nezamknu ani klíčem.

2) má DO vlastní pojistku? Pokud ano, kde ji hledat a jak vypadá?

Jak začne mrznout, budu ráda za odemykatelnost dálkovým ovládáním. Díky moc za tip, jakým postupem mám začít zkoumat závadu (hlavně ale najít, kde se vůbec řídící jednotka DO nalézá...).

2012-11-15 19:46:57

Ahoj,jak je stará baterka v dálkovém ovladači?Někdy se stavá že to mají dlouho v obchodě a pak to podle toho vypadá.Je také duležité jistli ta baterka niní china,to je šméčko.Philipsi sou dobrý.Mám taký pocit že se musí po výměně baterie v dálkáči zase spárovat s autem.tj načíst.zkus klíček vsunout do zámku a podržet ho v poloze odemknuto 2sec.a vrátit.Nebo je v tvém okolí nějaký silný magnet co ruší vlny z dálkáče k auti.Pokud se posuneš o 2m dělá to taky?Možná má někdo i jiný názor.

Joan  
Jana
2012-11-15 21:05:00

Dík za odpověď! Ale podle mě to baterkou v ovladači být nemůže: jednak se vůbec nic nestalo ani po výměně a za druhé mě na neplechu upozorňuje zrychlené blikání indikační červené LEDky vedle volantu. Tudíž tuším zradu přímo v řídící jednotce - anebo došlo k rozpárování. Ovšem tatáž situace nastala už před rokem pár hodin po koupi autíčka v bazaru a to jsem baterku samozřejmě vůbec nevyndávala. Zítra ráno stejně jedu do servisu na kontrolu rozvoďáku, tak už jsem jim oznámila i přání mrknout se na to dálkové ovládání.

Dám vědět, jak pořídím

EDIT: Tak to bylo přesně tak, jak jsem předpokládala: vakl-kontakt v řídící jednotce dálkového ovládání. Ale musel se samozřejmě napřed sundat kryt pod volantem, aby se k tomu technik dostal.


Odpovědět