Fórum - Téma


Stěrače


Fórum Swift New I Stěrače

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New I  |  Naše vozidla2012-04-12 18:13:04

Dnes mám zajímavý zážitek ze servisu.Byl jsem měnit čelní sklo na swiftu 2007 a po odjezdu ze sevisu jsem zjistil, že mi stěrače nehorázně vržou. Gumičkama to nebylo a před výměnou skla jsem neměl sebemenší problem. Po návratu do servisu zjistili že jsou skoro zadřené čepy na které se nasazují ramínka. Po rozdělání to skoro nešlo otočit rukou, přitom před výměnou fungovali stěrače naprosto v pohodě a nijak se netrápily ani nezpomalovali. Má na to někdo nějaký názor? nebo proč se tak stalo?

Hill  
Jaroslav
2012-04-12 19:14:53

To je normální, ony ty stěrače byly "přemazané" už předtím. Že začaly vrzat zrovna po výměně skla, je spíše důsledek toho, že právě došel jejich čas. Jak totiž začnou zadírat, jde to už rychle. Během deseti minut chodu začnou řvát, i když je odklopíš od skla. Sundej ramínka a kápni za osazení kapku motorového oleje.

Nepomůže-li to, sundej ramínka, mřížku, vyndej ložiska, rozeber je a uvidíš, jak moc jsou orezlé hřídelky. Nejspíš budou zralé na drátěný kartáč.

Po vyčištění hřídelek i futýrek je mázni tukem s molykou (klouby táhel obvykle netřeba mazat, ale proti práškové molyce nic nenamítají) a slož to zpět.

2012-04-12 19:53:01

Dobrá, ale proč když jsem přijížděl do servisu se zapnutými stěrači nic ani trochu nenaznačovalo nějaký problem a po 6 hodinách odjíždím ze servisu, znovu prší a stěrače vržou že jsem neslyšel rádio. To je nějaké divné. Moc tomu nerozumím proč by jeden kmit stěrače byl perfektní a vzápětí další už se zadřenou oskou, ale i tak dik.Jinak závada je už odstraněna.

inu
2012-04-12 20:51:38

...a proto-když už auto do servisu(třeba jen na přezutí)chci být u toho,pokud servisák nesouhlasí,jedu jinam

řešil jsem -skoro-zadřené ramínko u pežota,hondy a hyundae,ale vždy tomu předcházelo zpomalení kmitu na delší dobu,proto by mě "náhlá smrt"taky překvapila...no...

Kaja  
2012-04-12 22:48:11

nevim co používají v servisu k vyčištění rámu od nečistot,ale nemohlo to nedopatřením odmastit stěrače

2012-04-12 23:19:06

inu to bych Ti ani stírátka nevyměnil....páč u práce jsem buď já a nebo zákazník.. dva se nevejdem pokud toho člověka dobře neznám

2012-04-12 23:55:42

Kaja trefil do černýho. To mne nenapadlo. Hill má taky pravdu že to asi nebylo moc namazany, ale to čičtění asi udělalo svoje. Ty hřídelky jsou totiž těsně pod spodní hranou a jestli jezdili po rámu nějakou hadrou napuštěnou nějakým rozpuštědlem tak klidně mohlo něco stéct po hřídelkách. A stačilo jet kilometr od servisu a zpátky aby se to skoro zadřelo. Naštěstí se to opravilo jen promazáním bez nějakých náhradních dílu. Ale i tak jsem měl nepříjemnou výměnu názorů s vedoucím, který asi chtěl tuhle práci zaplatit, že už to muselo být před tím a já zase nevidím duvod proč bych platil za něco co předtím fungovalo a po jejich zásahu už ne. Bohužel z bezpečnostních důvodů do toho servisu raději už nepojedu, protože nechci ani domyslet co by mi z auta udělali příště.


Odpovědět