Fórum - Téma


Stěrače na Swift


Fórum Swift New II Stěrače na Swift

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New II  |  Naše vozidla


1  2  3  4

2016-02-25 11:43:17

edw: Nemám sílu dočíst všechny názory a tak možná dublovaně dodám své zkušenosti:

ad raménka podepřeš špuntem:

U mého prvního nového auta jsem raménka s klasickými stírátky podepřel PVC špunty ze šampáňa (mají větší – stabilnější základnu). Abych nemusel v dešti vystupovat a špunty odstraňovat, každý jsem opatřil elegantní sňůrkou připevněnou k podstavě špuntu na jedné straně a pod haubnou na druhé. Začalo-li pršet, normálně jsem stěrače pustil, ozvala se rána, jak stěrače seskočily ze špuntů a ty se uklidily pod přesah haubny. Na konci cesty jsem raménka o5 podložil. Po celou dobu provozování vozu jsem stírátka měnil jen dvakrát! U flatů je to složitější. Jelikož permanentně pruží, vždy se oběma konci opírají o sklo, čím se efekt podložení částečně míjí účinkem, ale lepší než nic.

ad univerzální rada:

Zamyslíme-li se, jako vodu na nás vrhají ostatní účastníci provozu – ano, je to mastnota z podvozku a ostatních částí vozidel, nemůže nás nenapadnout, že je nezbytné gumy občas omýt – odmastit.

ad materiál gumiček:

Ten, jako jiné spotřební komodity, podléhají módě. Jednou jsou vychvalovány grafitové, pak silikonové (co teprve barevné provedení!) o tom „správném“ tvaru břitu ani nemluvě. Rada: vybírejte s rozumem – stejně je to +- jedno. Kupovával jsem náhradní gumičky, samotná stírátka vydrží dost dlouho.

ad hluk od stírátek:

Je jasné, že ztvrdlé gumy nebudou to pravé. I zapamatovaná poloha při „zaparkování“ ve spodní úvrati není zrovna zárukou slušné funkce – řešením je popsané podložení ramének. Mám flaty a ty mi v půli cesty, když přecházejí z jedné polohy do druhé, nepříjemně cvaknou. Chvíli jsem zkoumal, co ten zvuk generuje a zjistil jsem, že vzniká tím, jak se gumička překlopí z jedné strany na druhou. Nejde-li o zvuky ohlašující nastávající problém, přestal jsem si toho všímat.

ad délka stírátek:

Jelikož nemám rád nesetřené kouty na skle, vybral jsem co nejdelší raménka. Vychytané to měl Mercedes, kde jediný stěrač, těsně před dosažení kolmé polohy, udělal pohyb jako píst ve válci, čím se „zkrátil“, aby neškrtl o horní gumu čelního skla, ale to je vůz v poněkud jiné cenové kategorii. Pravda v manuálu se o délce stěračů nedočtete, ale obecná rada „zajeďte do značkového servisu“ tam je, ale že bych si nechal zrovna stěrače měnit v servisu – to mne opravdu nikdy nenapadlo.

Příhoda:

Jednou mi, cestou do práce – potmě, během sněhové chumelenice v zatáčce do kopce (vhodnější moment by se těžko hledal), ulítlo pravé stírátko, ale stačil jsem stírání zrušit. Nasadil jsem rezervní a swištělo se dál dobývat chléb a granule...

Tož tak.

2016-02-25 12:21:35

Brtník z Brtníku :

Jsi si jistý, že to stírátko, co ti ulétlo, bylo správně nasazeno ? (zaklapnutý zámek)

Ulétnuvší stíratko má totiž často tuto příčinu. Mnoho lidí mnohdy ani jednoduchý "hlavolam" není schopno víceméně správně uchopitt.

...natožpak nějaké ty granule

2016-02-25 12:56:39

plukovník:

Zdar továrišč polkovnik,

< Jsi si jistý, že to stírátko, bylo správně nasazeno? > To se (ex post) nikdo nedoví, ty můj kvítku medový... Je možné, že nebylo, ale spíš bych se alibisticky přikláněl k verzi, že bylo nějaké vychozené (opravdu bylo). Já také, jak sis jistě všiml, nezačal řvát, že je to krám a zatracovat je an Zich! Holt stane se, ale zareagoval jsem pohotově a poradil jsem si, co bys mohl ocenit.

< Mnoho lidí není schopno "hlavolam" správně uchopit > To nebude můj případ, zvláště jde-li o stěrače. V dřevních dobách jsem komplet dodělával zadní stěrač vč. ostřikovače a origo byl toliko spínač na palubce.

< natožpak nějaké ty granule > Máš něco proti domácím zvířátkům?! Nemyslels, že ty granule baštíme my, že ne?

Nevíš, co autor tohoto vlákna učí? Na učitele má dost peněz. Že by příplatek za šikanu od žáků? Jsem-li v obraze, auto rozsekal – prodává pryže na origo alu.

MilanT  
Milan
2016-02-25 20:17:59

brtník:

Jirko vulgo Brtníku, na to, že jsi zde zaregistrován 14 dní, máš překvapivě dobrý přehled. A taky mi sedí styl tvých příspěvků, je v nich něco...pikantního.

Ač se to může zdát jako off topic, tak já používám klasický trychtýř. Určitě ti nemusím psát víc detailů a pro ostatní heslo je "poradna".

A teď k věci. Po dvou letech jsem vyměnil stěrače Sheron flat. Začaly se chovat podle vzoru č.4 - viz obrázek. A taky si občas vrzly při sporadickém pokrytí skla kapkami. Koupil jsem Bosch Aerotwin a zatím jsou super. Nevrznou si ani na suchém sklu, jsou absolutně tiché.

Tak ať ti to stírá se šampusem nebo bez.

Hill  
Jaroslav
2016-02-25 21:44:18

plukovník: taky mi jedno stírátko upadlo, rozpůlil se ten plastový ořech a zkroutil cestou závěs ve stírátku. Ale stihl jsem vypnout stěrače, tak jsem stírátko neztratil a mohl zjistit příčinu. Účtenku jsem ještě měl v kastlíku, tak jsem se stavil u prodejce a ten bez řečí stírátko vyměnil, protože jsem ho u něj koupil asi měsíc předtím, a že prý nejsem první. A že doufá, že ten zámek nového stírátka už vydrží.

Někdy se prostě všechno nepovede, ať to nandáš, jak nandáš.

2016-02-26 08:44:22

milant:

Ahoj Milane,

díky za pochvalu. Potěší to - jako každý chlap jsem notně ješitný.

< na to, že jsi zde zaregistrován 14 dní, máš překvapivě dobrý přehled > Proč jsem se registroval právě před zmiňovanou dobou vysvětluji v profilu a je tam i několik dalších skutečností, které napoví, proč jsem takový, jaký jsem.

< sedí mi styl tvých příspěvků > To mne moc těší. Moc jsem jich zde zatím nevyprodukoval. Na příspěvcích si dávám záležet, jednak z úcty k čtenáři (nesnáším výkřiky s překlepy, bez diakritiky ozvláštněné gargantuovským výrazivem) a pak kvůli sobě. Nemyslím zrovna na image, ale často se přistihnu, že si ty své s potěšením čtu – holt ješita! Vše, co člověk vyprodukuje by mělo, kromě relevantních informací, mít i jistý šmrnc, o co se snažím. Bohužel píši jako blesk – občas uhodím, ale lidstvo je tak uchráněno od záplavy mých příspěvků, které by tím bezpochyby utrpěly.

< používám klasický trychtýř > To je jistě řešení, ale já šel popsanou cestou. Kdybych měl garáž (su proletář - parkuji na ulici), zásobní nádobu bych přísámbůh pověsil ke stropu, opatřil ji hadičkou s kohoutkem a při doplňování ostřikovače bych mohl v klídku kouřit (kdybych kouřil). Zatím (než zbohatnu) se spokojím s rourou.

Recipročně Tě chválím za přiložení tabulky diagnostiky stěračů. Mám rád, když je tvrzení podloženo fakty. Není-li, je to jen tlachání o ničem a na podobném fóru to pozbývá smyslu, protože človíček potřeboval poradit a očekává, že poradci vynaloží veškeré možné úsilí, aby pochopil v čem je jádro pudlíka. Ostatně na vojně na nás mazáci řvali „Treba nakresliť?!“, když jsme z jejích slovensko-maďarsky vysloveného požadavku nebyli na poprvé moudří...

< Koupil jsem Bosch Aerotwin a zatím jsou super > Ta cena je tedy děsná! V TESCO kupuji flaty do stovky a paní pokladní říkala, že jednou kupovala pro chotě za 70Kč. Auto mám pro dopravu do práce, za zábavou a že mne zároveň i hodně baví, to je tím swiftem či suzinou (abych neurazil).

hill:

Díky za podporu. On si ze mne plukovník dělal srandu, ale nedal jsem se!

2016-02-26 09:04:06

brtník:

To je tím, že plukovník většinou "tlachá o ničem a na podobném fóru to pozbývá smyslu..."

2016-02-26 10:32:21

plukovník:

Neber si to osobně! Není to tak špatné! Ostatně i s takovým materiálem musíme (spolu)pracovat.

Jsi velký citovač...

2016-02-26 12:46:28

brtník:

...opakovač (slangově "relátko")

...to aby se původní signál neztratil v éteru

2016-02-26 15:24:07

plukovník:

< ...to aby se původní signál neztratil v éteru > Aha a já myslel, že to opakuješ, aby sis rýpnul a Tobě jde o zachování mých skvostných myšlenek. Děkuji Ti! Málokdy jeden najde tak nezištného spojence.

Čekám, kdy nás někdo z vedení okřikne za nemístné blafání. Zasloužili bychom to.

MilanT  
Milan
2016-02-26 19:17:05

Vzhledem k tomu, že příčinu k onomu nemístnému blafání jsem dal já, tak tímto to taky ukončuji.

Vraťme se tedy ke kvalitě pryžových výrobků stírající kyselé deště z SiO2 vozů zejména pak Swiftů a k zátkám od šampusu (ti méně majetní od sektu).

Speciálně pro přítele Plukovníka obrázek jeho oblíbeného vozu se stěračem ze zcela ekologického materiálu.

2016-06-01 10:05:30

milant:

Já také ulovil dost vytuněný stěrač (DSC00301m). Jestli mu to namontovali v servisu, který propaguje na RZ, tak to nejspíš bude nějaké nové řešení o kterém se nám zatím nezdá.

MilanT  
Milan
2016-06-01 10:14:38

brtník:

Tak buď se mu v dešti srazilo auto nebo to má úpravu proti přimrzání stěrače ke sklu.

2016-06-01 10:17:28

milant:

to mne nenapadlo! Za vším vidím progres...

< anebo to má úpravu proti přimrzání stěrače ke sklu > Kam se hrabu se svými špunty od šampáňa (ehm, od sektu, jaks mne poučil)

2016-12-05 13:37:09

nezistoval niekto kolko stoja original stierace? Je teraz zlava 40%

http://www.suzuki.cz/auto...rvis/servisni-kampan.aspx

http://www.suzuki.sk/auto...visne-dni-7-11-22-12-2016

2016-12-05 14:13:03

durislav: Ze své zkušenosti mohu napsat, že originální stěrače Suzuki jsou pěkný hrůzy. Po půl roce na vyhození. Používám stěrače Oximo.

MilanT  
Milan
2016-12-05 14:13:54

durislav:

Na předchozí stránce psal EDW, že v servisu (pravděpodobně Suzuki) dává za sadu předních cca 600 a za zadní 400 kaček.

Takže když od 6 stovek odečtu 40 %, tak jsem na 360 korunách.

Ale EDW s nimi není spokojen stejně jako jandaxx a jako já. Taky šly hned do kufru.

2016-12-05 14:51:09

Ok presvedcili ste ma, mal som v plane sa tam zastavit, ze kolko za to chcu. No kaslem na to. Je pravda ze neviem ake mam stierace teraz (som druhy majitel a ci ich predosly majitel menil neviem, az do takychto detajlov som pri kupe nesiel), je mozne ze tam su este povodne a v celku som spokojny.

vdaka chlapi

2016-12-05 16:13:20

Docela jsem byl překvapený, že jsou za půl roku na vyhození. U Mitsubishi jsem je měnil až po dvou letech s větším nájezdem. Oximo jsem koupil už druhou sadu. Hybridní typ.

2016-12-05 20:46:13

jandaxx: ja predpokladam ze mam este povodne stierace. Ak su povodne tak su tam presne 2 roky. A aj to neviem ci su uz zrele na vymenu. Ak okno ostriekam ostrekovacom tak zotru spolahlivo bez nejakych stop.


Odpovědět

1  2  3  4