Fórum - Téma


Suzuki Swift je plečka a střep


Fórum Swift New II Suzuki Swift je plečka a střep

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New II  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2016 Swift New II GLX 1.2

2 fotek  |  121 diskuzí  |  4 otázek

Výkon motoru 69 kW (94 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 242 ccm (76 cui), 4-válec, Řadový.


1  2  3  4  5

2014-11-04 18:40:03

Chtěl bych založit nové téma - Suzuki Swift je plečka a střep, téma se věnuje vadám a nedostatkům Swifta.

Koupil jsem Swift jako nový vůz, hned první rok se objevily první vady - špatně navržený a uložený airbag - nelze opravit, drnčící okna v kabině - nelze opravit, cvakání v páčce směrových světel - nelze opravit, kryty zadních podběhů ani nedoléhají ke kastli....- nelze opravit.

Ten, kdo se podíval tomu střepu na zoubek tak se zhrozí dílenského zpracování....JE TO PROSTĚ KŘÁP, kterého se nebudu moci zbavit, koupě Suzuki byla největší chyba, nikdy více....jsem z toho auta už skoro na dně.

Takže prosím, kdo má chuť rozepsat se o chybách Swifta, prosím rozepište se, vždyť je to nejhorší auto všech dob.

MilanT  
Milan
2014-11-04 19:53:36

"Nejhorší auto všech dob" je asi silný termín podpořený tvojí otráveností. Chápu tě, člověka to, slušně řečeno rozladí a za svoje peníze by chtěl dokonalost. Ale je to bohužel jen stavebnice, která ve svém výsledku nemusí být to pravé ořechové. Stejně tak by mohli nadávat majitelé i prestižnějších značek, třeba Audi A6 - nejde mi sem vložit odkaz na problémy s Audi.

Jak jsi zjistil, že je špatně navržený a uložený pytel? A proč ho nelze opravit (vyměnit(? Hele, já mám 9 měsíců novou SX4 a stažené okno mi drnčí taky. Tak ho stáhnu o 1 cm níž nebo výš a přestane to. Pokud to tak zůstane, tak nenechám při garančce rozebírat dveře, možná by to bylo pak ještě horší. V ostrých zatáčkách pode mnou cvaká sedačka.To je otravné a zatím jsem se to nenaučil ignorovat. Někdy se nevypíná se páčka blinkrů - noa co? Tak to vypnu ručně když už jsem to ručně zapnul.

Plno věcí na tom autě jsem si musel předělat, upravit (třeba drnčící skříňku před spolujezdcem), ale i přes jeho mouchy vím, že jsem si za svoje peníze koupil spolehlivé auto, které mě doveze kam potřebuju, zabrzdí před překážkou, v zimě v něm nezmrnu a v létě se neupeču a hlavně ho každé ráno najdu před vchodem.

2014-11-04 20:19:18

patis:

"...špatně navržený a uložený airbag..."

Tak to by mně také zajímalo, jak jsi na to přišel. Airbag není ani kapesník, ani padák, který se dá zkontrolovat a zase "uložit".

Všechny airbagy mají svůj základ v origami, a to je záležitost kterou vynalezli právě japančíci.

MilanT  
Milan
2014-11-04 20:29:08

patis: Nechtěl jsem zlehčovat tvoje rozhořčení nebo něco ironizovat. A už vůbec směrovat tohle vlákno jiným směrem, než chceš ty.

Viděl jsi nedávno Top Geat special o vyhlášení nejhoršího auta všech dob? Na prvním místě skončil Lexus SC430 a na druhém Peugeot 308. Takže jsi mohl koupit daleko hůř za daleko větší peníze.

2014-11-04 20:58:30

Díky za reakce.

Jsem z toho auta už prostě otrávený.

K tomu airbagu, z vnitřku volantu se při jízdě ozývá mlaskavý zvuk, lépe to prostě popsat nelze. V aut. servisu mi bylo řečeno, že s tím nic dělat nebudou, že jde o provozní zvuky...nemám chuť se s nimi hádat, tak jsem vyhledal neaut, servis, sundali mi airbag, mlaskavý zvuk ustal, auto bylo po několika měsících zase tiché, problém je evidentně v uložení airbagu, je to systém tří pružin, které zapadnou za ocelové dráty ve volantu, tento zámek či pružiny v airbagu se prostě při jízdě ozývají těmi mlaskavými zvuky, jak se zvuků zbavit mi nikdo neporadil.

Teď se zase ozývá brzdový pedál, je slyšitelné výrazné lupnutí při sešlápnutí. Každé sešlápnutí, výrazné lupnutí...to vše po roce používání.

Prostě to auto nemůžu mít rád,

Ano, můžu všechno řešit v aut. servisu, či se o to pokusit, ale po zkušenostech na to nemám nervy ani chuť.

2014-11-04 21:10:58

Páčky směrových světel - při vyhozeném blinkru a zatáčení volantu se z páčky ozývá cvakání (to jak kolíček páčky přeskakuje přes kolečko na volantové tyči), jako co to je? Tohle mi nedělalo ani v 15 let staré Felicii...a mohl bych pokračovat. Ano, jsem nemožný rejpal a v životě to holt nemám jednoduché, ale je to sakra nové auto a tohle by tedy dělat nemělo.

Drnčící okna - evergreen, který čeká každého šťastného majitele.

2014-11-04 21:31:17

patis:

Zřejmě jsi měl smůlu na pondělní kus.

Ale ještě před takovými 20 lety byl systém DoDo běžná záležitost a stěžovat sis mohl leda tak na hlavním nádraží.

Hill  
Jaroslav
2014-11-04 21:55:50

patis: taky si myslím, žes kápl na odfláknutý kus. Mám taky Swifta http://www.suzukiclub.cz/...i-swift-new-ii-gl-ac-1690 a na nic z toho, co tu píšeš, si nemůžu stěžovat. Ale Swifta máš v záruce, tak reklamuj, od toho snad záruka je.

2014-11-05 11:28:29

Ahoj lidi, díky za reakce.

Záruka, dneska je to holt složitý, řekněme, že tam, kde jsme auto kupoval mi nepomohli, myslím si, že nic nebrání tomu, abych se obrátil na jiný autorizovaný servis, jsem ze severní Moravy, takže nejblíže Ostrava, zkusím to tam.

2014-11-24 17:06:51

patis: ahoj,můžu vědět,kde jsi to auto koupil?

2014-11-25 06:17:10

ladislav: Ahoj Laďo, bylo to v Opavě. když ti auto prodávají, tak s tebou jednají jinak, než když něco reklamuješ.

2014-11-26 18:13:05

patis: Ahoj,jak staré to auto máš?Ono na každém autě něco najdeš.Za ty peníze musí člověk nad určitými věcmi,mávnout rukou.Já měl od novoty LADU NIVU a to bych Ti přál vidět,jaké věci se děly.Já mám ted novou SX4 a jsem sní moc spokojený.

2014-11-28 20:20:34

Mám ho rok a 1 měsíc, ... některé problémy jsem už vyřešil, ono se to poddá.

MilanT  
Milan

patis, 2014-11-28 20:20:34 napsal:

Mám ho rok a 1 měsíc, ... některé problémy jsem už vyřešil, ono se to poddá.

2014-11-28 20:30:51

patis: A vo tom to je. Když nejde o život...Jsem fakt upřímně rád, že už z toho auta nejsi na dně, jak jsi psal začátkem listopadu. A je jedno, jestli je to Suzuki, Škoda nebo Dacia. Je to pořád jen hromada plechů, plastů, gumy, skla a drátů, která si ve finále nemusí sednout dohromady a je potřeba tomu pomoci.

Dáš pak vědět, jak se ty jednotlivé problémy řešily a vyřešily? Určitě to bude zajímat nejen mě.

2014-11-28 21:10:46

milant: Ahoj, díky za povzbuzení...., takže 1.drnčení oken, nezbývá nic jiného, než stáhnout obložení a podívat se na dotažení všeho možného, pomůže to - vyřešeno v servisu Suzuki v rámci záruky, 2. cvakání páčky směrových světel - tady jsem to řešil sám, takže stáhnout plastové obložení volantu, zespodu, jak se nastavuje poloha volantu je jeden šroub - křižák - odšroubovat, poté spodní obložení tahem dolů stáhnout, vrchní plastový kryt se stahuje tak, že správným pootočením volantu je patrný šroub na každé straně, jeden levý a jeden pravý křižák - stáhnout a sundat vrchní plastový kryt volantu, poté opět správným natočením volantu lze zatlačením kolíčku sundat celou páčku směrových světel, páčku odpojit. na páčce jsou dva šrouby, ty odmontovat a již jsem uvnitř mechaniky páčky. cvakavé zvuky vznikají tak, že kolíček je zavěšen na pružině, je tam vůle a plast prostě mlátí o plast, mě pomohlo na celou pružinu nanést vazelinu - poté všechno správně složit - vše funguje bez cvakání. povedlo se to mě, povede se to i vám, nejde nic rozbít. 3. cvakavé zvuky v zimě po nastartování volantu - tady se přiznám, že jsem na příčinu nepřišel, ale nakonec jsem určil, že zvuky pocházejí z plynové pedálu . tam jsem stříkl kontaktol, pro jistopu jsem promazal všechny spínače - spínač brzdových světel a spínač spojky - a svte div se, zvuky jsou pryč - TICHO, TICHOUČKO

MilanT  
Milan
2014-11-28 21:39:38

patis: Jsi šikovnej, že jsi se do toho pustil sám a nevzdal to. A nakonec vidíš, že jsou to "prkotiny". A určitě máš sám ze sebe dobrý pocit, jak jsi to po těch maďarech dodělal a příště víš, jak na to. Fajn, a co ten mlaskavý zvuk airbagu a nedoléhající kryt podběhu?

2014-11-29 20:40:43

Patis: Já mám teda SX4, ale prvních pár měsíců jsem byl v podobném rozpoložení. V podstatě se mi objevují stejné problémy jako Milanovi a skoro všem majitelům tohoto auta. Téměř na vše jsem si zvykl a nebo si prostě opravím sám viz. křupající sedadlo. Jediné na co si nezvyknu je rádio. Už jsem to tu řešil v jiném vlákně a nikdo mi nevěří, ale SX4 má zvukově nejhorší rádio všech dob!

Zkoušel jsem to reklamovat a v servisu na mě byli tak hodní, že mi jednotku bez keců vyměnili za novou, ovšem nic se nezměnilo. Teď mě dorazila moje drahá polovička když jsem si domů donesl takový ten malinký repráček co se přes bluetooth připojí k telefonu. Na moje konstatování, že to vzhledem k velikosti nehraje zas tak blbě odpověděla: "Určitě to hraje líp jak u tebe v autě"

Každé auto má svoje nedostatky, zaleží na tom jaké jsou. Raději se smířím s rádiem na hovno když mi auto bude spolehlivě jezdit, než abych měl audio od BOSE a věčně v prdeli motor.

Jinak pardon za překlepy, píšu z mobilu.

2014-12-16 16:56:51

Ahoj všem tady, taky se stanu co nevidět new majitelem sviště 1,2 GL/AC SE a jsem teda zvědav jestli to je opravdu takový "křáp a plečka" jak tady píše Patis

MilanT  
Milan
2014-12-16 18:41:27

fapeko: Tak vítej v klubu

Myslím si, že Patis to psal v určitém rozpoložení a pak stačilo trochu vazelíny a trochu kontaktolu a je (jak sám píše) TICHO, TICHOUČKO

A jak píše hanz_grau - každé auto má svoje nedostatky. Předpokládám, že swifta budeš kupovat nového a tak se potom pochlub. A věřím, že to bude v jiném tématu, než v tomhle.

2014-12-17 16:08:10

Jdu pro něho 23.12. je to ta limitovaná edice SE s poslední černou metalízou co je na skladě v ČR a beru si sebou vazelínu a kontaktol


Odpovědět

1  2  3  4  5