Fórum - Téma


Suzuki Swift je plečka a střep


Fórum Swift New II Suzuki Swift je plečka a střep

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New II  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2016 Swift New II GLX 1.2

2 fotek  |  121 diskuzí  |  4 otázek

Výkon motoru 69 kW (94 PS) při 6000 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 242 ccm (76 cui), 4-válec, Řadový.


1  2  3  4  5

fapeko, 2015-05-08 08:55:13 napsal:

Ahoj,přináším poznatky ohledně toho origa radia ve Svišti.

Pokud poslouchám hudbu z rádia ,tak to je opravdu nějaké "čudné" ,ale jak přepnu na USB nebo na CD ,tak se ty basy zlepší o 30% a celkový poslech je už přijatelný. Zainvestoval jsem do nových repráku a odhlučnění dveří a celkový poslech se zlepšil o 50% s tím ,že při poslechu z USB,CD je to super .. ,ale při přepnutí do radia stále ty basy nejsou to co jsem očekával.

2015-05-08 09:19:41

fapeko: Teda,vy tu hudbu řešíte jak zvukař v koncertnìm sále.Já si pouštím hlavně zábavné a naučné pořady,když jedu brzy ráno,nebo večer abych byl ve střehu a zvuk se mi zdá o.k.Je to možná taky tím,že jsem nahluchlej z dob,kdy jsem jezdil s bigbítem.Někdy vosolím radio Beat ale pak mám strach o papíry protože na to šlápnu v rytmu rock and rollu a děsím účastníky silničního provozu.Tak raději Edit Piaf,jedu volně a zpívám českou francouštinou.No a zde je nedokonalý zvuk předností neb evokuje dobu vzniku nahrávky.Mám přitlačeno na vejšky,protože z důvodu již dříve zmiňovaného opotřebování zvukovodu basy jaksi nevnímám.Kréténi s naplno vytočenejma reprákama jezdící večer naší ulicí mne začínají sr..štvát stejně jako já jsem sr.. sousedy s naplno puštěnou stanicí Radia Luxemburk.Takže tolik můj přìspěvek k hudbě v Suzuki.

Hill  
Jaroslav
2015-05-08 10:26:11

fapeko: Může to být závada přijímače, ale nemusí. Otázkou je, která stanice ty hloubky skutečně vysílá.

Když totiž ztrácí kapacitu vazební kondenzátor mezi rádiem a stereodekodérem (tedy by šlo o vadu rádia), ubývají hloubky v součtovém kanálu, zatímco v rozdílovém, který nese směrovou informaci, je to neovlivní, takže tam zůstávají, ale do reproduktorů jdou s opačnou fází. Levé reproduktory tlačí, pravé táhnou, a hloubky se navzájem oslabí. Přitom by to mělo být opačně - v hloubkách je prostorová informace zbytečná, stejně se nepozná, odkud jdou. Ale z principu přenosu vyplývá, že by se o to musel někdo postarat už na vysílací straně, což by provozovatele rádií zase něco stálo, takže radši ne-e.

Při poslechu z jiného zdroje signálu se taková závada pochopitelně neuplatní.

Druhá možnost je, že posloucháš stanice, které v zájmu co největší dosažitelné hlasitosti a dosahu (výkon a zdvih mají stanice limitovaný a sleduje se, takže je nesmí překročit, ale válčí o pokrytí všemi dostupnými prostředky) komprimují dynamiku zvuku, ať je pořád maximálně hlasitý a přeslechneš většinu šumu. V tom hloubky poněkud vadí, tak je zeslabí už na vstupu do vysílače. Prostě to, čeho se v kvalitním poslechu dosáhlo před nějakými 40-50 lety a dalších 20 let se to vylepšovalo, je zase na ústupu, teď se zkouší, jak mizernou kvalitu bude zákazník ještě ochotný akceptovat, jen když je to levné.

A to nehovořím o prastaré fintě používané zejména v šedesátých letech s nástupem přenosných rádií, kdy se přišlo na to, že z malého chrchlodynu ten malý repráček hraje zdánlivě lépe, když se až k němu hloubky nedostanou, nakonec je stejně nedokáže vyzářit - z jejich vyšších harmonických si ucho doplní, jako by tam nějaké hloubky byly, ačkoli je ostře odřízli už při vysílání. Ovšem na čemkoli lepším, nač není třeba uplatňovat žádný z psychoakustických efektů, už to účinkuje opačně (naopak, příklad vyzvánění z mobilu - když v něm nejsou hloubky, vyzvání čistěji a hlasitěji).

Já na cestách poslouchám převážně ČRo a ten má zparchantělou modulaci jen na dlouhých a středních vlnách, čili AM, ale pokrytí vysílači FM je dostatečné a zásahy do kvality zvuku jsou přece jen citlivější, takže AM použiju jen občas v zahraničí.

Víš vůbec, že jedno soukromé Rááádio dokonce teď od prvního právě přestalo vysílat stereofonně, aby zvýšilo pokrytí? On totiž v mono stačí asi 10x slabší signál, aby to šumělo stejně... jeden krok vpřed, dva zpět...

Zkus porovnat nějakou veřejnoprávní stanici třeba s CD, jestli ten rozdíl bude také tak znát.

2015-05-08 11:49:30

1960:nejsem žádný náročný zvukář ,ale jen chci aby byl poslech hudby v nějakých mezích a né poslouchat zvuk jak z nějakého plechového hrnce.Jak jsem prvně pustil rádio při koupi auta ,tak prvni věta byla "tvl co to je za plechový zvuk??"

hill: Odpověd je jednoduchá : na VŠECH radio stanicích jsou ty basy něčim degradované a pokud přepnu na USB,CD je vše OK

Tenhle subjektivní pocit nemám jen já ,ale všichni lidé co do toho auta sednou (krom servisního technika ten žáden rozdíl nepoznal )Jak už jsem psal výše z věčí části jsem ten problém vyřešil new repro+odhlučnění

Prostě ten výstup jenom z toho radia je nějak degradován a to mi potvrdili i technici z ahifi.cz,kteří se s tím taky už setkali

Ještě tam chci do budoucna hodit tohle http://www.ahifi.cz/zesilovac-gladen-rc-70c4.html

2015-05-08 11:57:41

...když jsi takový hi-fista, zkus porovnat zvuk z CD se zvukem z vinilu.

Ať víš do čeho jdeš.

V ČR, v Loděnici u Berouna se stále, jako na jednom z mála míst v Evropě, stále vyrábějí a vyvážejí se do celého světa.

Třeba si potom do svého automobilu pořídíš gramofón.

Hill  
Jaroslav
2015-05-08 13:31:56

plukovník: Tohle abych nevěděl... Jistě, jsem hifista, analogový a přízemní, tedy musí mi to hrát dobře. Hanz_grau to zná taky, naštěstí fyzikální zákony platí pro všechny, tak se smějeme těm, kdo si myslí, že čím víc peněz, tím víc muziky.

Ale to máš v SZ, nebudu to rozebírat tady.

Chtěl jsem jen vytipovat možné příčiny, proč rádio hraje hloubky jinak, než ostatní zdroje. V hloubkách je i digitální záznam dost přesný.

Jsem hlavně rozhlasový, rádio mě provází celý život, myslím, že mám co s čím srovnávat. A nevím, jak moc to patří do tohoto vlákna.

Nicméně spousta rozhlasových stanic vysílá signál už jen z digitálních médií a tak zparchantělý, že to dlouho poslouchat nevydržím, a to ani v autě, kde tomu zvuku lze ledasco odpustit, protože je tam vysoká hladina hlukového pozadí a akustický prostor kabiny budky taky nic moc...

2015-05-08 15:31:30

hill:

Ano, hloubky přenese dobře i digitál, ale to je to "tuc tuc tuc", nebo-li nic pro nás, hráče na citeru co máme slušný hudební sluch.

Kvalita přenosu hudby je měřená schopností reprodukovat co největší množství vyšších harmonických a na to běžný digitální záznam nemá potřebný datový tok.

Například taková skladba "Návrat slunce" (Here Comes the Sun) od Beatles z vinilu je neskutečný zážitek, zatímco při poslechu z CD (o MP3 ani nemluvě) si fajnšmekr připadá jako po výprasku.

Ale co se týče audiosoustavy v autě, poslouchám výhradně zprávy a na opravdový audio-video zážitek mám gigantickou domácí aparaturu, kterou pravidelně, každých 5-10 let omlazuji (kromě analogových prvků).

Hill  
Jaroslav
2015-05-08 18:02:06

plukovník: dobře čuníš. Auto zkrátka není vhodný prostor pro kvalitní poslech, mnozí si dnes ale pletou kvantitu s kvalitou. O tom by se dalo vytahat příkladů na napsat toho šest půlek, ale na tomto fóru bych to řešil jen na zvláštní přání. Také v autě poslouchám stanice, na nichž se něco dovím. Muziku si pouštím jako kulisu hlavně v zahraničí, aby mi neutekla dopravní hlášení, jsou země, kde vysílají dopravní info opravdu aktuální, a ne, že se to dovím, když už třičtvrtě hodiny stojím v koloně mezi Krčí a Chodovem na Jižní spojce, ačkoli jsem na hlášení čekal už od Rozvadova.

Honza tady nechtěl nic jiného, než aby to hrálo tak, jak má, za všech podmínek. A prostým srovnáním došel k tomu, že zrovna rádio má spíše na řeč, než na hudbu. Na to vlastně ani nepotřeboval tak mlsné uši, jaké má, natož, aby to proměřoval, jak jsme měřívali v sedmdesátých a osmdesátých letech my, ať nám to hraje co nejvěrněji.

A teď už zpátky k Suzuki.

2015-05-10 21:57:50

hanz_grau: Tady pár nápadů jak vylepšit zvuk.

MilanT  
Milan
2015-05-10 22:14:09

1960: Na tom obrázku vidím kvantitu. Kvalita není slyšet. Opravdu je to vylepšení zvuku?

2015-05-10 22:24:24

milant: Tohle kdybych namontoval do svého Sviště a otevřel dveře ,tak by se mi to auto převrátilo pod tou váhou repráků

2015-05-11 10:13:30

1960: Vypadá to hezky, ale to bych musel být jeden z těch bláznů co jezdí po srazech a do svýho miláčka nacpou ročně statisíce.

Já jezdím především do práce.

Jinak by mě zajímalo co se stane, když někdo do takového auta posadí dítě, které kope a mlátí rukama všude kolem sebe. Myslím, že je potřeba mít v garáži další dvě sady reproduktorů

2015-05-11 13:39:47

hanz_grau: Ano,je to ukázka ozvučení BMW Z3,má to v Plzni jeden nadšenec,je to celý v kůži,říkají mu Bond a finance neřeší.Ty reproduktory jsou samozřejmě zakrytý.Kryt odmontoval jen pro focení.Zkuste si to vyguglovat,stojí to za to.

2015-05-11 13:51:33

hanz_grau:

Ono to vypadá, že pan majitel je takové velké dítě a když se do toho posadí, tak rukama všude kolem sebe nekope a nemlátí, jenom do rytmu hudby sešlapává plyn, když se řítí těch 250 po dálnici.

MilanT  
Milan
2015-05-11 19:54:53

1960: Citace: "Ty reproduktory jsou samozřejmě zakrytý.Kryt odmontoval jen pro focení"

A není levnější a praktičtější si tam nalepit fototapetu s reprákama? Když je vlastně nepoužívá k jejich účelu vyrobených?

To mi připomnělo samolepku imitující střešní okno auta - http://www.autoweb.cz/nej...jsi-stresni-okno-je-tady/

Majitele té firmy se někdo ze srandy zeptal, jestli taky neuvažuje o imitaci kontrolky ABS. Prý zcela vážně poděkoval za skvělý nápad.

2015-05-11 20:38:22

milant: vůbec nechápu tento příspěvek.Jste asi trochu mimo,nebo snad já??Mám repráky v autě taky zakrytované,přece nenechám membrány venku?Ale nic vám nebrání si samolepky do vašeho auta nainstalovat.Prostě na vaše připomínky je moje IQ trochu krátké.

2015-05-11 20:48:58

1960:

A kolik ?

2015-05-11 21:09:25

plukovník: Jako kolik IQ?No partnerka mne přemluvila na placený test u MenZy neb má 2 vysoký a já nemám nic.Ale mám Suzuki tak jsem šťasten.Ale zpět.Test jsem zvládl i navzdory trémě jak při prvním sexu.Byl to nějaký nadprůměr,snad kol 130 bodů,přesně to nevím ale nasmáli jsme se protože jsem měl víc než ona.Ale já jsem o 20 starší a někde ty zkušenosti být vidět musí.Je to ale trochu zavádějíci jelikož nejsem schopen na více než 2 vteřiny zapamatovat si 4 čísla po sobě.Nevím ani spz a číslo baráku jsem se učil 2 roky. Více na www.fotoraska.com

MilanT  
Milan
2015-05-11 21:22:56

1960: Omlouvám se. Mé nízké IQ špatně pochopilo, že takové skvostné repráky má zakrytovány proti prachu a vodě a nelze je tedy zakrytované používat. Jsem to ale trumbera.

Jinak ta tvoje "Menza" je nějaká kantýna nebo jídelna, ne?

Já dělal IQ test v Mense - http://www.mensa.cz/ Takže nápodobně, taky jsem tvůj příspěvek nepochopil (kde jsi vlastně ten test dělal).

2015-05-11 21:31:34

milant: No vždyť jsem to říkal.Ani nevím kde to bylo.Svláštní.

2015-05-11 22:07:52

1960:

To byla určitě Supermensa...


Odpovědět

1  2  3  4  5