Fórum - Téma


swift 1,3GLS 50kw 3dv 1999 - rány do vol


Fórum Swift IV swift 1,3GLS 50kw 3dv 1999 - rány do vol

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidla2013-07-13 19:30:29

Dobrý den, dostal darem suzuki swift s v nadpisu uvedenými parametry. Někdy se při přejezdu přes nerovnosti ozývají rány od přední nápravy, které cítím i ve volantu. Toto není pravidlem, děje se to nahodile, ale na dlažebních kostkách pokaždé. Jelikož automobilová technika není mojí silnou stránkou, rád bych se zeptal na Vaše názory, čím by výše uvedený problém mohl býti způsoben. Kulové čepy? Tyč stabilizátoru? Zkusil bych to s otcem opravit či navštívit servis (tak abych tam nejel úplně nepřipraven a nenechal se případně opít rohlíkem). Díky.

2013-08-14 13:44:18

Ja som za capy, tiez obcas dostavam rany a zistil som ze capy su uz dost vybite.. Odporucam vymenit potom aj s ramenami, nakolko su privarene. Ak mas zle capy, budes mat dost volu na kolese ale radsej sa tu este s niekym porad, ja tiez nie som mega odbornik :)

2013-08-26 00:48:03

Kuláky řízení to jsou akorát v případě, že na těch nerovnostech má auto zároveň tendenci jet o fous jinam než zamýšlíš. Pokud to jsou jenom rány a kopance do volantu plus pocit jakoby nejistoty (i když auto jede rovně-zatím), můžou být vymlácené kulové čepy na rameni nápravy-tj. nová ramena; anebo jsou v pekle silentbloky ramen-zase nová ramena. Když pod auto vlezeš, silentbloky v pekle poznáš i jako celkem laik. Jakmile hlavně na zadním vidíš jakékoliv asymetričnosti mezi levým a pravým ramenem, je všechno špatně. Silentbloky se dají koupit nové a vyměnit, jenže to stojí v materiálu víc než půlku ceny ramene, plus budeš mít starý kulák. Ten sice jde vyměnit taky, ale na trhu je normálně akorát Smrtline za cenu 1/4 celého ramene a přitom jak jsou pouzdra udělaná a zavařená je to příšerná partizánština jenom ty staré odbrousit. Fakt je levnější koupit ramena komplet.

Třmeny zadního silentbloku budou mít nejspíš slušně zarezlé šrouby, tak to dej někam kde jim autogenem dají opravdu jenom dýchnout-ne že jim ukážou barvu zralých višní.

2013-08-26 21:05:18

Tak mám stejný problém rány do volantu po přejetí nerovností a občas mi na určitých silnicích volant při rychlosti nad 90km/h tak divně vrní :D jak kdyby měl vibrace .) ... odhaduji to taky na čepy spodních ramen přeci jen už mají něco za sebou a ty (ne)cesty kterýma teď jezdím jim asi daly slušně na prdel. horší je že autem potřebuju ještě 14 dní každý den jezdit a neni kdy to vyměnit tak snad mi někde cestou něco neupadne :D

2013-09-19 12:24:56

Dodavam, ze po vymene ramien (menil som pred par dnami) rany aj zvuky prestali :)


Odpovědět