Fórum - Téma


SX4 - nesedia plasty v batož. priestore


Fórum SX4 I SX4 - nesedia plasty v batož. priestore

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2007 SX4 I

9 diskuzí

5-rychlostní Manuální převodovka.2008-05-04 14:31:55

V batožinovom priestore SX4 sa bočné tmavšie sivé plastové stĺpiky mierne vyklenuli na koncoch, v mieste kde dopadá plastová prepážka (horný kryt batožinového priestoru). Tým, že sa konce vyklenuli, vzájomná vzdialenosť plastov sa zmenšila a prepážka nedopadá na plastové výbežky.

Prosím o radu, ako uvedený problém riešiť, aby pri zatvorení dverí prepážka dopadla na plastové výbežky.

Srdečne ďakujem za porozumenie a ochotu poradiť.

P.S.: Auto je v záruke.

2008-08-04 15:46:09

Co resis, kdyz je auto v zaruce? Supej s nim k prodejcovi do servisu a nenech se odbyt.

2014-03-03 12:27:26

lacosx: Měl jsem stejný problém, boční plastové kryty se mírně vyklenují a přihrádka občas nezapadne. Nějak tomu pomohli, ale je to na hraně. Trochu větší vůle by neškodilo.

2014-03-03 15:33:56

Pánové nemáte nááááhodou namontované tažné zařízení? Mě se toto začalo dít po jeho montáži. Montážní plechy, které jsou zvrchu v kufru zvednou plasty o svojí tloušťku a ty se musí někam nacpat, bohužel se to stane právě na místech viz fotky. Šrouby výrobci TZ řeší výřezem, ale plechy ne. Ani by to nešlo. Přemejšlel jsem, zda by plasty nešli drobet nahřát a malinko je přizpůsobit

MilanT  
Milan
2014-03-04 10:34:19

winnehand:

Asi máš pravdu, všechno souvisí se vším. Nedalo mi a tak jsem vyrazil s foťákem na hlídané parkoviště.

Tažné zařízení mi montoval prodejce ještě před převzetím auta. Plato mi dosedá a tak mě to nenapadlo to kontrolovat. Mám tam škvíry tak akorát, že to lehce lízá, ale ještě to není s odřenejma ušima. Ty plastové kryty podběhu v kufru taky nemám ideálně srovnané s obložením sloupku, ale pořád to mám méně vystrčené jak lacosx. Na pravé straně auta (druhá fotka) mám ten plast vystrčený ještě víc (taky díky tomu, že jsem si na ten pravý kryt přidělal 1kg hasičák) a i přes to "vystrčení" mi plato dosedá tak jak má.

Ty hrany (označené červeně) by měly být zároveň. Jde to přitlačit je zpátky rukou, ale po chvíli se vrátí.

Co se týká těch plechů pod šroubama tažného zařízení, tak je to pravda. Jsou strčené pod těmi plastovými kryty a o svojí tloušťku je nadzdvihují. Je to tam (na můj kutilský vkus) dost nešetrně vyřezáno a osobně bych si s tím dal větší práci. Ale co, svůj účel to plní a vidět to není. Rozhodně bych nic nikde nenahříval, mohlo by dojít k ještě větším, nevratným škodám. Spíš bych se zaměřil na vršek toho obložení a zkoumal, jestli nejdou nějak přilepit silnou oboustranou páskou. Třeba...nevím...Nebo trochu upravit to krycí plato. Má kolem dokola takovou vyhnutou hranu, která by šla odlamovacím nožem seříznout a plato tak zmenšit.

Docela by mě zajímalo, jak to autor vlákna před těmi 6 lety vyřešil.

2014-03-31 08:30:14

Vidím, že máte stejný problém jako jsem měl já. Horní plato mi zůstávalo viset, protože po montáži tažného zařízení to prostě nelícovalo s horním plastem. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, jak tomu pomoct. Nakonec jsem si pod zobáčkem ,který nedržel udělal z pozinku plíšek, který ho zespodu přizvedává a je po problému. Nádherně to zacvakne a drží to bezvadně slícované.

2014-03-31 11:55:34

borek: Nemáš náhodou fotku, ať nemusíme vymýšlet vymyšlené Dík.

2014-04-01 09:24:38

Bohužel fotografii nemám, tak jsem ti udělal nákres, podle kterého bys to měl zvládnout. Důležité je zapustit plech pod mřížky (žebrování) aby se plech nemohl ohýbat dolů.

Čím uděláš plíšek víc natěsno tím líp.

Podívej se jestli není plastový zobáček ohnutý dolů. Jestli ano ,tak ho trochu nahřej a vyrovnej.

Přeji mnoho zdaru Borek

2014-04-01 09:32:00

borek:

borek:

Dík


Odpovědět