Fórum - Téma


SX4 - odkládací skříňka před spolujezdcem


Fórum Návody SX4 - odkládací skříňka před spolujezdcem
MilanT  
Milan
2014-07-11 22:06:35

Přečetl jsem hodně nářků nad klepající a chrastící skříňkou a její prohnutou čelní stěnou před spolujezdcem. Doufal jsem marně, že se mi tato dětská nemoc vyhne, když už mám vychytanou SX4 z roku 2013. Asi vlivem vysokých teplot posledních dní se mi ta skříňka taky prohnula (levý horní roh zajel dovnitř a pravý horní roh trčel ven) a skříňka samotná začala nepříjemně drnčet. Respektive se celá skříňka zkřížila.

Co s tím? Zjistil jsem, že tam jsou sice gumové dorazy, ale jsou jen 7 mm vysoké a přitom mezera mezi skříňkou a palubní deskou je cca 10-11 mm. Nechápu, jak tohle někdo mohl vymyslet, to prostě z principu nemůže fungovat.

Pomoc je rychlá a za pár korun. Koupil jsem v OBI černé, půlkulovité, z tvrdé gumy samolepící dorazy. Mají průměr 22 mm a výšku 11,5 mm.

Nalepil jsem je hned vedle těch originálních dorazů a ejhle - drnčení ustalo a čelo skříňky se srovnalo podle palubní desky. Funkčnost se nezměnila, nepozoruji žádně rozdíly při otevírání a zavírání skříňky.

2014-07-18 18:26:36

milant: Tomu říkám parádní a jednoduchý návod

Mám SX4 z roku 2012 a úplně stený problém se skříňkou. Dorazy jsem dnes koupil v OBI (měli tam pouze průměr 22 mm a výšku 10 mm) a zdá se, že to zabralo, ale trochu skříňka odstává pořád - asi se ještě podívám po těch 11,5 mm vysokých, jak píšeš.

Každopádně dík za návod a podnět - úplně stejný problém se skříňkou jsem měl na Swiftu 2007, takže když se mi to objevilo na SX4, říkal jsem si, že to nemá ceenu řešit, ale když existuje takové jednoduché řešení, tak to za to stojí

MilanT  
Milan
2014-07-18 19:09:29

Díky.

S tou výškou těsnění se holt musí laborovat. Mám pocit (co se různých plastů týká) že co auto, to originál.

Jestli máš doma oboustrannou lepící pásku (takovou mechovou cca 1-2 mm silnou), tak zkus to těsnění podlepovat, až dosáhneš požadované dilatace.

Pokud ti ta skříňka na některé straně odstává, tak o to víc podlož opačný roh. Skríňka bude třeba vyčuhovat z palubky, ale bude to rovnoběžně a bude to rozhodně vypadat líp, než nějaký vykřivený a vystupující roh.

Zase to ale nepřehnat. Nejdřív jsem zkusil vyšší těsnění, ale skříňka nešla zavřít. Se zámkem a protilehlým třmenem jsem nechtěl hýbat a ono by to asi moc nešlo.

2014-07-18 20:25:26

milant: S tou oboustrannou páskou to je taky vynikající nápad - jak říkáš, skříňka teď sice trochu vyčuhuje, ale už to je alespoň rovnoměrné na obou stranách

Ještě jednou díky


Odpovědět