Fórum - Téma


SX4 tuhost plynového pedálu


Fórum SX4 I SX4 tuhost plynového pedálu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2013 SX4 I 1.6

2 fotek  |  105 diskuzí

Výkon motoru 88 kW (120 PS) . Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 600 ccm (98 cui).2014-02-19 20:35:33

Nazdar, věčný fňukal je zpět

Chci se zeptat na jednu věc, čím víc jezdím, tím víc zjišťuji, že plynový pedál v SX4 je na mě moc měkký. Byl jsem zvyklý si na pedál položit špičku boty a jemným přítlakem přidávat plyn, teď musím nohu neustále pozvedávat, což se jí nelíbí a při delší jízdě dostává křeče.

Otázka: Je možné někde zakoupit silnější pružinu plynového pedálu?

V autě jsem to ještě nezkoumal, jezdím z práce za tmy a to už se člověku nechce.

Honza

2014-02-20 07:03:04

Zdravím.

Mám podobnou potíž - pod zimní botou plyn téměř necítím, motor není skoro slyšet => otáčkoměr při rozjíždění někdy vyletí kam nechci

Zkouším vymyslet nějaký třmínek, za který zaháknu delší pérko a zavěsím ho někam pod palubku ... ???

Je to maličkost, ale pokaždé mi to připomene Žigulíka

Honza

MilanT  
Milan
2014-02-20 07:50:43

hanz_grau: Otázka: Je možné někde zakoupit silnější pružinu plynového pedálu?


Podle mě by stačilo (jak psal můj předřečník) dát navíc třeba tuhle vratnou pružinu plynu Š120 - http://www.amd-autodily.c...pruzina-plynu-vratna.html

Ještě vymyslet uchycení a je to.

Popřemýšlel bych ale taky o tom, jestli tím nebude ovlivněna činnost bezpečnostní pedálové skupiny. To by pak mohl nastat problém při nehodě, u pojišťovny, na STK...

2014-02-20 20:10:48

***Vyřešeno***

Dneska jsem na to kouknul a řešení je jednoduché a v podstatě asi jediné možné. Uprostřed páky plynového pedálu je díra skrz. Nad pedálem je držák spínače brzdy, který má místo ještě na jeden senzor, který na mém autě není osazen. Tím vzniká oko, které přímo vybízí k zavěšení pružiny.

Materiál:

Jedna pružina neznámého původu ze šuplíku

kousek lanka z kola

Jedna čokoláda

jedna stahovací páska

plastové bužírky (nemusí být)

Pružinu zavěsit do oka na držáku brzdového spínače. Lanko protáhnout otvorem v plynovém pedálu a konec spojit čokoládou. Následně zavěsit na druhý konec pružiny a nastavit, tak, aby byla mírně předepjatá. Lanko u pedálu stáhnout páskou aby to trošku vypadalo (ono to normálně sice vidět není, ale pro ten pocit...).

Toť vše. Tato úprava nijak nekoliduje s ostatními součástmi vozidla, noha se tam taky dostat nemůže protože je to dost daleko a v případě potřeby ji lze během několika minut zrušit.

Více snad napoví fotky, jenom se omlouvám za kvalitu, foceno mobilem. Pro foťák se mi nechtělo jít.

TOTO NENÍ NÁVOD, POUZE PREZENTACE MNOU VYTVOŘENÉ ÚPRAVY. VEŠKERÉ ZÁSAHY NA VOZIDLE DĚLÁTE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ. NENESU ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST ZA ŠKODY NA ZDRAVÍ ČI MAJETKU.

2014-02-22 09:26:46

Ještě přidám zkušenosti po ujetí cca 150km. Mnohem lepší! Konečně mám pocit, že auto ovládám. Plyn se dávkuje s jistotou, při jízdě po nerovnostech auto neskáče protože si nevědomky nepřišlapávám pedál. Za mě určitě ano.

MilanT  
Milan
2014-02-22 11:48:16

hanz_grau:

Líbí se mi to. Pěkná práce a chytře vymyšleno.


Odpovědět