Fórum - Téma


Tablety FFI MPG


Fórum Technický koutek Tablety FFI MPG1  2

2015-03-03 07:19:49

milanko:

Dělej jak chceš, ostatně je to tvoje auto a pokud je navíc ještě na konci "potravinového" řetězce, nikomu to vlastně vadit nebude.

MilanT  
Milan
2015-03-03 08:05:51

milanko:

Mám opačné zkušenosti s Ekolube. V práci nám nařídili použít tento přípravek do motoru Deutz jedné lokomotivy (12válec, obsah 20 litrů). Po 150 motohodinách provozu došlo k zadření jednoho válce. Motor se poslal do opravy k výrobci do Německa a tam zjistili přítomnost teflonu v oleji. Tak jsme museli s barvou ven a bylo nám slušně sděleno, jestli jsme se nezbláznili.

Teflon se používá jako odmašťovadlo (vytěsňuje olej) a jako dotěsńovadlo mechanických součástek. Takže jsem vlastně píst a válec odmastili a dotěsnili. Navíc ten teflon neulpívá na povrchu a tak vlastně nesnižuje tření.

Tohle už ví ale i moje manželka, že na teflonovou pánev se nelije olej (pánev se olejem nesmáčí a olej vytváří ostrůvky) a nesmí se použít kovové náčiní, protože se teflon lehce odře. Pak si dovedu selkým rozumem představit, co ten teflon provádí s olejem v motoru a co s tím teflonem provádí mechanické tření.

Teflon bych použil jedině samotný jako třeba do bowdenů, ale pak to už žádným olejem nemazat! Ty vlastnosti se navzájem degradují.

Nejsem vystudovaný lékař aut a tak si klidně lijte do motorů co chcete, co vidíte v reklamě, co jste slyšeli od souseda. Třeba takový dusík do pneumatik je taky přínosný a taky kvalitní leštěnka na karoserii pro snížení tření vzduchu.

A kdo nevěří, že vyfukováním tabákového kouře do umyvadla s vodou zlato nevznikne, tak tomu doporučuji pořad Bořiči mýtů. Je to velice poučné a přínosné.

2015-03-03 09:09:17

milant:

Kvalitní leštěnka na karoserii, nejenom že sníží odpor vzduchu a tím významně sníží průměrnou spotřebu, ale navíc způsobí, že pokud na vaše auto bude střílet soused ze vzduchovky, diabolky budou po karosérií klouzat jako dešťové kapky aniž by poškodily lak.

A že to tak je, o tom nemůže nikdo pochybovat. Ukazovali to totiž v televizi

MilanT  
Milan
2015-03-03 09:44:43

plukovník: Něco podobného ukazoval Horst Fuchs, mág satanské církve teleshopingu. Jmenujete se to WS Platinum Ultimate Care. Složení toho přípravku je tajné a po jeho aplikaci můžete na kapotě auta smažit autogenem vajíčka k snídani. Určitě je v tom teflon, protože to prý pronikne hluboko do laku a z přední kapoty tak vlastně vyrobíte teflonovou pánev, kterou nemusíte potřít olejem a vydrží vysoké teploty. A když si koupíte dva, tak máte poštovné zdarma.

Kdyby někdo chtěl, tak tady je odkaz - https://www.wsinternation...php?kod=PLT1001&typ=popis

2015-03-03 10:29:01

milant: Nu co, tak to víš ty, tvoje manželka a další lidi. Jenom moje auta Š100, Š120, Favorit, Felicie, Octavie, Samurai to nevědí, takže jsou nedisciplinovaně celé, jezdili a jezdi. Neměl bych je utlouct k smrti kladivem? Nebo jim- šmejdům dám politické školení, aby věděli, že nemají jezdit, neboť "odborníci" jim to dokázali, že MUSÍ mít motor v čoudu, zkorodovaný, ucpaný, zničený a co já vím co ještě.

MilanT  
Milan
2015-03-03 11:06:04

milanko:

Ale ne, vůbec nikoho netluč kladivem.

Ty doporučuješ ekolube, já ho nedoporučuji. Napsal jsem, ať si do auta každý lije co uzná za vhodné. Já tvůj názor respektuji a věřím, že ti ta auta jezdí lépe. Ty zase ale respektuj můj názor, že mému autu nechci uškodit.

Tečka. A o tom je diskuzní fórum.


Odpovědět

1  2