Fórum - Téma


Tempomat


Fórum Grand Vitara II Tempomat

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara II  |  Naše vozidla2013-05-04 19:39:23

Prosím o radu. Lze na Grand Vitaru r.v.11/2000 benzin namontovat tempomat? A nevíte jaký. Díky

2015-02-11 21:10:50

Ahoj, chci se zeptat jestli do XL-7 HDi jde dodatečně namontovat originální tempomat? Nebo se u auta s a bez tempomatu liší nejen kabeláž, ale i třeba řídící jednotka?

2015-02-13 17:32:17

cekuba: Ahoj,

dovolím si jen teoretickou úvahu, protože si myslím, že o tom prd vím.

Co ve tvém autě pohybuje škrtící klapkou? Malý servomotor, nebo lanko od pedálu plynu. A co rychloměr, je elektronický, nebo mechanický. Pokud si odpovíš, že škrtící klapkou pohybuje servomotor a současně že rychloměr je elektronický, pak na to něco nabastlit půjde.

Tranzit: ahoj,

HDi má elektronický plyn a soudě podle mého auta i rychloměr, takže nejspíš by to šlo. Akorát nevím, jak je to s tou kabeláží. Předpokládám, že máš manuální převodovku, v tom případě by se jednalo pouze o stabilizaci zvolené rychlosti jízdy. Zrychlování, řazení rychlostních stupňů a brždění bude zase jen na tobě.

Jo a ještě něco. XL-7 opravdu měly tempomat, ale jen některé. A tady si bohužel dovolím tvrdit, že jen ty benzínové (a ty mají pro motor jinou ŘJ), protože regulace benzínového motoru je zcela jiná, než naftového, takže originální tempomat asi ne, teda jen se domnívám, netvrdím to s jistotou. A možná jen ty benzínové motory ve spojení s automatickou převodovkou.

2015-02-13 22:28:34

Díky za odpověď.

Viděl jsem ho na benzínovém manuálu, na HDi ne. Spíš mi jde o to, zda je to např. jak u škodovek, že je na to buď příprava, případně je potřeba přidělat kabeláž, protože řídící jednotka motoru to umí. Nebo zda jsou třeba dva typy ŘJ, jedna s tempomatem a druhá bez, jak tu psal Cilo ohledně svítící kontrolky ESP, pak je to řádově jinde co se peněz týká. Jen mě šlo to, zda má cenu něco shánět něco origo nebo ne.

Jinak u univerzálních tempomatů je to podle typu plynového pedálu, potenciometr+servo vs čistě datový vstup.


Odpovědět