Fórum - Téma


Trojblik


Fórum SX4 I Trojblik

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla


1  2

2014-02-15 21:10:08

MilanT:

O tom čidle slunečního svitu jsi se dočetl správně, ale to je pouze u automatických klimatizací, nikoliv u manuálních. Je to fotodioda, která neměří teplotu ale intenzitu svitu, která je vlastně přímo úměrná sálavému teplu přes přední sklo. Automatická klimatizace pak podle intenzity tohoto svitu může regulovat kromě vnitřní teploty také průběh síly a směru ventilace ve vozidle.

2014-08-04 21:02:44

myschan: Ahoj, prosimte jak se presne jmenuje ten trojblik nemuzu to nalezt a take mi to kapku chybi... Diky

MilanT  
Milan
2014-08-04 21:16:21

marqart:

Myschan ti možná neodpoví, byl tady naposledy před rokem.

Pokud to budeš hledat, tak zadej výrazy jako: "trippling", "komfortní blikání směrových světel", "modul komfortního blikání"...Ale možná jsem nepochopil, co přesně sháníš. Když zadáš "trojblik", najde ti to to samé.

Třeba:

2014-08-05 22:07:04

milant:

Diiiky to je presne ono... Nejak jsem prave nasel jen to na tech xenonnovejch strankach... Predstavoval jsem si sice neco min sofistikovanyho, ale budiz.

Modry (ucici) drat tedy prijde na jeden blinkr a zluty drat na opacnej blinkr - pokud to chapu dobre?

Asi si to objednam protoze moje " nova" sexyna je fajn holka do nepohody... Ale blinkry napriklad pri prejizdeni z pruhu do pruhu se ji nevraci... A ja pak blikam jako osel jeste i minutu nez to zaregistruju, protoze neni slyset zadne cvakani :D

MilanT  
Milan
2014-08-06 07:36:13

marqart:

Co se týká zapojení, tak nevím, které schéma máš přesně na mysli. Třeba tady u toho http://www.e-xenony.cz/us...lated_files/trippling.pdf jdou modré k blinkrům, zem je černá a plus je červené.

Jinak každý jsme zvyklý na něco jiného a já tu nebudu opakovat svůj názor na trojblik. Já když přejíždím z pruhu do pruhu, tak páčku jen zmáčknu ale nedomáčknu a můžu si tak udělat jedno, dvoj, troj, čtyř, pěti...blik, prostě tak, jak chci já, jak to vyžadují okolnosti a bezpečnost provozu. Tedy ne že by se mi nestalo, že bych neblikal ještě 50 metrů za odbočením, ale pokud nemám puštěné rádio, tak to cvakání slyším a vypnu to. Je pravda, že SX4 tedy bliká tvrdošijně a tak nějak nebere moc do úvahy malé natočení volantu. Ale zase se mi nikdy nestalo, to, co u mých předchozích aut. Že přijedu ke křižovatce, dám blinkr a po rozjezdu se sám vypne. To mě otravovalo víc, než tu páčku za křižovatkou vypnout. Ale určitě sám víš, kolik je blikačů co jedou rovně a blikají a blikají...A nejsou to jen SX4. Naopak v dražších autech (BMW, Audi) zřejmě už vůbec nemontují páčku blinkrů. Zřejmě z důvodu snížení nákladů na výrobu.

2014-08-06 10:40:26

Zdravím všechny,

v Sx4 jsem měl tento trojblik: http://www.e-xenony.cz/trojblik-trippling/

Nefungoval úplně podle očekávání

  • páčka blinkru má u Sx4 příliš malý odpor při překlopení do polohy "blikej trvale"
  • tripling možná nebyl optimálně naladěný na intervaly blinkrů (nezapojoval jsem to sám)

Takže jsem ho nakonec z Sx4 vyndal a dám si ho do Mazdy.

Na všechna udělátka, která v autě fungují dobře si člověk zvykne rád - včetně trojbliku

Málokdo se touží vrátit k ručnímu sytiči, nastavení předstihu, řazení s meziplynem, startování klikou, ruční pumpičce ostřikovačů, sedačkám bez možnosti nastavení (bez sady nářadí) atd. artd. atd.

... i když z toho, čím vším dnes konstruktéři vycpávají auta jde hrůza - hlavně když něco přestane fungovat

2014-08-06 13:38:54

Zdarec,

Trojblik může být dobrá věc, osobně bych ale bral posílení zvukové indikace blinkrů, u SX-4 I je slabé, snad u novějších už je vyřešeno. Blikač je v nepřístupném místě. Prohledal jsem fórum, zatím to nikomu nevadilo, tak nové téma nebudu zakládat, uši mám v pořádku, kdepak asi je ta chyba?

2014-08-06 19:12:01

No to je ono - vse je to pravda : u scendy se mi tisickrat stalo ze se blinkr vypnul tesne pred krizovatkou nebo v ni... A sexynce se prozmenu v tech samych situacich naopak nevypina. Navic opravdu cvakani je hodne spatne slyset... Scenda trojblik mel... Delali to v servise jako odskodne za rejplej lak, tak jsem zvyklej a neni to svet, tak ho objednam a bude. Neni to nic proti nicemu soupnu ho tam nekam za odkladaci skrinku k filtru...

MilanT  
Milan
2014-08-06 21:45:51

honza6:

Honzo, opravdu máš pocit, že odpor páčky blinkrů do polohy "blikej furt", má malý odpor?

Já jsem tedy pořád v šoku z toho, jak velkou sílu musím vyvinout, abych zapnul blinkry. Až mám strach, že tu páčku urvu. A to nejsem třasořitka, pračku vezmu do teplejch i při bolavejch zádech.

2014-08-07 10:04:47

milant: U mojí Sx4 to jde tak lehce, že jsem měl naopak potíže najít tu strávnou polohu a "nepřeběhnout"

Sx4 rv. 2011, ten spínač je asi origo Lucas a o přítlak se stará jen několik bronzových plíšků, které jsou současně kontakty. Pokud se pamatuju je ten mechanizmus pod průhledným krytem, který by šel odšroubovat a palce lehce namáznout vazelínou - jestli to je stejné

MilanT  
Milan
2014-08-07 13:31:18

honza6: Díky za nápad. Zkusím se na to podívat.

2014-08-07 16:41:31

Zdarec,

tak jsem se přinutil k posílení blinkrů. Zapojení jak zamlada, jenom pípák je 12V piezosiréna + graetz. Za povšimnutí stojí vývody k piezosiréně , obešlo se to bez vrtání, pod horním pantem jsou v plastu dvě díry. Licna je v smršťovací bužírce přilepené dvojstranou samolepkou. Pokud použijete svorky, tak se to obejde i bez pájení. Bužírka je sice při otevření dveří vidět, ale je to úlitba bezpečnosti. Živé plus vodiče jsou se žlutým pruhem, na jedné straně je zelenožlutý, na druhé modrožlutý. Neživé vodiče kupodivu nejsou kostra. Dál jsem nebádal, překvapení jsem se dočkal už u potkávacích světel, ty jsou spínané v mínusu. Snad by se to hodilo i pro připojení trojbliku?

2014-08-12 18:08:54

Tak trojblik dnes prisel, stal me na LevneAlarmy.cz 489 kc.

Tak jsem ho do jesterky zrovinka soupnul, cestou z prace jsem si koupil tri nacvakavaci svorky a pripojil to primo u kabelu u pojistek na plus pro blinkry a na vodice ke kazdemu blinkru jiny. Jeden zluty jednomu a ucici modry k druhemu. Cerny na kostru pod volantem, co na ni drzi ta krici desk, kterou jsem si oddelal abych tam lip videl (dva sroubky az dole jinak je nacvaknuta). I tak tam pristup byl krkolomny, ale maka to podle ocekavani...


Odpovědět

1  2