Fórum - Téma


Ulomené madlo zadních dveří


Fórum Wagon R II Ulomené madlo zadních dveří

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Wagon R II  |  Naše vozidla2013-11-30 21:08:16

Při otevírání pátých dveří se odlomilo z jedné strany plastové madlo, v jehož středu je kovový kolík na otevírání se zámkem (viz. foto). Když jsem s madlem opatrně manipuloval, zjistil jsem, že drží na dvou zvrásněných kovových čepech, na které jsou nasazeny vylisované plastové trubičky, které tvoří s madlem jeden kus. Bohužel na jedné straně se tato trubička odlomila a zůstala na čepu a na druhé straně jde s čepu sundat, což by podle mě neměla, takže je zřejmě také naprasklá.

Je mi jasné, že tento díl hned tak neseženu a budu ho muset objednat originální za draho.

Madlo sundat nejde protože mu v tom brání středový zamačkávací kolík se zámkem, jde jen trochu oddálit, takže se bude demontovat z vnitřní strany. Budu tedy muset sundat vnitřní plast pátých dveří. Máte s tímto sundáváním někdo prosím zkušenosti? V dolní části jak jsou ve vnitřním plastu madla, jsou v každém dva šroubky, ale nevím na čem a jak to drží nahoře, příp. po stranách, tak abych něco neulomil a nenadělal ještě víc škody.

Děkuji za každou radu.

2013-11-30 23:12:41

dandys: Dole šroubky a po obvodu plast. příchytky, ale vytrhnout to jde docela dobře. Zámek s madlem je zevnitř zajištěn plíškem, který vysuneš a nezapomeň odpojit táhla zámku.

2013-12-01 10:12:44

kato1973: Děkuji za zadu. Nevíš prosím, zda jde koupit pouze to madlo nebo budu muset koupit celý zámek? Má cenu to shánět na vrakovišti? Díky

Nemáš prosím katalog dílů v elektronické podobě?

2013-12-03 13:52:41

Ještě jednou děkuji kato1973 za rady , už jsem to opravil.

Vnitřní plast 5. dveří jde opravdu velice lehce a šetrně odtrhnout. Měl jsem trochu strach, že budou spojky zkřehlé zimou a pár jich ulomím, nestalo se tak a přežily všechny.

Rovněž odpojení táhel zámku a vymontování celého madla bylo velice jednoduché a logické.

Madlo jsem si nakonec opravil sám a vylomené čepy zalil Dentacrylem (Metylmetakrylátová pryskyřice), takže nyní už není, dle mého, šance, že by se znovu vylomily, viz. foto.

2016-07-09 21:44:50

Tak tatíkovi se povedlo to stejné. Zkusím to opravit stejně, nebo budu muset koupit jinou kliku. Zámek se mi nepodařilo otevřít, bo s tím táta tak dlouho lomcoval, až vypadlo táhlo odjištění, a prostě jsem se k tomu v těch zavřených dveřích nedostal. takže po odšroubování zámku kopačkou otevřít, a zámek je v trapu.Za pětikilo mám z vrakáče jiný, ale ten je opravdu jiný. i když ze stejného typu auta.

2016-09-14 21:22:02

Taky se mi to stalo a protože auto používám vice už jako pracovní provrtal jsem to skrz a dal imbusáky a funguje.Jinak po ulomení se mi to nedařilo taky otevřit tak sem sklopil sedaky vlezl do kufru sundal tapicirung a dveře otevřel.


Odpovědět