Fórum - Téma


Uvedení na český trh


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick IV Uvedení na český trh

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick IV  |  Naše vozidla


1 ......... 7  8  9  10  11 ......... 73

2015-08-16 18:20:37

Když to tu pročítám tak se nestačím divit,já objednával novou Vitaru v dubnu a v červenci mě řekli,že datum výroby je 5.10.?!Jestli je to tím,že jsem trval na těch 17"kolech nevím,ale systém dodávek vozů je mě záhadou.Ale je pravda,když jsem si nakonfiguroval Vitaru na něměckých stránkách(ano tam mají skutečně konfigurátor)vycházela o 200tis.kč dráže,tudíž tam bude zajisté zakopán pes.

2015-08-24 00:17:43

Minulý týden jsem byl v Suzuki v Plzni. Doba dodání je prý už jen dva měsíce od objednání, tak se asi polepšili.

Byl jsem trošku překvapen z toho, že nedokáží kombinovat výbavy. Chtěl jsem výbavu Elegance, ale vyhodit z toho kožené sedačky a dát tam jen ty prošívané, stejně jako startování tlačítkem či bezklíčové otevírání. Ale to nelze. Také jsem chtěl jiné audio - z výroby je tam prý Bosch, ale já bych raději za příplatek rovnou jednoho z těch Pioneerů, které mají v nabídce příslušenství. Prý také nelze vyměnit ve výrobě. Musím si to vzít tak, jak to je ve výbavě Elegance, tj. s Boschem, a pak si to nechat vyměnit. Zbyde mi tedy audio, které nepotřebuji. Máte s tím někdo také takovou zkušenost?

Jinak na německém konfigurátoru to opravdu vychází o dost dráž, docela nechápu důvod.

2015-08-24 09:30:02

lucass:

Stupně výbavy jsou dodávány v paketech a paket Elegance, pokud bys z něho vyhodil kožené sedačky, stejně jako startování tlačítkem a bezklíč, by už nebyl paket Elegance.

Tak, jak by sis to představoval ty, by byla výbava na zakázku a tu většina automobilek vyrábějící vozidla této třídy neumožňuje.

Je pravda, že některé automobilky těch "paketů" nabízejí podstatně větší množství, např. Škoda-VW.

Důvodem různé ceny v různých státech je rozdílná kupní síla obyvatel. Německá cena by byla v Česku těžko akceptovatelná a naopak ta česká by v Německu poškozovala tamní trh s dražší pracovní silou.

Zatímco v Česku je průměrná měsíční mzda necelých 1 000,- €, v Německu je to téměř 3 500,- €.

Z tohoto stavu pak profitují pololegální, nebo spíše nelegální reexporty nových vozidel.

2015-08-24 10:23:05

Zájímalo by mne, u kterého prodejce kdo a jak čeká. Osobně si myslím, že menší prodejci podcenili zájem o nový typ a nedali si dost velkou závaznou předobjednávku slotů (kolik aut do konce roku odeberou).

Svoji novou Vitaru 1.6 Elegance AT AllGrip jsem objednával 30.5. u Riegera v Praze na Proseku. Počátkem července stanovili Maďaři výrobu na 17. 9. 2015. Minulý týden jsem dostal upřesnění, že do výroby půjde 15. 9. 2015.

Myslím, že oproti S-crossu bude na konci roku stát u prodejců méně skladových Vitar... jdou víc na odbyt.

Kolegův příbuzný objednával Vitaru Premium na slovensku.. doba dodávky byla také 16 týdnů. Už ji má prý týden doma.

2015-08-24 19:52:37

hmm tak jak je videt je v tom pěknej bordel madari si delaj co chtej

2015-08-27 10:51:24

Že jsem si to tady vůbec četl. Když to vidím, začínám se bát, objednával jsem před týdnem 1.6VVT Elegance 4x4 a příslib je na říjen, ale když to tady čtu...

2015-08-27 10:57:54

jendat: Já bych se nebál. Objednával jsem v květnu s tím, že předpověď byla konec září až půle října. Po měsíci byla stanovena výroba na 17. 9., po dalším měsíci se posunula na 15. 9. (mezitím závodní dovolená ve výrobě).

Jde tedy o to kde jsi auto objednal, pokud u normálního prodejce, pak se to stihnout může. Výroba se teprve rozjíždí.. Myslím že podzimní auta budou ty první co pojedou v plném výrobním provozu. (Při odstávkách mají většinou volno jen dělníci z linky, ti co linku staví mají naopak největší dřinu.. dorovnat mašiny, nastavit správně takt a tak... tedy tak to je aspoň ve škodovce).

Zeptej se tak za pár dní prodejce, ať se podívá kdy pojede dané auto do výroby... měl by to být schopný říci.

2015-08-27 21:27:16

Včera jsem se ptal prodejce, jak je to tedy s termíny dodání. Podíval se do počítače a mají prý dané volné dny, kdy mohou jít auta do výroby. Od výroby je to cca měsíc, než je předáno. Nejbližší měl na konci září, nejvzdálenější volný na konec listopadu s tím, že ale ty termíny mohou být rychle obsazené. Každopádně v posledním kvartálu by mělat přijít nějaká akce na zimní pneu - tedy poslední tři roky to na jiné modely tak bylo (plecháče + pneu buď zdarma, nebo za zvýhodněnou cenu). Vzhledem k tomu, že by tak jako tak dorazila moje Vitara na zimu, tak si ještě počkám, s jakou akcí přijdou, protože prý i když ta auta dodávají na zimu, tak jsou na letních, a já bych hned buď pneu, nebo další sadu musel kupovat.

A ještě menší zkušenost z první jízdy: byl jsem trošku zklamaný, že nemá vůbec odpich. Mám starou Zafiru, 92 kW, ale o 300 kg těžší, a té když šlápnu klidně ve stovce, kdy jedu za pět, na krk, tak zrychlí. U Vitary jsem měl nohu na podlaze a nic se nedělo. Ale fakt vůbec nic. Musel jsem podřadit na čtyřku. Je to zřejmě o zvyku, potřeboval bych ji ještě trošku projet, jen mě toto úplně nenadchlo.

2015-08-27 22:49:51

lucass: Já mám pocit, že vitara bude zábavné auto jen s AllGrip nastaveným na sport.

Prodejkyně mi při zkušební jízcě pořád házela volič na sport .. ač jsem nechtěl. Poznat to bylo razantně, jak když o stupeň podřadíš... rychlý odpich.

Na auto je to holt líná ekonomická mrcha pro denní dojížděni do práce, na silničkách to bude chtít Sport režim.

Technik v servisu mi tvrdil, že tabulky počítače (tj i splodiny a spotřeba) jsou stejné pro oba režimy. Jen u sportu probíhá výpočet 20x častěji. Tj plnění moyoru jde víc za změnami v plynu a otáčkách motoru.

Automat u s-crossu, tj cvt pak držel o cca 700 otáček výš celý rozsah převodů, tedy dokud člověk nedal nohu z plynu, při šimrání otáčky poklesly tak, že přepnutí na auto bylo skoro neznatelné.

2015-08-29 09:48:08

vagojan: Díky za příspěvek. Pravděpodobně se domluvím na ještě jednu jízdu a někde, kde to půjde roztáhnout více. Denně jezdím dálnici D5. Sice jen 10 minut, ale ten tzv. odpich a zrychlení používám často, zejména při nájezdu.

Jinak mi prodejce říkal, že příští rok přijde Vitara s novým motorem, kde bude turbo (zmiňoval 1.4 benzín), ale cenově to bude s příplatkem jako za diesel.

2015-08-29 10:32:30

lucass: Na booster jet se moc netěším, zatím je to pro suzuki nové, na podzim to začnou dodávat do číny.

Mám obavu, že vyšší výbavy časem budou jen s tímhle motorem.

Jinak mám zkušenosti jen 102kW dvoulitrem v Grand vitaře a 1.6 v SX 4.

Grand vitara se rozjede nad cca 3800 otáček. Jezdím ale mezi 2 a 3.500 jen rozjezd 30-80 dávám při hustém provozu na dálnici na dvojku.

Oproti tomu 1,6 v SX4 jede díky VVT už od 1200. Nástup výkonu pro akceleraci je cca od 3200.

S vitarou a s-crossem jsem ujel jen po 4km. 3500 je myslím akorát pro start pořádné akcelerace.

Mimochodem je to hodně o Euro normě kterou motor splňuje, slabší starý 2litr ve vitaře 98-05 s euro3 měl lepší akceleraci, než ve vitaře 05-14, která má euro 5. Omezení NOx je z hlediska jízdních požitků nanic.

2015-08-29 10:57:30

vagojan:

Ono to bohužel není ani tak o NOx, jako hlavně o množství vyprodukovaného CO2 v g/km.

Množství tohoto skleníkového plynu je dnes hlavní sledovaný a limitovaný faktor a jeho množství vyprodukované spalovacím motorem je přímo úměrné jeho výkonu a kubatuře.

Takže pokud je vize že budoucí limit bude 95 g/km, v podstatě bude možno vyrábět pouze turbomotory o obsahu kolem jednoho litru.

2015-09-14 06:35:03

Zdar chlapi, budu obnovovat vozový park po 7letech, měl sem vždy Nissany (až na jednu vyjímku) ale po spolčení s Renaultem Jsem pokračování ságy zavrhl. Teď někdy v brzké době pojedu zamluvit předváděčku v dieselu jelikož ta cena je velmi sympatická proti zcela nové.

Mám par dotazů, jak to je s těmi motory od Fiatu. Vím že byly jtd vždy výborné, ale jak to je co tam nacpaly ty ekokurvíta na EU6 ?

Kola na zimu by měli pasovat z ostatních Suzuki co sem se dočetl, takže to by něměl být problém.

a PS: Když prodejci povíte že máte zamluvenou nebo v merku nějakou předváděčku, tak vám pak nabídne zajimavé ceny nového vozu.

Diky za infa

2015-09-14 06:53:17

lubosjáprvní:

Cena vozu z "předváděčky" je většinou velmi sympatická, ale také bývá naprosto odpovídající skutečné současné ceně daného vozu.

Já osobně bych si takové auto nikdy nekoupil, protože auto, to je kabát a boty a kabát a bagančata z předváděčky bych si také nekoupil.

Pravdou ovšem je, že v secondhandech nakupují i "lepší" lidi.

P.S.

Nábídka zajímavé ceny nového vozu tady sice je, ale většinou se jedná o skladové vozy, nebo vozy s určitou výbavou, nebo barvou, kterou nikdo nechce a to není zrovna moje "parketa"!

Na auto v nejvyšší výbavě a v černé metalíze mně zatím nikdy zajímavou cenu nenabídli a jiná auta neberu...

2015-09-14 07:14:06

plukovník: No předváděčku beru jelikož mít 50 doma a nemít je rozdíl a zdali tam bude 5tis km nehraje roli. Barva mi vyhovuje jak mě tak manželce (což je důležitější )

Prodejce by mi z nového slevil cca 25 z koncové ceny co bych si vymyslel, takže žádna skladovka a vitary v dieselu jsou jen v nejvyšší, teda mimo krávovin jako sk.střecha, bez té se obejdu..

2015-09-14 07:53:52

lubosjáprvní:

Stav předváděcího vozu s pěti tisíci najetými km odpovídá rok starému autu, které má najeto 100 000 dálničních kilometrů. A to ještě v tom lepším případě.

Navíc,

předváděcí jízdy jsou v mnoha případech ve skutečnosti pouze "kondiční jízdy" těch, kteří nové auto vůbec kupovat nechtějí, protože na něj třeba ani nemají.

P.S.

K těm padesáti tisícům, co budeš mít doma, ještě pár drobných přidej a šetři je na nový DPF filtr, který možná budeš za dva roky potřebovat a na který se záruka nevztahuje, protože se jedná o komponent podléhající opotřebení a pro který jsou krátké jízdy vražedné!

2015-09-14 09:32:55

plukovník: No uvidíme co bude, ale myslím si že takové horké to bude. Hned si nechám udělat výměnu oleje. Osobně si myslím že nabídka to špatná není. Kdyby něco tak si za dvě léta tady postěžuji...

2015-09-14 09:51:34

Já jsem koupil skladový diesel v plné výbavě (kromě stř. okna) najeto 200 km a sleva 20000. A hlavně odjel jsem s novým autem za 3 dny. Jo abyl v černé metalíze.

2015-09-14 10:58:40

Tak chlapci jezděte a dejte nám vědět jak jste spokojení , co se podělalo atd ...

Hodně kilometrů bez problémů ..

2015-09-22 15:40:21

Prosím vás kolik vás stálo pojištění plus povinné ručení na Vitaru 4x4 1,6 Vvt elegance ?


Odpovědět

1 ......... 7  8  9  10  11 ......... 73