Fórum - Téma


uzávěrka diferenciálu


Fórum Jimny / Samurai II JA12 / JA22 / JB32 uzávěrka diferenciálu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Jimny / Samurai II JA12 / JA22 / JB32  |  Naše vozidla2015-10-24 15:21:46

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit. Zjistil jsem že ne všechny Samurai mají uzávěrku diferenciálu. Na nějakých forech jsem se docet ze ji lze dokoupit a ze to stoji ranec. Tudiz prvni dotaz je pokud v aute uzaverka neni a chci ji tam dát, potreboval bych potencialně koupit 1 nebo 2 ? + 1 nebo 2 kompresor k uzaverce ? Jaké máte zkušenosti s namontovním těchto diferenciálu ? Pokud mi k tomu muzete rici víc a trosku vysvetlit byl bych rád. Popřípadě se na to vykašlat a schánět jen Samurai s diferenciálem. Děkuji předem.

2015-12-23 20:36:24

Pokud budeš dělat špéru, doporučuju radši mechanickou, je tam míň mechanicky poškoditelných částí a je jednodušší, jak na ovládání, tak na instalaci. Pokud máš možnost výběru, radši sežeň už s uzávěrou, dodělávat to není nejlevnější. Popřípadě starší nápravu se špérou.

2015-12-26 18:00:25

originál špéra byla jen na úzkých modelel a nebyla pro jízdu ale jako doplněk ke kardanové ruční brzdě. Nic nevydrží . Dá se předělat sám to mám ale cenově to taky nevyjde zrovna levně a její zamčení či odemčení je dost pracné a hlavně se nedá zažadit když už se kola protáčí . Jediná dobře fungující uzávěrka je ARB . Montoval jsem i její čínskou náhradu a funguje dost dobře.

Ve většině případů postačí uzávěrka zadní . Předek to už je pro opravdové labužníky ale je potřeba ji umět používat . pokud zařadíš přední špéru , dáš plný rejd tak hrozí že roztrháš klouby.


Odpovědět