Fórum - Téma


Ventilátor chlazení


Fórum Grand Vitara III Ventilátor chlazení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Grand Vitara III  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2007 Grand Vitara III

17 diskuzí

Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka.2013-10-22 19:13:11

Ahoj

Je normální, že po cestě do cca 2 km se po zastavení spustí ventilátor místo toho aby se otevřel termostat? Nedavno jsem vařil takže auto je po výměně termostatu a těsnění pod hlavou.

2013-10-23 00:57:54

yommy:

A jaký ventilátor, pokud je tam klimatizace, tak jsou tam dva ventilátory. Když je klimatizace zapnutá, tak mohl spustit ventilátor klimatizace, jsou vedle sebe s ventilátorem chlazení.

A jak jsi poznal jestli ten termostat funguje ? Tedy jestli otvírá při zahřátí na provozní teplotu ?

Jaká byla původní příčina toho, že jsi vařil ? Vadné těsnění, nebo vadný termostat.

2013-10-23 07:58:31

plukovník:

Ahoj u toho ventilároru si nejsem jistej.

Že se neotevřel termostat jsem poznal tak, že horní hadice je vařicí a dolní studená. Dneska ráno jsem to zkoušel po delší cestě a horní je teplá a dolní vlažná. Takhle by to podle mě mělo fungovat normálně.

Auto jsem uvařil kvůli vadnému těsnění pod hlavou.

2013-10-23 09:30:56

yommy:

To by znamenalo, že termostat je v pořádku, on začíná otevírat až při teplotě nad 80 stupňů, tak ti mohlo připadat, že ta horní hadice je vařící. Při krátké jízdě, do cca 5 km se nemusí okruh zahřát natolik, aby termostat otevřel.

Vadné těsnění pod hlavou, pokud netěsní mezi válcem a chladícím kanálem, způsobuje zášlehy do chladícího okruhu což se projevuje vařením, ale termostat by měl zůstat nepoškozený. Pokud ho přesto preventivně vyměnili, tak doufej že ho namontovali ve správné poloze vzhledem k jeho odvzdušňovacímu ventilku.


Odpovědět