Fórum - Téma


Vlastní úložiště do swiftího kufru


Fórum Swift IV Vlastní úložiště do swiftího kufru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift IV  |  Naše vozidlaJoan  
Jana
2012-08-29 21:31:51

Jelikož spíše nerada spoléhám na externí pomoc, vozím v kufru již od počátku mé symbiózy se Swištíkem aspoň základní nářadí. Nyní k tomu přibyl ještě socialistický lihový minivařič na pevný líh, pytlíkové polévky, kostky cukru, sůl a ... další "nezbytnosti", které ovšem poměrně chaoticky uloženy různě po kufru nebývaly vždy hned k nalezení. Swiftí kufr je členitý, takže klasicky hranatá přepravka vedle sebe nechávala spoustu nevyužitého místa. I napadlo mě vyrobit si vlastnoručně profilovaný úložný prostor, věrně kopírující kryt zadních tlumičů (?) apod.

Šedé plastové kryty na pravé straně kufru jsem obalila potravinářskou fólií a sem tam ji přilepila izolepou k plastům. Poté jsem ve dvou vrstvách postupně naplácala na fólii nános ze sádry, bílé latexové barvy (zpomaluje tvrdnutí a lehce zvyšuje plasticitu) a jemného písku (zvýší pevnost).

Po vytvrdnutí jsem odlitek opatrně sundala z plastů, vnitřní stranu vylepila širokou izolepou (jakožto jednoduchým separačním prostředkem) a na balkóně jsem do vnitřní strany (čili na izolepu) vlepila 4-5 cm široké pásky z filtračního papíru (ubufetěného před čtvrtstoletím ještě na škole) disperzním lepidlem Duvilax.

Po důkladném proschnutí jsem na ně nanesla vrstvu namíchané polyesterové pryskyřice, pokladla ji skelnou tkaninou (teď už vím, že tato tkanina se musí stříhat úhlopříčně, nikoliv po vláknech...) a štětcem napustila další pryskyřicí. Klasické laminování (sice poprvé v životě, ale chtěla jsem to umět).

Po vytvrdnutí jsem se snažila laminát oddělit od sádrové formy. Držely spolu dobře. Tak tedy kladívkem, v domnění, že sádra křupne a bude to. Pche, spíš bych rozbila laminátový odlitek. Takže po kouskách a různě páčit, dokud od sebe konečně neodskočily. Protože sádrové kopyto obsáhlo pouze tvarovaný prostor, rovnou plochu jsem vyplnila kartonem z krabice od netbooku Acer. Tvar z papíru jsem spojila s jednovrstvým laminátem: abych vytvarovala oblouk, vystříhala jsem zobáčky (jako jsou u papírových slepovánek) a "přišila" je k laminátu. Tj. vyvrtala jsem přes papír i laminát dvě maličké dírky a běžnou nití přistehovala, protože lepicí páska dlouho nedržela (akorát tak na dobu navrtání dírek).

Potom jsem celý kus 1-2 vrstvami zalaminovala. Potom ještě 1x i ze strany papíru.

Zbývající stěny jsou ze sololitu a slepené klasicky epoxidem. Na horní sololitové hrany (ty, co jsou do "elka") jsem pro zvýšení pevnosti přilepila epoxidem ještě dvě úzké zkosené dřevěné lišty, vevnitř natřela Duvilaxem a pečlivě vystlala přesně nastříhaným fleecem z deky. Natřela jsem zvenčí barvou a přidělala úchyty: na straně blíž hraně kufru je z vnější stran šikmo přišroubovaná dřevěná lišta nahoře zakončená karabinou, která se zaklesne do očka pod šroubem držícím desku s pravým reproduktorem, na vnitřní straně je ze dvou kovových pásků udělaný hák, který se zahákne za ocelovou úchytku držící zadní sedačku.

Když budu chtít vlézt pro rezervu nebo cokoliv pod úrovní kufru, vyháknu oba úchyty a jako celek vyndám. Protože tvarování se mi nepovedlo naprosto přesně, do škvíry mezi toto úložiště a stěnu kufru jsem vmáčkla ještě savou utěrku a šmirgl . A místa mám v kufru najednou habaděj a původně zcela zaplněnou přepravku poloprázdnou

inu
2012-08-30 19:45:23

laik žasne,odborník se diví

dovolím si napsat,že svými nápady a umem předčíš mnohé z nás,gratuluji

2012-08-30 21:22:26

odborník se nikdy nediví,protože odborník ví....zvu Tě na svoji svatbu v Sao Paolu

Joan  
Jana
2012-08-31 09:39:11

to inu: děkuji za pochvalu, samozřejmě potěšila . Protože jsem se potatila, tzv. gen zručnosti jsem podědila ve velkém rozsahu a jsem za to jen ráda. Hezký den!

Hill  
Jaroslav
2012-08-31 16:54:31

Mně by spíš překvapilo, kdybys zase nějaké nové vylepšení nevymyslela a nedotáhla k použitelnu. Jsi prostě ďábel, protože za nás řešíš hlavně ty nemotorické věci, které většině z nás sice třeba i komplikují život, ale nějak nás nenapadne nad tím přemýšlet, natož s tím něco udělat. Díky!

2012-09-02 09:11:24

Neuvěřitelný, za nápad 1 a provedení 1 s velkou hvězdou. Já se včera pokusil laminovat blatník a chytal jsem u toho takovýho nerva ......

Joan  
Jana
2012-09-02 21:40:55

to Hill: Díky, díky, díky!! Jestli to nebude tím, že tyto moje vychytávky nenaruší chod motoru = pohyblivost autíčka, tudíž svoji ohromnou představivost mohu rozvinout v celé své velikosti. Jinak samozřejmě nezahálím a už jsem si upravila i držák své nové autokamery Helmer Carcam HD . Ten původní (na obr vlevo) je 7cm dlouhý a kamarád mě vystrašil, že od 1.7 jsou mnohem přísnější předpisy, co se týče zorného pole. Postačilo kousek dřevěné tyčky a krátký element z velmi vděčné stavebnice Merkur...

A že jsem "střelená" určitým směrem, vypovídá i druhý obrázek z mého domova

to crxmann: podle mě hodně záleží na tom, jak řídkou/hustou skelnou tkaninu jsi použil: já jsem s velmi hustou neuspěla (přestože mi v Řempu tvrdili, že ji lidi berou na laminování). S řídkou (kolem 350g/m2) se mi pracovalo parádně.

inu
2012-09-02 23:12:10

ad joan: zátiší s nářadím-jinak to nelze nazvat-snad se k tomu taky někdy dopracuju,ci spíše douklízím...

gen zručnosti jsem taky podědil,ale spolu s dvěma geny lenosti...


Odpovědět