Fórum - Téma


voda v motoru?


Fórum Swift III voda v motoru?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift III  |  Naše vozidla2009-11-25 08:25:18

ahoj,

cistil jsem vzduchovy filtr a v prostoru pod nim jsem nasel kapicky emulze vody a oleje. patral jsem od kud se to tam mohlo vzit a zjistil jsem, ze je to z hadice ktera vede z vika hlavy motoru primo do sani. Po demontazi jsem zjistil, ze hadice je temer ucpana tim zlutym sračkolem. tak nejak jsem vi z toho vyvodil, ze asi neco nebude v poradku. Otazka zni, cim to? odkud by se tam mohla dostat voda? Normalne se mi voda neztraci. Stalo se mi ale, kdyz jsem jezdil na trave a motor se nestacil dostatecne chladit, ze se mi z nadobky trochu vody stratilo a musel jsem dolevat..

Motor mam 1.3, 50kW

Hill  
Jaroslav
2009-11-25 11:36:16

Jestli v chladiči nemáš emulzi a nedělá ti ji olej ve vaně, nevzrušuj se tím. Do sání vede ventilace víka, kolem vaček lítá olej a nějaká ta vlhkost tam taky kondenzuje.

Jinak úbytek chladicí kapaliny je normální, i když normálně nedolévám častěji, než asi po 5000km plus mínus něco. A to tam chybí tak decka dvě.

2009-11-25 11:46:51

tak dik za dobre zpravy. Na chodu motoru se to nijak neprojevilo, tak asi to bude dobry. Chladici kapalinu jsem vypoustel nedavno a byla krasne cista. Olej sem menil taky nedavno a vypadal normalne ...vyjete :)


Odpovědět