Fórum - Téma


Volné šrouby brzdového kotouče po opravě nárazníku


Fórum Swift New II Volné šrouby brzdového kotouče po opravě nárazníku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Swift New II  |  Naše vozidla2016-04-05 14:48:22

Ahoj Suzuki příznivci!

Mám starost o své auto a chtěl bych Vás požádat o názor. Před týdnem jsem přezouval kola a na předním kole u řidiče na mne čekalo nemilé překvapení. Po sejmutí kola jsem na krytu objevil dva úplně volné šrouby (viz fotky). Auto bylo na začátku roku v autorizovaném servise, kde se lakoval lehce odřený přední nárazník. Jaký efekt může mít provozování přes dva měsíce s volnými šrouby? Byl jsem oběť podvodu, kdy mi někdo vyměnil téměř nové díly za staré, nebo byl technik pouze nemehlo? Proč ty šrouby vůbec povolovali, když nárazník lze sundat i bez odmontování kol? Podívejte se prosím na přiložené fotografie. Díky moc za konstruktivní rady a připomínky.

Přeji hodně šťastných kilometrů.

2016-04-05 15:24:54

nexer:

Tyto dva šrouby pouze fixují brzdový kotouč na hlavu kola a pokud se povolily, na provoz to nemá žádný vliv, protože kotouč je přitažen na hlavu kola kolovými šrouby. Předpokládám, že máš plechové disky, u litých by se takto povolily jen těžko, protože jejich dosedací plocha je rovná.

Tyto dva šrouby se zápustnou hlavou se povolují pouze při výměně kotoučů a jsou dotaženy poměrně malým utahovacím momentem, který při výměně kotoučů navíc asi ani nebyl dodržen.

Neviděl bych v tom tragédii.

Horší je, když při demontáži vlivem koroze nejdou povolit. většinou je potom třeba použít úderový šroubovák.

2016-04-05 15:53:38

Ja teď taky prezouval a povoleny srouby jsem teda neměl! Asi to neni az takovej průser, ze jsou povoleny, jak píše kolega. Nicméně musí být dotahnuty správným momemtem, proto jsou taky seznačené modře! Nekdo to asi odflaknul a to je nepříjemné!

MilanT  
Milan
2016-04-05 18:18:33

nexer: Jen doplním plukovníka - tyhle šrouby brzdového kotouče se utahují opravdu malým momentem 9 Nm. A pokud je vyšroubuješ, tak stejně budeš mít (třeba) problém stáhnout brzdový kotouč. K tomu slouží další dvě díry (na tvém obrázku jsem je označil červenými šipkami), do kterých natočíš šrouby M8 a jejich postupným utahováním stáhneš brzdový kotouč.


Odpovědět