Fórum - Téma


Vrzganie dveri


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick IV Vrzganie dveri

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick IV  |  Naše vozidla


1  2

2016-08-04 08:13:28

shajby: ahoj..taky me to prej rozebral technik a prej to podlepil a namazal, ale nic nepomohlo..takze nevim co tam utahovali u tebe..Videl jsi to osobne?

2016-08-04 08:18:02

pkoloma: bohuzel nevidel, a dle vyrazu technika si podle me ani on nebyl jistej, ze to bylo presne tim. Kazdopadne v mem pripade to pomohlo, alespon prozatim.

2017-03-30 13:19:16

shajby: Ahoj, zdravím tě.

Moje nová Vitara dělá to samé, kupoval jsem jí v zimě....tuhé mrazy, tak jsem to přisuzoval tomu. Nicméně, čím je větší teplo, tím to rezonuje víc a víc. Zjistil jsem, že to dělá, ve sloupku u řidiče, v místech kde přechází sloupek do střešního tapecu. Podle mě to bude někde okolo airbagu ( který je nad sloupkem)

Nevíš náhodou jaký úkon ti na tom servisák dělal?

2017-04-25 22:51:23

Dobrý den vespolek, hlásím se jako nováček do tohoto fóra. Mám vitarku od ledna a asi před třemi týdny se mi objevil pdobný problém s B sloupkem. Začalo v něm něco tikat, jako by třeba klepal drátek o plech. A to na jakékoli nerovnosti, stačí i hrubý asfalt. Myslel jsem, že to dělají plasty, tak jsem všelijak podkládal, ale bez efektu. Teď jsem udělal podrobnější průzkum a zjistil, že je snad problém ve svaru plechů B sloupku, na kterém je nasazená těsnicí guma, a to někde těsně nad dolní hranou okna dveří. Když tam strčím prsty a ten svár jakoby přitáhnu k sobě, tak to přestane. Povolím a znova. V tom místě je mezi plechy ve svaru jemná mezírka, když jsem tam strčil nehet, tak to praskalo, jako když se trhá barva nebo lepidlo. Už mě z toho brní celá duše. Pokud s tím sám nepohnu, tak to budu reklamovat, ale už vidím, jakej to bude porod. Nemáte někdo něco podobného?

2017-04-26 06:43:03

pepino: To by byl dobrý objev, řada lidí zkouší a zkouší a pořád nic. Nemůžeš to vyfotit?

rabbit

2017-04-26 07:17:33

pepino: ahoj mám to samé co popisuješ.Přimáčknu přestane to dělat,opřu se do skla ve dveřích dělá to ještě víc.

Jinak dobrý den všem.

2017-04-26 19:14:42

rabbit: Nazdárek, dal jsem tam fotku. Tu mezírku tam asi máte všichni, je to na obou stranách karoserie. Zkuste tam strčit nehet, jestli se něco ozve. Napadlo mě stříknout tam třeba nějaký olej, aleještě jsem to nezkoušel, tím bych snad nic nepokazil.

2017-04-26 19:45:25

Kontroloval som tu medzierku, u mňa je minimálna, ale zvuky sú. Možno nie také, ako u ostatných, pretože na niečo som prišiel. Je možné, že keby ste mali také minizvuky ,ako ja, ste maximalne spokojní, ale ja som na toto alergický.

V prvom rade poklepte prstom po hornom bledom plaste, v ktorom je výškové nastavenie pásov. Ak je pás v najhornejšej polohe, zvuky (praskot) je najhlučnejší. Ten klepot spôsobuje to, že bledý plast je prichytený len tesniacou dvernou gumou a v strede niečim, čo som ťahaním nedokázal odmontovať. Fintu nepoznám, tak som to nechal namontované, ale niečo som urobil. Strhnite tesniacu gumu pri bledom plaste z oboch strán. Uvidíte tam malé zahnuté plastové ušká(súčasť bledého plastu, ktoré sú opreté o kovovú časť stlpika a prekryté dverovou gumou. Podlepil som to tou TESA bielou paskou na utesnenie dverí (4 x 1,5cm) a gumu narazil naspäť. Treba ale napísať, že asi mesiac dozadu som podlepil aj posuvník..odstrihol som tenučký pásik TESA,a pomocou nožíka to tam dostal. Dá sa pomôcť tým, že posuvate posuvník. Priečne som to podlepil len hore a dole tak, aby to nebolo vidieť pri maximalnych krajných polohách. Klepot prestal, ale občas moje "choré" uši zachytia nejaký jemný šuchot, ale nie klepot a hrkotanie.

Pepino:

olej nedávaj, vyskúšaj tam naprv strčiť niečo na rozopretie, niečo, čo vieš potom vytiahnuť (špendlík, zápalku, špáratko. Najprv si potvrď, že to je odstránitelné, ak to znehybníš. Ak tam dáš olej ochudobníš sa o možnosť natlačiť tak nejaké lepidlo, epoxid....

2017-04-26 21:33:45

Ten olej je jen počáteční úvaha.

Včera jsem jezdil asi hodinu. Taky jsem si nejprve myslel, že to dělají plasty. Za jízdy jsem měl pod plastem strčenou skoro celou ruku, otevíral jsem i dveře, no máknul jsem si. A to ještě není konec.

Když tím svarem "zahýbu", tak to taky tiká. Budu dál zkoumat.

2017-04-26 22:07:39

Ja som menil repro v predných dverách, mal som to dole. Nejedná sa ale o plasty dverí, ale horný bledý plast stlpika. Inak, treba vyskúšať predný spodný roh dverí, tam som mal plastový tapacír v lufte a pri poklepe to vydávalo praskavý zvuk. Pokusne som to podložil nejakou izolačkou a zase bolo o zvuk menej.

Teraz tam mám prilepenú penu kôli vytlmeniu.

2017-04-27 07:19:25

pepino: Dík za foto, Alarmovi za cenné zkušenosti ... budu si o víkendu hrát.

rabbit

2017-06-17 09:11:16

Zdravím, tady se mi ozval "tikající drátek o plech" chci se zeptat jestli tu už někdo něco vyřešil nebo se někam posunul ...

2017-06-17 09:23:32

Poklep prstom po plaste, kde je výškové nastavenie pásov. Potom daj pás do spodnej polohy a znova vyskúšaj. Ak je zmena ,treba to odchlípiť a podlepiť penovou páskou.

A ešte jedna možnosť.:

Praskavý zvuk spôsobuje okenné tesnenie (u mňa). Spusti dole okno. Pritlač prstom zvislú tesniacu gumičku o plech (tlač smerom von). Nie silno. Mne to pri tomto vydávalo praskavý zvuk. Ako keby tam bolo zle držiace lepidlo, ktoré tlakom povolí vtedy sa ozval ten zvuk. Na tom istom mieste to po zatlačení praskalo stále, po celej výške tesnenia. Dal som dole gumu, a na spoj plech-guma som nalepil širokú izolačku. Zvuk prestal.


Odpovědět

1  2