Fórum - Téma


Vůle pravého předního kola


Fórum Jimny / Samurai III Vůle pravého předního kola

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Jimny / Samurai III JB23 / JB33 / JB43 / JB53  |  Naše vozidla2012-09-22 16:22:25

Při předtechnické prohlídce mi mechanik sdělil, že pravé přední kolo nedobržďuje a má prý trochu stranovou vůli.Když jsem se ptal, čím to může být a zda to umí spravit, tak řekl, že dobržďování ano-to je prý něco zatuhlého.Na otázku co s vůlí pokrčil rameny a odvětil, že se uvidí, že je to asi někde v té kulaté věci a že neví a že se proto může i sjíždět nová pneumatika (,které jsem předevčírem přezul)U staré pneumatiky ale nebylo nic vidět.Všechny byly sjeté pravidelně.

Z toho usuzuji, že o Jimnym nic neví a proto se ptám : Může mít pravdu, nebo se ta vůle jeví spíše tím, že to nedobržďuje.Auto prý zabočovalo nepatrně do strany při prudkém zabrždění.Zkoušeli to na válcích v autoservisu, který dělá na nich technické prohlídky.A čím to může vlastně být.Co mám dát opravit? Mám Jimnyho 1,3 rok 1999

Raději se zeptám zkušených dopředu, než něco někdo udělá neodborně a zbytečně.

Díky předem za radu!

2013-12-04 10:35:26

zdravim ja mam taky isty problem. mechanik mi rozobral koleso a zisteil ze v tej guli su niejake ihlickove loziska v puzdre jedno je na vrchu a druhe je dole a ze to mam vybite. Len problem je v tom ze ja nemam predstavu co to je a je to problem zohnat. Jeden chlapik mi povedal z toho co som mu opisal ze to mozu bit stropne loziska.


Odpovědět