Fórum - Téma


Vůle v řízení - poraďte


Fórum Vitara / Escudo / Sidekick I Vůle v řízení - poraďte

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki Vitara / Escudo / Sidekick I  |  Naše vozidla2010-06-22 09:00:35

Ahoj všichni, mám Vitaru r.v. 1996 s posilovačem řízení a mám celkem velkou vůli na volantu (volant má několik centimetrů mrtvý chod). Nemáte někdo nějakou zkušenost, jak "přitáhnout" převodku řízení? Čepy jsem prošel a vyměnil dva kuláky, tam to není. Nevím, jestli to vůbec jde, do nové převodky se mi nechce, má s tím někdo nějakou zkušenost?

2010-07-03 15:56:30

Ahoj-já jsem přitáhl šroubek na seřizování vůle, který je nahoře na posilovači.Je to celkem nenápadné.Je k tomu třeba klíč a velký šroubovák(klíč na kontramatku) Špatně se ale k tomu leze.Bacha ale , aby jsi to nepřehnal, nebo pojedeš rychle zatočíš a ono se to tak rychle nevrátí a jsi ve struze- v nejlepším případě. Taky to může být volantovou tyčí.Zkus si podržet dole přípoj od posilovače a někdo ať jemně pootáčí na obě strany volantem - viz můj článek o její výměně.

2010-07-15 13:52:44

řeším stejný problém, čepy sou v pořádku a vůle se mi dělá v převodce řízení, když jí dotáhnu tak de velice těžko otáčet volantem...což není zrovna ideální? neví někdo jestli má cenu to nějako rozebrat,něco v ní vyměnit???

2010-08-07 07:47:33

Zkusil jsem přitáhnout ten šroub jak doporučuje rysTR a opravdu se to zlepšilo. Přitáhl jsem asi o čtvrt otáčky a při přitahování jsem si nechal hýbat volantem abych viděl kam až mohu, možná by to šlo ještě víc. Přikládám fotku se šroubem. Je fakt, že trochu vůle je i na volantové tyči ve spojkách.

2010-08-07 17:40:28

Jsem rád, že to pomohlo.Ještě zkus dotáhnout dole, jak končí volantová tyč ten příčný šroub, který jistí tisícihran ve spojce.Může být také volný a tisícihran je pak trochu omačkaný.Dtto zkontrolovat po celé délce řízení, kde jsou jaké spojky a jisticí šrouby.


Odpovědět