Fórum - Téma


Vyhřívání sedaček


Fórum SX4 I Vyhřívání sedaček

Manuály  |  Inzerce  |  Model Suzuki SX4 I  |  Naše vozidla


1  2

2015-01-25 21:38:06

Pozdrav všem.

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s možností regulace teploty vyhřívání sedaček. U sx4, jak víme, jde pouze zapnout a vypnout, regulovat, jako například u "oktávky" nelze. No a já bych potřeboval ubrat na teplotě, po chvilce mě to hřeje až příliš. Takže pořád zapínám a vypínám a zapínám ...

Popřípadě jestli by nebylo k dispozici schéma zapojení.

Za případné náměty předem děkuji.

2015-01-26 00:58:29

ty nový sedadla jsou nějak blbě dělaný, že potřebujou ohřívání? Absolutně nemám pocit, že bych potřeboval vyhřívanou sedačku, to spíš vyhřívanej volant.

2015-01-26 05:06:13

slavav:

Sedadla mají dvoustupňový termostat a ten začne regulovat v okamžiku, kdy dojde k prohřátí sedáku i opěradla. V zimě, kdy je sedadlo více prochladlé, se ti může zdát, že sedadlo topí příliš, v létě, když si chceš léčit třeba housera, zase naopak, že to přestává topit příliš brzy.

V okamžiku, kdy jedna z rohoží z uhlíkových vláken, které jsou v sedáku a v opěradle dosáhne provozní teploty, dojde k jejich přepojení z paralelního na sériové a tím ke snížení topného příkonu na čtvrtinu. Tak to trvá až do okamžiku opětovného poklesu teploty sedadla, poté začne topit zase naplno.

Ze schématu nic nevykoumáš, je tam pouze dvouvodičový přívod od vypínače, jinak je celý systém kompaktní.

Zkus vydržet to nevypínat a uvidíš, že to regulovat začne.


autoveterán:

Co to je za řeč? ...blbě dělaný.

To, že sedadla mají vyhřívání, neznamená, že je to proto, že jsou blbě dělaný.

Vyhřívaná sedadla má i Rolls-Royce, a nemyslím si, že jeho sedadla jsou nějak blbě dělaná, že potřebují vyhřívání.

MilanT  
Milan
2015-01-26 09:54:34

plukovník: Já mám taky blbě dělaný sedačky. A zadní okno, zpětná zrcátka, celý auto, byt, chalupu...Všude aby člověk topil.

slavav: pokud toužíš po vícestupňové manuální regulaci ohřevu sedaček, tak si za pětikilo kup vyhřívaný potah a máš to hned a levně vyřešeno.

2015-01-26 10:04:39

milant:

No jo, to je opravdu velká smůla, mít "blbě dělaný" celé auto, chalupu i byt, protože někdo má to štěstí, že má blbě dělanej jen volant.

MilanT  
Milan
2015-01-26 10:22:33

plukovník: Volant mám dobře dělanej. Za chvíli po nastartování mi jde na ruce teplý vzduch. A hodně se mi potí ruce a tak to vypínám, protože mi pak klouže volant. Jó zadek, to je jiná. Ten mám choulostivej a i ve velkých vedrech ho nemám holej. Takže vyhřívání sedaček je prima bonus.

2015-01-26 13:54:53

jenže když má volant mínus 20, tak mu trvá hodně dlouho, než má plus 20, na tom nic moc nezmění ani teplý vzduch okolo na ruce. Mám sklon ke křečím z chladu, takže pak přepínám topení na nohy-ruce, neboť když je to nějak napůl, tak je mi zima všude, než když to valí všecko jedním směrem.

2015-01-26 14:04:16

autoveteran:

I když bude mít tvůj volant mínus dvacet sedm stupňů, tak ti nic nebrání, aby sis vedle svého klobouku pořídil ještě rukavice

MilanT  
Milan
2015-01-26 14:30:29

Chlapi, každý to máme se svojí tělesnou schránkou nastavený jinak. Ale to neznamená, že když mají sedačky vyhřívání, tak jsou "blbě udělaný". To samý volant. Někdo jiný by zase mohl tvrdit, že když je vyhřívaný volant, že je "blbě udělanej". Začínám se v těch názorových paradoxech ztrácet.

Mně je největší zima na nos, ale šálu si kolem něj omotávat nebudu, aby si mě okolí nespletlo s jistým náboženským fanatikem. Když kolem sebe vidím mladý lidi, jak i v těch největších vedrech mají na řepě čepici a ještě kapucu a za deště nosí tmavé brýle, tak je mi jich líto protože každý máme nějakou tu svojí nemoc. Já se několik let neúspěšně léčím na neurologii se svým vybočeným křížovým obratlem a tak je mi suché teplo na cemr velice příjemné.

A když je mi zima na ruce,tak řeknu manželce ať drží volant a ať tam hodí trojku, až vyšlápnu spojku. Prostě spolujezdec je hlavně velitelem vozu, navigátorem, autopilotem a je řidiči k ruce a manželovi oporou.

2015-01-26 14:32:46

Podľa mňa je výhrev sedaciek bez problémov.ja mám auto dva roky ale nejak som ten výhrev ani nepotreboval.

2015-01-26 16:15:55

Plukovník:

Jo, jo přesně tak to funguje, sedadlo se poměrně intenzivně zahřívá, po dosažení požadované teploty začne chladnout a potom se znovu začne zahřívat. Problémem je přílišná teplotní hystereze této regulace. Chvíli mně sedadlo pálí do zadku a pak zase téměř studí. Tyto periody se opakují cca po 10 kilometrech průměrně rychlé jízdy. Zajímalo mě, jaké má ten systém teplotní čidlo, zda by nebyla možná nějaké plynulejší regulace . Mně by ani tak nevadilo, že to nejde nastavit na více stupňů, jako to periodické kolísání teploty. Jezdím poměrně dost i s oktávkou , tam je možnost nastavení v 5-ti stupních a drží to poměrně stabilní teplotu.

MilanT:

Vyhřívaný potah je určitě možné řešení, ale říkal jsem si, že když už tam to vyhřívání je zabudované, šlo by to možná nějak regulovat.

2015-01-26 16:57:06

Tak to já taky nikdy neuvažoval o vyhřívaných sedačkách, spíš mi je vždycky na záda a zadek vedro, uvítal bych spíš ventilovaný sedadla, která jsou bohužel jen v těch nejluxusnějších limuzínách... Možná u kožených sedadel je to dobrý, protože kůže v zimě fakt studí. Ale u klasických textilních nemám tu potřebu a také to není zdravé, pokud ještě plánujete děti

2015-01-26 18:46:42

milk239:

Tím si ty děti právě můžeš lépe naplánovat, protože to funguje spíše jako systematická antikoncepce. Že to není zdravé, je stejná blbost, jako že není zdravé nosit slipy Pokud bys ty děti opravdu už vůbec plánovat nechtěl, tak by sis vejce musel leda tak povařit ve vroucí vodě.

Na druhou stranu, ty jsi mladej a zřejmě jsi ještě nezakusil, co je to heksnšus...

2015-01-26 19:25:59

Pro někoho, kdo děti nechce, tak je to asi výhoda no. A myslím, že když často mají vajca vysokou teplotu, tak jim to neprospivá, ať už za to může těsné prádlo, nebo třeba notebook na klíně.. Což je patrné z mnoha studií. Jinak nevím, jestli by mi právě uvařenej zadek právě pomohl na bolavý záda

MilanT  
Milan
2015-01-26 19:41:49

milk239: Zase se to téma pěkně rozjíždí.

My velký kluci už víme, jak děti nechtít i bez auta s vyhřívanou sedačkou.. Řekl bych, že vliv teploty na tvorbu spermií není tak jednoznačný a jednoduchý a rozhodně to překračuje nejen rámec tohoto vlákna, ale i fóra. Spermie se vyvíjí hodně dlouho a nějaká vyhřívaná sedačka pár minut denně jen v zimě mi škodí 100x míň než třeba se vyvalovat v létě v Chorvatsku. Zase bych to, co napíší v iDnes nepřeceňoval.

Jinak zadek a záda spolu dost souvisí nejen z češtinsko-jazykového důvodu. Dělící čára mezi oběma částmi těla je nezřetelná. A moje 4. plotýnka je rozhodně blíž té nižší části než té vyšší. Navíc nehřeje jen sedák, ale i opěradlo.

2015-01-26 19:50:04

milk239:

Na bolavá záda to chce suché teplo a to poskytuje právě vyhřívané opěradlo autosedačky.

Jinak s ohledem na to, aby spermiogram nepřipomínal spíše pohřebiště stačí nemít vyhřívání sedadel zapnuté neustále a nosit trenýrky (nejlépe červené).

2015-01-26 20:01:43

milant: iDnes tedy není můj oblíbenej server ale už dlouho se o tom vedou rozsáhlé diskuze, ale to je jedno, souhlasím, že pokud to někdo používá jen pár minut občas v zimě, tak to má zanedbatelné účinky.

Jinak jak jsem psal výše, záda se mi spíš potí, tak vážně nemám důvod něco takového chtít nebo používat. Někomu to třeba může i pomáhat na bolesti, nebo mu to může být příjemný, ale já to vážně nejsem. ani moje mamka to nemá ráda. A myslím, že pokud někomu normálně funguje tělo, tak je na tom podobně, přeci z těla nějaké teplo vyzařuje (pokud to fakt není zmrzlina, nebo někdo se špatným krevním oběhem) a sedačka to teplo zachytí a musí hřát a je to zadarmo

MilanT  
Milan
2015-01-26 20:13:09

plukovník: Trenýrky jedině s lampasy, plukovníku

milk239: Souhlasím, využít vlastní teplo. Ovšem záleží na tepelné odrazivosti materiálu. Pokud bude sedačka ze skelné vaty, tak tě bude nejen hřát A pokud bude skleněná, tak tě bude studit. Je to jen o tom, jak je sedačka "dobře nebo blbě udělaná" (jak už tu někdo psal ).

2015-01-26 20:29:56

milant: Dobře nebo blbě udělaná Skleněná bude studit, ale jen nějakou minutu, pak by také měla hřát, pokud to není nějaké speciální sklo z NDR

Snad až budu časem shánět jiný auto, tak nebude mít takový hřejivý sedačky, jako můj Swift, radši bych chtěl nějaký fakt prodyšný, ve kterých se nebudu potit jak prase

2015-01-26 20:40:47

milk239:

Tak to jedině Citroėn 2CV zvaný kachna. To je přesně to, co bys potřeboval. Jeho plátěné sedačky připomínají spíše zahradní lehátko. Ale to bys musel zřejmě sahnout hluboko do kapsy, pro takovou vzácnost.


Odpovědět

1  2